bolacka
20.05.09,17:26
ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu ak mate s niecim podobnym skusenost.

Ked ste otvarali svoje e-shopy, popripade kamenne shopy..aky typ reklamy ste zvolili?...

..Konkretne by ma najviac zaujimali letaky. Ake texty ste zvolili, ako bol stylizovany letak, resp ci ste si to tvorili sami alebo ste si zaplatili agenturu ktora to cele vymyslela..ide mi hlavne o konkretne znenie textov.

..rada by som vymyslela nieco co by ludom evokovalo z letaku priblizne toto: existuje shop, ktory mozte navstivit, je tam toho mnoho co vam pomoze ci uz pre vas biznis alebo pre vas osobny rozvoj, cez knihy, elektroniku a podobne..toto by som vcela vzbudit v ludoch ked si prezru ten letak...aby ich to zaujalo a donutilo kliknut na moj shop.

Budem vdacna za kazdy napad, radu a pod.
dragan.michal
20.05.09,16:02
Takze osobna skusenost:

letaky sa neoplatia, hlavne pokial nie su adresne.
Pokial su letaky adresne tak je efektivita tak 50% pri neadresnom 10 - 20%
mas e-shop to znamena reklamu cez net, ziadne letaciky. Neefektivne.
Sku vymenu bannerov,
bolacka
20.05.09,16:12
Takze osobna skusenost:

letaky sa neoplatia, hlavne pokial nie su adresne.
Pokial su letaky adresne tak je efektivita tak 50% pri neadresnom 10 - 20%
mas e-shop to znamena reklamu cez net, ziadne letaciky. Neefektivne.
Sku vymenu bannerov,
co myslis tym ze nie su adresne?ako ze je mala pravdepodobnost ze sa dostanu k mojej cielovej skupine?..pokial by som casom poroznasala po celej Bratislave letaky, myslis ze by si nenasli svoju cielovu skupinu?
dragan.michal
20.05.09,16:18
neadresne znamena: hadzanie do schranok, roznasanie
Ludia ich vacsinou zahodia ked ich najdu v schranke alebo ked ich roznasas tak cih zahodia

Po dalsie: ak si ich das rozniest tak jeden Ta vyjde na nejakych cca 20 halierov / kus cez Slovensku postu
Ked ich das rozniest brigadnikom, nemas istotu ze ich naozaj roznesu.

Cielom eshopu je predavat prostrednictvom internetu, t.j. cielovu skupinu najdes na internete. Takze najlepsie co mozes urobit je:
- správne keywords
- zaradenie do katalogov (link building)
- atraktívne ceny
- nejaké tie bonusy
- newstelery
- vymena bannerov s podobnými stránkami
bolacka
20.05.09,16:48
ale na druhu stranu ja letaky berem mimo ineho aj ak, ze sa dostanem ludom do podvedomia..clovek nepobezi hned k pocitacu a nezacne hned sa prehrabavat v nasej ponuke..ale ak niekedy narazi na inu moju reklamu, alebo nahodne pride na moj web cez vyhladavac, uz bude mat v povedomi ze to uz niekde videl..
..letaky mam v plane si roznasat sama..tolko pohybu ma este nezabije..
..prave preto som zacala tuto temu lebo mi islo hlavne o to ako by som mala urobit letak po obsahovej stranke..samozrejme dakujem aj za tvoju reakciu..cenim si ju..jasne ze sa budem musiet pokusit oslovit hlavne ludi sediacich na internete:)
dragan.michal
20.05.09,16:50
no dostali sme sa k podstate

Ty chces dosiahnut ze sa dostanes ludom do povedomia.

Na to sluzia blogy, newstelery. Na svojom eshope si spravis vlastny blog kde budes pisat svoje nazory, clanky a podobne. Pravdaze nikdy nezabudnes na konci pripojit nejake vyrobky zo svojho eshopu.

Tak napr. ako Topshop, robia newstelery o zdravi a podobne a vzdy tam na konci je par ich vyrobkov
bolacka
20.05.09,16:57
no napisal si ze na svojom shope si spravim blog..lenze ja potrebujem dosiahnut to aby ludia na ten shop isli:)..o to mi ide..to ze ja si tam budem vypisovat blogy mi vela nepomoze ak bude mat navstevnost nula..
..ja napr.topshop poznam len z telky..:)
..a mimo ineho nielenze sa chcem dostat do podvedomia, ale samozrejme mi ide aj o zisk:))
aviator
20.05.09,17:04
Mne sa tiež príliš neosvedčili letáky. Odozva na cca 500 letákov nula. Teraz idem rozhádzať ďalších 500, keď sú už vytlačené, uvidíme...
dragan.michal
20.05.09,17:18
jednoducha strategia:

zaregistrujes sa na facebook, vytvorsi miestnost or skupinu kde si mozes pisat. Postupne sa budu ludia pridavat a navstevovat eshop.

A uprimne tlac nieco stoji. Roznasanie tiez nie je sranda
bolacka
20.05.09,17:21
jednoducha strategia:

zaregistrujes sa na facebook, vytvorsi miestnost or skupinu kde si mozes pisat. Postupne sa budu ludia pridavat a navstevovat eshop.

A uprimne tlac nieco stoji. Roznasanie tiez nie je sranda
aj nad tym som uvazovala ako nad prvou alternativou:)
..dakujem za cenne rady
dragan.michal
20.05.09,17:26
nie je zac, ja viem ake to je rozbehnut nejaky projekt na webe
napr.:
firemnik.sk
dobrodruzstvo.sk
topfun.sk
autosvet.eu
bolacka
20.05.09,17:39
tieto konrektne weby si rozbehol ty?
..ja este budem uvazovat nad banneromi..potom samozrejme seo a vsetko stym spojene-vsetko spojene s vyhladavanim, klucovymi slovami a pod..
dragan.michal
20.05.09,17:52
spolupracoval na rozbiehany
Dantess
20.05.09,18:18
Letáky ?!? ZABUDNI !!! My sme rozdali v centre BA zhruba 400 a na tom bolo napisana akcia, že pridu dvaja a zaplati len 1 čiže teoreticky 50% zľava. A odozva 0%. Už mame vytlačených ďalších 500, ale sa nám to moc ani roznášať nechce. Najlepšia reklama je v tomto čase na nete a v médiách. Letáky 0bodov. Naozaj to neodporúčam. Niesu drahé, ale účinnosť 0 bodov.
dragan.michal
20.05.09,18:24
Dantess neboj, ja ti pomozem. Vysperkujem webik a spravim nejaku koncepciu a bude to
Dantess
20.05.09,18:42
Dantess neboj, ja ti pomozem. Vysperkujem webik a spravim nejaku koncepciu a bude to
jj spolieham na Vás pane :) Hneď, keď mi dojdú peniaze, tak spravíme poriadny marketing, ktorý dúfam, že zaberie.
kockos
31.05.09,13:23
v tomto pripade aku tu uz bolo spomenute by som nad letakmi vobec neuvazol (boli by to peniaze vyhodene von oknom...). Drzal by som sa hlavne na internete kedze to ma byt e-shop. Odporucam si pripravit marketingovu/reklamnu kampan ako celok a nie len, ze teraz urobim nejaky banner nabuduce zas nieco ine ... Neviem nakolko si zrucna v marketingu a podla toho by som mozno zvazoval aj agenturu, kt. by ti marketingovu stretegiu pripravila ... :D