Jana3103
20.05.09,20:26
ahojte žiadam o radu
nakoľko som včera objednala dovolenku do Egypta a odlet je 27.5
po navrate z prace som zistila že moj syn ma ovčie kiahne ...cestovka mi sice zajazd može stornovať ale dostanem len10%z ceny ,chcela by som isť aj s nim ...ln neviem ako sa mam zariadiť ....a hlevne čo ked to dostane moja 7ročna dcera ...alebo ja? dakujem za pomoc Jana
Pohar
20.05.09,18:42
no tu je ťažko radiť
nemôže cestovka posunuť termín?
poprípade skuste najst niekoho kto by šiel za vás
a vy potom až po kiahnach
buchač
20.05.09,18:42
ahojte žiadam o radu
nakoľko som včera objednala dovolenku do Egypta a odlet je 27.5
po navrate z prace som zistila že moj syn ma ovčie kiahne ...cestovka mi sice zajazd može stornovať ale dostanem len10%z ceny ,chcela by som isť aj s nim ...ln neviem ako sa mam zariadiť ....a hlevne čo ked to dostane moja 7ročna dcera ...alebo ja? dakujem za pomoc Jana

Ovčie kiahne


Ide o infekčné ochorenie vírusového pôvodu. Vyvolávateľom je vírus varicella zoster zo skupiny herpetických vírusov. Okrem ovčích kiahní je aj pôvodcom pásového oparu. Zdrojom nákazy je chorý človek, nákaza sa prenáša vzduchom. Vírus sa dostáva do organizmu dýchacími cestami. Tu sa rozmnoží, lymfou a krvou sa dostáva do kože a slizníc. Spôsobuje degeneráciu buniek a vznikajú typické pľuzgieriky.

V priebehu ochorenia sa vírus šíri do nervových zakončení, postupuje do miechových a mozgových nervov, kde pretrváva aj po skončení ochorenia. Keď dôjde k oslabeniu imunity organizmu, vírus sa opäť rozmnoží. Vzniká zápal nervových vlákien, ktorý sa šíri späť do kože a slizníc. Tak vyvolá pásový opar. Ovčie kiahne sa vyskytujú najmä u detí predškolského veku. Inkubačná doba je 10 - 20 dní. Infekcia počas vnútromaternicového vývoja vedie k poškodeniu plodu (vývojová chyba končatín, očí, lebky, mozgu,...).
Príznaky:
Zvýšená teplota
Kožné vyrážky, ktorých vývoj sa v priebehu ochorenia mení
Po zaschnutí vyrážky vzniká chrasta, ktorá odpadne a postihnuté miesto sa zhojí bez jazvy
Na slizniciach vznikajú pľuzgieriky, ktoré sa menia na bolestivé afty
Môžu vznikať komplikácie ako napr. zápaly spojoviek a slizníc pohlavných orgánov, niekedy aj encefalitída
Diagnostika:
Klinické príznaky
Odobratie materiálu z kožných lézií na kultiváciu
Liečba:

Liečba je zameraná na miernenie klinických príznakov. Proti svrbeniu sa môžu podávať antihistaminiká. Pri ťažkom priebehu alebo u pacientov s oslabenou imunitou je možná liečba acyklovirom alebo famcyklovirom.


čo ked to dostane moja 7ročna dcera .
Pokiaľ by to bolo na Slovensku , tak je to v poriadku , nakoľko čím skôr , tým lepšie ....


alebo ja?
Si ešte nemala ?
Nakoľko .......


Závažnejší priebeh ovčích kiahní majú dospelí, ktorí neprekonali ochorenie v detstve. Komplikácie, ktoré sprevádzajú toto ochorenie vo vyššom veku môžu mať aj trvalé zdravotné následky, ba v niektorých vážnych prípadoch aj smrť. Infekcia počas tehotenstva môže viesť k vážnemu poškodeniu plodu. Ak sa ovčie kiahne vyskytnú u tehotnej ženy tesne pred alebo po pôrode, býva ochorenie pre novorodenca smrteľné.


nakoľko som včera objednala dovolenku do Egypta a odlet je 27.5
Objednala , alebo aj zaplatila v plnej výške ?
Myslím , že je to adekvátny dôvod na stornovanie za vyššiu cenu zo zájazdu .

Možno by sa našiel ešte niekto , kto by využil tento zájazd , za pokus to stojí .
Ono ešte môže byť aj potencionálne nebezpečie nákazy ostatných účastníkov zájazdu a to sa môže nevyplatiť ....
No a pri dnešnej paranoji , chytíš tam a ani sa domov nevrátiš načas , lebo Ťa odchytia na letisku ....
Holt dilema .
cibuľa
20.05.09,20:24
ťažko radiť, u nás v škôlke boli kiahne každý rok a malá ich nedostala(asi nebol jej čas), ale keď sme chceli silvestrovať vo Viedni, tak sme zostali doma s horúčkami-kiahne, moje aj sestrine deti už kiahne mali, ale náš brat nie a to bol s našimi deťmi aj keď kiahne mali
neviem si predstaviť, žeby mala dcéra kiahne a boli by sme v zahraničí na OČR som bola 2 týždne, mala ich všade
Zita5
21.05.09,03:57
ahojte žiadam o radu
nakoľko som včera objednala dovolenku do Egypta a odlet je 27.5
po navrate z prace som zistila že moj syn ma ovčie kiahne ...cestovka mi sice zajazd može stornovať ale dostanem len10%z ceny ,chcela by som isť aj s nim ...ln neviem ako sa mam zariadiť ....a hlevne čo ked to dostane moja 7ročna dcera ...alebo ja? dakujem za pomoc Jana

To je zrejme vylúčené ísť na dovolenku s dieťaťom , ktoré má ovčie kiahne . Môj vnuk už dva týždne leží doma na ovčie kiahne/a ešte nie je tomu koniec / , mal teploty a dokonca má chudák aj jazyk boľavý.

Treba zájsť do cestovky , predložiť potvrdenie o zdravotných problémoch dieťaťa . Ja by som to na Vašom mieste úplne zrušila , lebo je tam ink.doba kedy to môže dostať aj ďalšie dieťa .
Blankake
21.05.09,04:38
Inkubačná doba je zhruba 2 týždne, takže dcérka (a aj Ty - ak si kiahne ešte nemala) by tie kiahne mohla dostať až po návrate z dovolenky... ale neriskovala by som to. A syna s kiahňami by som na dovolenku neťahala - ani kúpať sa nebude môcť, ani na slnku... a možno by ho ani do lietadla nepustili...
Pohar
21.05.09,05:05
a v lietadle môžete nakaziť aj iných-----teda pozerať sa aj na iných
syrik
21.05.09,06:40
Ja sa len neviem vynadívať, ako je niekomu prednejšia dovolenka pred zdravím...myslím si, že v tomto prípade nie je o čom uvažovať...:cool:
Pohar
21.05.09,06:42
Ja sa len neviem vynadívať, ako je niekomu prednejšia dovolenka pred zdravím...myslím si, že v tomto prípade nie je o čom uvažovať...:cool:
ja súhlasím
a ako som písala zdravie aj okolia... pretože môžete nakaziť iné detičky
ktoré môžu potom dostať kiahne....aj na dovolenke
syrik
21.05.09,06:53
ja súhlasím
a ako som písala zdravie aj okolia... pretože môžete nakaziť iné detičky
ktoré môžu potom dostať kiahne....aj na dovolenke

a nielen tie...na dovolenke môže byť aj tehotná mamička, ktorá kiahne ešte neprekonala...