pappo
20.05.09,19:58
Dobry den. Som zamestnany v TPP vo firme, ktora mi ponukla v ramci zmien v strukture pracovne miesto v inom meste, ako mam v pracovnej zmluve s tym, ze mi zaplati jednorazovo smiesnu sumu ako ''bolestne'' za to, ze by som sa prestahoval do ineho mesta. Co mam robit v pripade, ze tuto ponuku neakceptujem? Mozem dostat vypoved?
Nechapem este jednej veci. Ak dostanem vypoved, tak dostanem 2mes. odstupne, plus 2 mesiace vypovednu, alebo sa to navzajom vylucuje?

Miro.
mzdarka renca
20.05.09,18:28
Dobry den. Som zamestnany v TPP vo firme, ktora mi ponukla v ramci zmien v strukture pracovne miesto v inom meste, ako mam v pracovnej zmluve s tym, ze mi zaplati jednorazovo smiesnu sumu ako ''bolestne'' za to, ze by som sa prestahoval do ineho mesta. Co mam robit v pripade, ze tuto ponuku neakceptujem? Mozem dostat vypoved?
Nechapem este jednej veci. Ak dostanem vypoved, tak dostanem 2mes. odstupne, plus 2 mesiace vypovednu, alebo sa to navzajom vylucuje?

Miro.
Ak odmietneš ponuku, tak zamestnávateľ môže s tebou ukončiť PP v zmysle §63 odst.1 písm.a) ZP buď s dvoj, alebo troj mesačnou výpovednou dobou (podľa odprac. rokov v spoločnosti, 5 rokov a viac je 3.mesačná) a taktiež máš nárok na odstupné v zmysle §76 ZP v sume najmenej dvojnásobku, alebo trojnásobku priemerného mesačného zárobku tiež podľa odpracovaných rokov v spoločnosti.
pappo
20.05.09,20:01
Este sa spytam - ma zamestnavatel povinnost zabezpecit mi dopravu pokial sa meni miesto vykonu prace, alebo sa berie spominana nahrada, ako jeho ustretovy krok?
mzdarka renca
20.05.09,20:18
Este sa spytam - ma zamestnavatel povinnost zabezpecit mi dopravu pokial sa meni miesto vykonu prace, alebo sa berie spominana nahrada, ako jeho ustretovy krok?
Zamestnávateľ ti nič z uvedeného nie je povinný zabezpečiť, aj príspevok na presťahovanie ber ako benefit od firmy.
pappo
21.05.09,08:25
Zamestnávateľ ti nič z uvedeného nie je povinný zabezpečiť, aj príspevok na presťahovanie ber ako benefit od firmy.

este jedna otazka: mal by som na to odstupne vobec narok? pretoze to moze byt chapane ako riesenie vzniknutej situacie...
mirrom
21.05.09,08:52
v tvojom pripade ide o zmenu pracovnej zmluvy. ty mas platnu zmluvu na urcite miesto vykonu prace. ak ti chce zamestnavatel zmenit miesto vykonu prace, neda sa to jednostrannym ukonom (len vynimocne podla ZP), je na to potrebna pisomna dohoda oboch stran o zmene pracovnych podmienok. ak takato dohoda nie je mozna z z dovodu, ze to ty nebudes akceptovat, moze ti zamestnavatel dat vypoved z dovodu nadbytocnosti, org. zmien (na danom mieste prace) vtedy, ak nie je dalsia moznost ta zamestnavat ani na kratsi pracovny cas v danom mieste. v tom pripade je vypovedna doba (2 al 3mesiace) a odstupne tvoj narok.
prispevok na stahovanie je asi podla kolektivnej zmluvy, kde moze byt aj vypovedna doba odstupne upravene odlisne - smerom k lepsiemu.
Stanislav 1975
21.05.09,08:56
Ak odmietneš ponuku, tak zamestnávateľ môže s tebou ukončiť PP v zmysle §63 odst.1 písm.a) ZP buď s dvoj, alebo troj mesačnou výpovednou dobou (podľa odprac. rokov v spoločnosti, 5 rokov a viac je 3.mesačná) a taktiež máš nárok na odstupné v zmysle §76 ZP v sume najmenej dvojnásobku, alebo trojnásobku priemerného mesačného zárobku tiež podľa odpracovaných rokov v spoločnosti.
Reni, si si istá, že je to tak? Lebo sa priznám nevyznám sa v tomto ale rozmýšlam ,že keď niekto niekoho pošle robiť na pobočku z Ba do Ke a ten ked odmietne tak nemá nárok na odstupné? Zvláštne sa mi to zdá...
mzdarka renca
21.05.09,09:09
Reni, si si istá, že je to tak? Lebo sa priznám nevyznám sa v tomto ale rozmýšlam ,že keď niekto niekoho pošle robiť na pobočku z Ba do Ke a ten ked odmietne tak nemá nárok na odstupné? Zvláštne sa mi to zdá...
som si istá, lebo ak má dohodnutý výkon práce v mieste A, tak ho zamestnávateľ nemôže nasilu vyslať do miesta B.
Chobot
21.05.09,09:11
Reni, si si istá, že je to tak? Lebo sa priznám nevyznám sa v tomto ale rozmýšlam ,že keď niekto niekoho pošle robiť na pobočku z Ba do Ke a ten ked odmietne tak nemá nárok na odstupné? Zvláštne sa mi to zdá...


Je to tak. Pretože ak ťa prijmú do zamestnania na pobočku v BA, tak výkon práce máš v BA. Ak sa rozhodnú, že pobočku v BA zrušia, tak ťa nemôžu jednoducho preradiť do KE bez tvojho súhlasu. To akože by si sa dobrovoľne okamžite (teda do 2 mesiacov) presťahoval aj s celou rodinou do KE, aby si tam mohol pracovať v ich pobočke....:rolleyes:?

V tomto je zamestnanec chránený a keď zrušia pobočku (prevádzku), tak je to to isté, ako keby bol zamestnanec nadbytočný a preto ak nesúhlasí s preradením na inú prevádzku (hoci aj tú istú pozíciu), tak mu musia dať výpoveď s odstupným.
teta
10.06.09,19:28
Ahojte,

chcem sa opýtať, platí to aj v rámci jedného mesta, napr. v Bratislave zmena z Dubravky do Petrzalky (teda cim mam narok na odstupne, ak nesuhlasim?)

Diky.
ivka70
10.06.09,19:47
Ahojte,

chcem sa opýtať, platí to aj v rámci jedného mesta, napr. v Bratislave zmena z Dubravky do Petrzalky (teda cim mam narok na odstupne, ak nesuhlasim?)

Diky.

Zavisi to od toho ako ma clovek definovane pracovne miesto, ci je tam aj presna adresa pracoviska alebo len Bratislava.

Pokial je to len BA, tak presun Dubravka - Petrzalka nie je zmenou prac. zmluvy.

V opacnom pripade plati to, co pre zmenu medzi mestami.