Ivet17
20.05.09,17:54
Mili poradaci. Prosim poradte-mam kamaratku chcela by som jej pomoct. Je v rozvodovom konani, maju z manzelom spolocny byt-s ktoreho ju vyhodil a vymenil fabku a na policii tvrdi ze ona sa od neho odstahovala. keby kamaratka nema v tom meste mamu- nemala by kde byvat. isla na policiu a tam jej povedali ze jej nemoze pomoct.
Maju male dieta a on si dal navrh si ho bravat na prazdniny a vianoce a vikendy.
kamaratka si zabezpecila aj pravnicku, ale chcela by som sa opytat co vsetko sa da v jej pripade robit, ako ma postupovat? Lebo manzel vytahuje veci -ktore poprekruca a aj na sude klame -jednoducho vie ako na to a a kamaratka sa boji o syna.
02Michaela
21.05.09,05:31
Mili poradaci. Prosim poradte-mam kamaratku chcela by som jej pomoct. Je v rozvodovom konani, maju z manzelom spolocny byt-s ktoreho ju vyhodil a vymenil fabku a na policii tvrdi ze ona sa od neho odstahovala. keby kamaratka nema v tom meste mamu- nemala by kde byvat. isla na policiu a tam jej povedali ze jej nemoze pomoct.
Maju male dieta a on si dal navrh si ho bravat na prazdniny a vianoce a vikendy.
kamaratka si zabezpecila aj pravnicku, ale chcela by som sa opytat co vsetko sa da v jej pripade robit, ako ma postupovat? Lebo manzel vytahuje veci -ktore poprekruca a aj na sude klame -jednoducho vie ako na to a a kamaratka sa boji o syna.

Hmm, takú smeišnu poznámku hodím: Nech klame aj ona:D.

Ale nie, tak v prvom rade, ak je to aj jej byt, nemôže ju vyhodiť z bytu. Ja by som sa jedného krásneho dňa, keď si mužíček nie je doma, vybrala s novou fabkou a šrubovákom do bytu. Normálne ho nechať zámočníkom otvoriť JE TO PREDSA AJ JEJ BYT (ak sú ovšem obaja vlastníci zapísaný v katastri). normálne sa vrátiť domov. ak to bývalý zopakuje, tak opäť zopakovať alebo ísť na políciu a oznámiť že bývalý manžel poškodzuje aj JEJ majetok, nakoľko je nútená meniť fabky každý druhý deň. poprípade udať do zápisnice, že ju z bytu vyhadzuje, že sa jej vyhráža... nechať si policajtmi vydať potvrdenie + zápisnicu!!! lebo takto má podložené dôkazy na súd, ako sa k nej správa a ukázať mu že sa nebojí to oznámiť na polícii. určite by skludnel.
kaco11
21.05.09,05:37
súhlas s michaelou. Pokial je zapísaná aj ona na liste vlastnictva do vysporiadania BVM má taky istý nárok tam bývať ako on a ona duplovane, pretože má dieťa. A čo sa týka toho jeho klamania? súhlasim opatovne, nech klame aj ona. Veď to je taký problém si zohnať papier z lekárskeho ošetrenia a tvrdiť že ma zbil??? Pochopiteľne súvisle s udaním na polícii? Švagriná to spravila podobne.Tiež ju chcel fešák vyhodiť z bytu, ktorý patril im spoločne. Rozbíjal zariadenie a pod. Bývalý sa rozohnal a dal jej facku. Okamžite išla na políciu a k lekárovi a chlapec sa skludnil a prestal vyvádzať. Proste mu ukázala že sa ho nebojí. Dnes sú rozvedení, on býva u frajerky prispieva na malého okolo 6000 Sk a vidí ho každý druhý víkend pretože naštval sudkynu, ked povedal, že ak mu zníži alimenty o 500 sk vzdá sa návštev syna.Držím palce.
02Michaela
21.05.09,05:46
Dnes sú rozvedení, on býva u frajerky prispieva na malého okolo 6000 Sk a vidí ho každý druhý víkend pretože naštval sudkynu, ked povedal, že ak mu zníži alimenty o 500 sk vzdá sa návštev syna.Držím palce.

Toto sa mi zdá povedomé. Nechodí tu aj švagriná??? :---
kaco11
21.05.09,05:48
nie som si toho vedomá. :rolleyes: Ale takých prípadov si myslím, že je viac než dosť;)
Ivet17
21.05.09,11:36
Dakujem pekne za rady-daj jej vediet a snad jej pomozu vase rady.
kaco11
21.05.09,11:43
Základ je nenechať sa ním zastrašiť. On sa len snaží jednať z moci sily. Bude potrebovať veľa psychickej podpory, ale aspoň ja čo som tu na porade čítala tak tým prešlo kvantum žien a základ bol len vydržať:) držím jej palce.
kyblik
21.05.09,15:32
Este doplnim... pri rozhovoroch zapnut mobil a nahravat, nahravat, nahravat...

