bolacka
20.05.09,19:58
ahojte,

dobrych pat minut som rozmyslala kam tuto temu zaradit a nakolko psychologia sa tyka zdravia tak mi prislo najvhodnejsie zaradit tuto temu do zdravia..
..dala som si prihlasku na Fakultu socialnych a ekonomickych vied Univerzity Komenskeho v Bratislave na odbor Socialna a pracovna psychologia.
..ak niekto z Vas tam chodi, ale pozna niekoho ktotam chodi zaujimalo by ma:
-uroven fakulkty
-ako prebieha vyucovanie (zaujimavosti, ale aj negativne postrehy)
-vraj dva predmety prebiehaju komplet v anglickom jazyku-aka obtiaznost anglictiny tam je, ako velmi na to prihliadaju
-aka je sanca prijatia na externe studium ak som mala zo slovenciny aj z anglictiny na maturite v B-leveli znamku chvalitebny
-ako je narocne externe stuidum tohoto oboru realizovat popri zamestnani na hlavny pracovny pomer
-aka je dostupnost materialov a ucebnych textov, skript potrebnych ku skuskam
-cokolvek ine co vas napadne

Dakujem za kazdu odpoved.
domi_nusqa
28.06.09,08:43
ahoj citala som ze chces ist na tu fakultu soc.a ekon.vied na tu socialnu a pracovnu psychologiu..chcela by som tam aj ja ist a bola by som velmi potesena keby mi napises na mail nieco o tom ak si sa uz o nej dozvedela viac a to co si chcela...dakujem ti vopred a napis prosim na mail:domi_nusqa@azet.sk..napis aj ci si dostala mail :)dakujem
bolacka
28.06.09,12:54
ahoj citala som ze chces ist na tu fakultu soc.a ekon.vied na tu socialnu a pracovnu psychologiu..chcela by som tam aj ja ist a bola by som velmi potesena keby mi napises na mail nieco o tom ak si sa uz o nej dozvedela viac a to co si chcela...dakujem ti vopred a napis prosim na mail:domi_nusqa@azet.sk..napis aj ci si dostala mail :)dakujem
ahoj momentalne je uz po prijimacich skuskach..ja viem len to co je zverejnene na ich stranke. A teda to ze beru bez prijimacich skusiek na zaklde maturitneho vysvedcenia zo slovenskeho jazyka a z anglickeho jazyka..na externe studium brali tento rok 30ludi a mna nevzali, asi som sa neumiestnila na zaklade mojich znamok..z oboch som mala svojky. Ked tak vyskusam o rok..to je asi vsetko co o tom viem..a este nieco co som pocula a mam to asi z piatej ruky..ze niektore predmetyy su vyucovane len v anglictine.
pasuliatko
28.06.09,14:39
z čoho sa tam robia prijímačky?a čo takto vyskúšať aj inú školu?
bolacka
29.06.09,06:30
ako som uz napisala tam beru bez prijimaciek.ono zostavia poradie na zaklade toho aku si mala znamku na maturite z anglictiny a slovenciny..
..ja mam zaujem len o externe studium..a len o psychologiu a chcem studovat len v bratislave..cize toto bola jedina skola a jediny odbor co mi to mohli umoznit..ale bohuzial prijimacie konanie som nemala ako ovplyvnit
Pachole
29.06.09,09:29
ako som uz napisala tam beru bez prijimaciek.ono zostavia poradie na zaklade toho aku si mala znamku na maturite z anglictiny a slovenciny..
..ja mam zaujem len o externe studium..a len o psychologiu a chcem studovat len v bratislave..cize toto bola jedina skola a jediny odbor co mi to mohli umoznit..ale bohuzial prijimacie konanie som nemala ako ovplyvnit

Mě taky odmalička zajímala psychologie, asi proto, že jsem si moc nerozuměla s lidmi okolo sebe. Napřed jsem na to šla přes zvířata, chodila jsem se psem na cvičák a zaujalo mě, proč se pes chová určitým způsobem, jak funguje smečka a vůbec vše okolo psů.

V 34 letech jsem se víceméně z trucu hlásila na stejnou školu jako expřítel - sociální pedagogika, prevence a resocializace. Tedy výchova dospělých, aby nelumpačili, a převýchova těch, co už lumpi jsou.

Psychologii jsme měli na bakalářském studiu jen v nástinu, hrubé základy, jak obecné, tak třeba i základy psychopatologie, další předměty byly takové veselé - kriminalistika, kriminologie, vězeňství, pedagogika, ale hlavně sociologie, mimo jiné i sociologie rodiny.

