svpfidelitas
20.05.09,14:11
Ahojte Poraďáci,
chcem sa spýtať, či máte skúsenosť , keď sa vo firemnej faktúre objaví volanie na audiotextové čísla, či je možné si uplatniť DPH a dať do nákladov tento hovor.
vladkal
misomiso
20.05.09,12:17
Myslim, ze audiotext je siroky pojem. Mozes sa informovat na odchody vlaku alebo autobusu na sluzobnu cestu, alebo sa nechat "urobit" na erotickej linke. Asi by som rozlisoval, o aky audiotext ide.
andreaS
20.05.09,12:20
zatial som mala na firemnych fakturach iba sms za vseliake sutaze ci zbierky a magio, ale zasadne z tychto veci neuplatnim dph a celu sumu s dph za taketo sluzby zauctujem na nedanovy ucet.
Dáša_
20.05.09,12:25
Ja mám pocit, že také záležitosti ako napríklad Hodina deťom bývajú dokonca bez DPH, takže celé účtujem ako nedaňovú službu.
svpfidelitas
21.05.09,05:45
Milí poraďáci,
ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď, prajem príjemný deň a veľa úspechov vo Vašej práci. vladkal
betka
21.05.09,18:53
Ak volám na audiotext.číslo, ako sa vyjadril Michal, je to široký pojem.
Volanie na erotickú linku, môže byť daňovým výdavkom, prečo nie.
Ak mám ako predmet podnikateľskej činnosti služby súvisiace s erotikou, ide o daňový výdavok, i DPH si môžem odpočítať.
Obhajoba:
Volala som, pretože chcem zistiť, či daná služba, môže súvisieť so zabezpečením, udržaním a dosiahnutím mojich príjmov. Ak je daný hovor kvalitný, budem sa snažiť poskytovať obdobné služby, a tým zvýšim moje príjmy.

Ďalší príklad:
Začula som v rádiu, že sa pýtajú na otázku: AKo delíme majetok, pričom výhra je OA značky Mercede Benz CLK.
Fuuu, To, je super, ja ho chcem do firmy, i tak potrebujem nové auto. Skúsim.
Odpoveď:
A. Dlhý a krátky
B. Kombinovaný a nekombinovaný
C. Majetný a nemajetný.
Zavolám a poviem A. Cena hovoru bude 100 €/min.

Poznačím si stanicu, na kt. bola súťaž, čas, moderátora, otázku....
Obhajoba:
- otázka sa týkala mojej podnikateľskej činnosti
- ide o výdavok na zabezpečenie, udržanie a dosiahnutie príjmov a potrebujem si obstarať automobil,
- vypočítam si výšku pravdepodobnosti výhry
- vyhrám: zaradím do OM
- vyhrám: nezaradím do OM, podám DDP DPH, prípadne DDP PO, FO......
- nevyhrám: pokus zvýšiť príjmy za pomoci nového OA bol
- a napokon: Koľko výdavkov je zbytočných??
tom1234
29.11.09,11:54
Zdravim, chcel by som mat audiotextove cislo, ako sa k nemu da dostat, kto mi ho moze sprostredkovat, ake podmienky musim splnat, nevedel by ma navigovat niekto spravnym smerom
arizona
29.11.09,13:17
Zdravim, chcel by som mat audiotextove cislo, ako sa k nemu da dostat, kto mi ho moze sprostredkovat, ake podmienky musim splnat, nevedel by ma navigovat niekto spravnym smerom
http://lmgtfy.com/?q=zriadenie+audiotextov%C3%A9ho+%C4%8D%C3%ADsla