alencek
20.05.09,21:14
Dobrý večer, môže mi, prosím, niekto poradiť, v ktorej banke je najlepší (vyšší) úrok s 1/2-ročnou viazanosťou, resp. výhodné investovanie sumy ca. 33.000,- €?
Ďakujem.
misomiso
20.05.09,20:09
Ja ti dam 6% na rok.:)
alencek
21.05.09,06:19
Ja ti dam 6% na rok.:)

A môžem vedieť bližšie o čo ide?
misomiso
21.05.09,06:57
O to, ci mi pozicias peniaze na rok (V podstate na "cestne slovo", pretoze ake uz zaruky moze dat eserocke alebo sukromna osoba oproti banke, kde je ochrana vkladov).
Stanislav 1975
21.05.09,06:58
O to, ci mi pozicias peniaze na rok (V podstate na "cestne slovo", pretoze ake uz zaruky moze dat eserocke alebo sukromna osoba oproti banke, kde je ochrana vkladov).
Jéééj, aj ja chcem aby mi niekto požičal na čestné slovo,:):rolleyes:
buchač
21.05.09,07:06
Jéééj, aj ja chcem aby mi niekto požičal na čestné slovo,:):rolleyes:


Požičam , ale keď nevrátiš , riskuješ ....;)

Jeden taký zle dopadol ......:cool:
Lianka
21.05.09,09:52
Ved si pozri na internete, bud na strankach jednotlivych bank, ale aj tu: http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/ba/. Pri sume, ktoru uvadzas, sa da s bankou dohodnut individualny urok.
Lianka
21.05.09,09:54
O to, ci mi pozicias peniaze na rok (V podstate na "cestne slovo", pretoze ake uz zaruky moze dat eserocke alebo sukromna osoba oproti banke, kde je ochrana vkladov).

miso, zabezpeky by sa dali, napr. zalozne pravo, rucitel a pod.
Dobroslava
03.06.09,07:46
Prosím o radu: Má niekto skúsenosti s produktom KONTO ŽIVOTA? Investoval som do tohto produktu nie malé čiastky fin. prostriedkov, a keď teraz pozerám na výpis - chce sa mi zaplakať, hádam polovica peňazí, ktoré som tam vložil, je preč ...
Braňo
03.06.09,11:03
http://www.kontozivota.sk/konto_zivota.php

Jedná sa o investície do akcií a tie išli rapídne dolu (aj o 50%) - nie je sa čo čudovať.
Dobroslava
04.06.09,09:04
A čo poradíte, ponechať to tam, alebo to vybrať?
Chobot
04.06.09,09:11
A čo poradíte, ponechať to tam, alebo to vybrať?

Keď to vyberieš, potvrdíš si svoju stratu. Ale máš istotu, že vybraté prostriedky nestratia na hodnote (pokiaľ ich znovu niekde neinvestuješ).

Ak to ponecháš, máš šancu, že hodnota fondu narastie a straty sa ti vyrovnajú. Ale zotrváš v riziku, že aj v budúcnosti môžu investície stratiť na hodnote.

Takže čo chceš mať - istotu straty, alebo neistotu možného výnosu?