Zjistila jsem, že mě vlastně vždy zajímalo ne ani tak to, jak se chová jedinec, ale proč se jedinec chová ve skupině určitým způsobem, jak se chová celá skupina, jaké jsou vztahy mezi lidmi, co to ovlivňuje. Takže to, co mě baví nejvíc, je vlastně sociologie, jen jsem to dřív jako laik neuměla pojmenovat.
Ti psi mi vlastně dali základ, protože chování smečky není nic jiného než sociologie zvířat v praxi. Od nemluvících, ale konajících psů jsem přešla k myslícím, mluvícím a konajícím lidem.

Co tím vším chci říct - nezoufej, že chceš na psychologii a jeden jediný vhodný obor tě nevzal. I jiný, vzdálenější ti může dát základní znalost a orientaci v oboru. Já se sice přímo svým oborem neživím, ale částečně jej používám jak profesně, tak osobně - s lidmi jednáme všichni a pořád, že, a zároveň si můžu číst odbornou literaturu, která mě zajímá pořád, protože se díky bakalářskému studiu v té odbornosti orientuju a neztratím jako laik, pro kterého je odborná literatura někdy příliš odborná jak výrazivem, tak námětem.

Klidně studuj něco trošku jiného, ale podobného, možná objevíš ještě zajímavější obory v souvislosti se svým preferovaným zaměřením.
bolacka
29.06.09,09:38
Mě taky odmalička zajímala psychologie, asi proto, že jsem si moc nerozuměla s lidmi okolo sebe. Napřed jsem na to šla přes zvířata, chodila jsem se psem na cvičák a zaujalo mě, proč se pes chová určitým způsobem, jak funguje smečka a vůbec vše okolo psů.

V 34 letech jsem se víceméně z trucu hlásila na stejnou školu jako expřítel - sociální pedagogika, prevence a resocializace. Tedy výchova dospělých, aby nelumpačili, a převýchova těch, co už lumpi jsou.

Psychologii jsme měli na bakalářském studiu jen v nástinu, hrubé základy, jak obecné, tak třeba i základy psychopatologie, další předměty byly takové veselé - kriminalistika, kriminologie, vězeňství, pedagogika, ale hlavně sociologie, mimo jiné i sociologie rodiny.

Zjistila jsem, že mě vlastně vždy zajímalo ne ani tak to, jak se chová jedinec, ale proč se jedinec chová ve skupině určitým způsobem, jak se chová celá skupina, jaké jsou vztahy mezi lidmi, co to ovlivňuje. Takže to, co mě baví nejvíc, je vlastně sociologie, jen jsem to dřív jako laik neuměla pojmenovat.
Ti psi mi vlastně dali základ, protože chování smečky není nic jiného než sociologie zvířat v praxi. Od nemluvících, ale konajících psů jsem přešla k myslícím, mluvícím a konajícím lidem.

Co tím vším chci říct - nezoufej, že chceš na psychologii a jeden jediný vhodný obor tě nevzal. I jiný, vzdálenější ti může dát základní znalost a orientaci v oboru. Já se sice přímo svým oborem neživím, ale částečně jej používám jak profesně, tak osobně - s lidmi jednáme všichni a pořád, že, a zároveň si můžu číst odbornou literaturu, která mě zajímá pořád, protože se díky bakalářskému studiu v té odbornosti orientuju a neztratím jako laik, pro kterého je odborná literatura někdy příliš odborná jak výrazivem, tak námětem.

Klidně studuj něco trošku jiného, ale podobného, možná objevíš ještě zajímavější obory v souvislosti se svým preferovaným zaměřením.
Dakujem:)..no mna uz od strednej skoly bavila Nauka o spolocnosti, ktorej obsah je mnoho odborov ako psychologia, sociologia, pravo, politolgia, etika, religionistika, ekonomia a mnoho inych:)..kedze som nevedela kam chcem ist studovat, isla som do Brna studovat externe pravo, ale po roku som zistila ze to nie je to co chcem..robila som s ludmi, obchodovala som a pod a vtedy som zistila ze to prave orechove pre mna je psychologia, andragogika a ine ovplyvnovanie ludi:))..prakticky uz berem skolu ako nieco co si chcem z principu urobit a aby som mala aj vacsi rozhlad. A aby som sa aj pochvalila mnoho ludi mi povedalo ze mam psychologickevlohy lebo viem sa vzit do cloveka a pod.
Aj odbory ktore su trosku odsunute od psychologie v Bratislave sa studuju len v dennom studiu..aspon zatial..Preto mozno o rok skusim Trnavu, ta nieje az taj daleko..uvidime..
..dakujem za hodnotny prispevok