Inak nemenil by som fab-ku ale jedno poobedie by som akoze po navrate z prechadzky prisiel domov . Ak neotvori (lepsia alternativa) ked nebude doma volat mestsku policiu - a tvarit sa prekvapene, ze preco je zamka vymenena a pod. Ide o to, ze budes mat dokaz, ze nieco nie je z jeho strany v poriadku. To je pred sudom velmi silny tromf - vyhodenie matky s dietatom na ulicu.
iriska
21.05.09,16:21
ja by som tie dvere vypáčila - ako to tu niekto povedal: do svojho bytu sa môžeš vlámať aj 3krát za deň - pobrala si svoje veci, prípadne aj jeho, to je jedno, lebo čo je manželské, to je spoločné, oprela by som o dvere latu, aby držali zatvorené a išla by som preč...
gerda
21.05.09,16:52
Neboj sa, vydrž, choď na políciu, oni Ti pomôžu, nech otvoria byt s tebou, neklam, máš pravdu a právo aj bez klamstva, ale musíš podať trestné oznámenie, dôvod sa už najde, držím palce.
caroline1
23.11.09,10:16
Chcela by som poradiť, som vydatá mám ročnu dcérku, manžel neb¨mal problém má udrieť, keď som mu vrátila facu, tak povedal, že si za to možem ja, pretože som ho vyprovokovala. Minule ma udrel a dcérka všetko videla a hneD sa schovala Dala som žiadosť o určenie otcovstva, ked6e manžel nie je otcom. (ale od národenia vedel o tejto skútočnosti), ďalej manžel podal žiadosť o rozvod s tým, že nám mesto pridelilo 3 izbový sociálny byt. Teraz mi manžel vyhráža, že byt ostane jemu a ja možem isť kám chcem. A nemám robiť problémy. Dokonca mi vysťahoval aj sobné veci k mojej starej mame. Ja nemam nikoho iba starú mamau a rodinu, ktorá žije v zahraniči. ako mám riešiť túto situáciu? Mám požiadať mesto o náhradne ubytovanie? Ďakujem
Jara
23.11.09,10:46
Caroline1: Je to akási nejasná opísaný problém. Dala si žiadosť o určenie otcovstva, píšeš, ale manžel vedel, že dieťa neni jeho. Tak ako vlastne. Adoptoval si ho? Alebo prečo si vlastne dala žiadosť o určenie otcovstva?

Potom zase píšeš, že muž ti dal facku a ty si mu ju vrátila... No teda sa potom nečuduj, že ti ju dal znova. Si o niečo lepšia ako on? Fackami sa predsa problémy neriešia. Prepáč mi tu otvorenosť, ale je to tak...

Ďalej píšeš, manžel požiadal o rozvod /čakala by som, že tu žiadosť podaš sama, nakoľko by ti malo záležať na tom, aby tvoje dieťa nebolo svedkom vašich hádok a bitiek/ tak sa bojíš o bývanie... Ako vám bol pridelený byt. Keď ste boli manželmi, alebo ako? Predpokladám, že ak 3-izbový, tak ako rodine, keď ste mali dieťa. Mesto vám dalo byt, tak čo môžeš mesto žiadať o ešte jeden byt? Hádam jedine skúsiť, či by nemohli 3-izb. vymeniť za 2 nejaké jednoizbové. Pozri si nájomnú zmluvu s mestom o pridelení sociálneho bytu a isto tam nájdeš odpovede na svoje otázky. Veľa šťastia ti prajem
dobsony
03.12.09,13:13
ahojte poradáci. živnostník pri rozvodovom konaní aký doklad má predložiť na súd o jeho príjme? lebo na predvolanie je napísané že má doniesť doklad o príjme za posledné 12 mesiacov. Podľa mňa on len daň priznanie za rok 2008 môže doniesť, je to tak?
dobsony
03.12.09,15:18
ahojte poradáci. živnostník pri rozvodovom konaní aký doklad má predložiť na súd o jeho príjme? lebo na predvolanie je napísané že má doniesť doklad o príjme za posledné 12 mesiacov. Podľa mňa on len daň priznanie za rok 2008 môže doniesť, je to tak?
Prosím!!!!
riccado
03.12.09,15:20
Prosím!!!!

ano, dp
katarina.j
03.12.09,16:37
ahojte poradáci. živnostník pri rozvodovom konaní aký doklad má predložiť na súd o jeho príjme? lebo na predvolanie je napísané že má doniesť doklad o príjme za posledné 12 mesiacov. Podľa mňa on len daň priznanie za rok 2008 môže doniesť, je to tak?
tak danove priznanie za rok 2008, ak bude sud potrebovat aktualnejsi prijem tak sa udava prijem za prvy polrok 2009/aspon tak to poznam z praxe/
dobsony
03.12.09,17:54
ďakujem