JanaSys
20.07.05,13:52
Ahojte, súbor z Excelu sa normálne dá odoslať ako príloha pošty priamo z Excelu (odoslať ako prílohu). Jednému známenu to normálne išlo, až kým z W98 nepreinštaloval W 2000. Zrazu mu túto možnosť neponúka. V čom to môže byť?

Keď som sa ho spýtala na verziu Outlooku, tak mi bol schopný len uviesť toto: Microsoft Internet Explorer s aktualizací Service Pack 1 a aplikaci Outlook(TM) Express (srpen 2002).
Vďaka vopred za ochotu.
Torhorc
21.07.05,06:05
Normálne skúšal postup Subor -> Novy -> Postova správa -> Vložiť -> Subor ako priloha a nič?

Pri písani novej správy tam nemá ani tú klasickú ikonku spinky?
Hlinkovx
21.07.05,06:16
nech ide do v Outlooku - ak mu nejdu prílohy všetky otvárať
Nástoje, MOžnosti , Zabezpečenie a tam je
aj možnosť Zakázať otváranie a ukladanie príloh, ktoré by mohli obsahovať vírus

tak nech si to odčiarkne... a prílohy mu budú chodiť...
Hlinkovx
21.07.05,06:19
alebo keď je priamo v Exceli...nech si otvorí revíziu...
a tam má ikonku - Odoslať príjemcovi ako prílohu... - funguje to bez problémov
JanaSys
21.07.05,07:00
Vďaka všetkým. Práveže teraz musí ísť do Outlooku, dať novú správu a vložiť xls súbor ako prílohu a odoslať. Predtým mohol správu poslať priamo z Excelu. Spôsob cez Outlook ho zdržuje. Medzitým sa mi ale podarilo zistiť toto (citujem z iného zdroja), možno to bude potrebovať niekto ďalší :

"Je to tak ...... v Office 2000 je tahle chyba. (předpokládám, že takle možnost tam chybí jak ve Wordu tak i Excelu). Opravit se to dalo následovně. Na PC se jako mailový klient nainstaloval MS Exchange client (ikona "Doručená pošta"), ten do ofisů tu položku přidá a následně se přiinstaluje MS Outlook a nastaví se jako výchozí klient pošty. Touhle habaďůrou tam tu položku menu dostaneš.
I když ....... připouštím, že to může jít i jinak, ale prvotní je chyba v Office 2000. "

"Opravdu nevim kde je prvotni pricina, ale odstranil jsem to stazenim a instalaci SP3 pro Office 2000 a dalsich."

"Podívejte se ještě do Nástroje/Vlastní/záložka Příkazy/kategorie Soubor zda tu položky Příjemce pošty & spol. máte. Že by nesprávné volby při instalaci balíku?"

Zabudla som napísať, že teraz čakám na jeho odpoveď, či niečo z toho pomohlo.