kahi
20.05.09,14:28
Dobrý ďen

Som tu nový,a hľadám správne odpovede na môj problém.Som študent VŠ,a dostal som nápad na podnikanie.Spravit online loteriu spojenú s predajom rôznych vecí.Nechcem to tu celé rozpisovať o čo presne sa jedná,ale chcel by som vediet kde a na koho sa mám s takýmto niečim obrátit?Spravovať žrebovania,a predaj.Teda či to môžem ako FO robit,ale akých pravidiel,zákonov by som sa mal dodržiavať?Možno dosť nejasná otázka:o ,ale ak by bol niekto ochotný napíšem aj viac na mail:rolleyes: ďakujem
misomiso
20.05.09,12:30
Je to uplne jasna otazka. Potrebujes na to licenciu MF, ktoru neziskas, takze to robit nemozes.
Andy Kralik
20.05.09,12:47
pozri na stránku Asociácie zábavy a hier - www.azah.sk - možno nájdeš niečo čo ti pomôže
kahi
20.05.09,13:02
Tak ešte otázočku.Tým pádom odpadá možnosť akéhokoľvek žrebovani,generovania čísel ? ak by som sa chcel pohnúť týmto smerom,ktorým smerom by som sa mal orientovať? (inštitúcia,zákon...)? ďakujem
Chobot
20.05.09,13:06
Dobrý ďen

Som tu nový,a hľadám správne odpovede na môj problém.Som študent VŠ,a dostal som nápad na podnikanie.Spravit online loteriu spojenú s predajom rôznych vecí.Nechcem to tu celé rozpisovať o čo presne sa jedná,ale chcel by som vediet kde a na koho sa mám s takýmto niečim obrátit?Spravovať žrebovania,a predaj.Teda či to môžem ako FO robit,ale akých pravidiel,zákonov by som sa mal dodržiavať?Možno dosť nejasná otázka:o ,ale ak by bol niekto ochotný napíšem aj viac na mail:rolleyes: ďakujem

V prvom rade si preštuduj zákon č. 171/2005 o hazardných hrách a z neho zistíš, či náhodou nebudeš potrebovať povolenie ministerstva financií. Navyše ako fyzická osoba asi nebudeš môcť organizovať hazardné hry, musel by si založiť nejakú právnickú osobu s predpísaným minimálnym kapitálom.

Po ujasnení si pravidiel hazardnej hry v zmysle legislatívy sa môžeme pohnúť ďalej.