emka75
21.05.09,06:52
Dobry den.
poradte mi co mam robit.
Bola som pozvana ako svedok na sud mojho brata, ktory poziadal o zrusenie orcovstva. Dieta ma 11 rokov. Sud uz bol no nebola som vobec vypocuta ani upozornena na to ze si mozem narokovat uslu mzdu a cestovne.
1) Byvala zariadila aby som nevypovedala.. Vraj ju vydeli tyzden pred sudom chodit za veducim okresneho sudu (viac krat). A ten bol na chate s sudkynou ktora mala pojednavanie cez vykend pred sudom. Ja viem nic to nemusi znamenat ale byvala sa pochvalila sesternici ze zariadi ze by som nevypovedala. No ja chcem vypovedat !!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Vraj staci napisat prehlasenie co som chdela povedat a oni to musia zalozit do spisu. Je to pravda? bude to stacit?:confused:

2) ako si mozem narokovat uslu mzdu a cestovne ke som nebola vypocuta? Brat sa sice na to pytal sudkyni ale povedala mu ze v kazdom pripade ci vyhra alebo prehra ze to bude platit on. Pred casom som sa rozpravala o tom s obhajkynou a ta mi povedala ze potom to plati ten kto prehra a za maloletych plati sudne trovy stat.

Je to pravda?:confused:
02Michaela
21.05.09,05:18
1.) áno, založí sa to do spisu.
ale, je na sudcovi, či si to vôbec prečíta (ale samozrejme bude tvrdiť, že to čítal) a či tomu priloží nejakú mieru vážnosti. V podstate je lepšie ak by človek vypovedal priamo pred sudcom, ale ako je vidieť, sudkyňa asi o to nemá záujem, čiže asi si vieš predstaviť, akú váhu bude mať aj Tvoje písomné vyhlásenie, ktoré sa založí do spisu. Odporúčam, v prípade neúspechu podať odvolanie voči rozsudku.
2.) nárokovať ušlú mzdu si môžeš len vtedy, keď dostaneš predvolanie, kde je tlačivo na to, aby ti preplatili ušlú mzdu. Ale toto tlačivo predkladáš na súde pri výsluchu, kde Ti ho sudca potvrdí, napíše čas a dobu do kedy sa konal Tvoj výsluch a potom máš nárok na ušlú mzdu.

Väčšinou sa prepláca takto len cestovné, lebo ušlá mzda je polemizujúca...
Ale to sa musíš na súde v stanovenom termíne "zúčastniť" a nechať si tlačivo potvrdiť.
02Michaela
21.05.09,05:22
Ešte by ma zaujímalo, kde si bola, keď si sa na súd nedostavila?? Prečo si nebola v práci? Ak si mala predvolanie, mala si vedieť, kedy, kde a o ktorej je súd. A mala si tam ísť. Ak si predvolanie nedostala, tak si mala ísť do práce! Prečo si nebola v práci, keď si nedostala predvolanie? Neviem, píšeš to dosť zamotane a človek nevie, čo vlastne chceš preplatiť, keď si vôbec na súd nebola predvolaná a teraz chceš náhradu cestovného a ušlú mzdu.:eek::D
Xanti
21.05.09,05:29
Ešte by ma zaujímalo, kde si bola, keď si sa na súd nedostavila?? Prečo si nebola v práci? Ak si mala predvolanie, mala si vedieť, kedy, kde a o ktorej je súd. A mala si tam ísť. Ak si predvolanie nedostala, tak si mala ísť do práce! Prečo si nebola v práci, keď si nedostala predvolanie? Neviem, píšeš to dosť zamotane a človek nevie, čo vlastne chceš preplatiť, keď si vôbec na súd nebola predvolaná a teraz chceš náhradu cestovného a ušlú mzdu.:eek::D ale ved Emka75 píše, že bola na súde. Ale sudca ju nevypočul. Tak som to ja pochopila z jej zadania.
Bola som pozvana ako svedok na sud mojho brata, ktory poziadal o zrusenie orcovstva. ...........Sud uz bol no nebola som vobec vypocuta ani upozornena na to ze si mozem narokovat uslu mzdu a cestovne.
02Michaela
21.05.09,05:39
ale ved Emka75 píše, že bola na súde. Ale sudca ju nevypočul. Tak som to ja pochopila z jej zadania.
Áno, máš pravdu.
Ale z toho všetkého mi vyplynulo, akoby sa ani súdu nezúčastnila.
Ak tam už bola, mala trvať, alebo jej brat na vypočutí!!! Ak to sudkyňa odmietla, mal si to jej brat žiadať poznačiť do zápisnice!!! (určite by zrazu sudkyna chcela ju vypočuť)
A cestovné a ušlú mzdu si mala dať potvrdiť na súde sudkyni, lebo to je aj na PREDVOLANÍ napísané. Preto ma zaskočilo, či nečítala, čo obsahuje predvolanie na súd, pretože sú tam aj potvrdenia...
Má ešte možnosť ak sa všetko toto udialo, podať námietku alebo sťažnosť, že pri pojednávaní sudkyňa neoboznámila riadne svedkov o právach a povinnostiach. Ale je to ťažké dokazovanie a určite by som sa nepustila do boja so sudkyňou...:o
Ale asi najlepšie by bolo ak by nám to emka75 poriadne vysvetlila a ozrejmila, lebo takéto útržkové informácie sú skôr zavádzajúce ako postačujúce...;)
02Michaela
21.05.09,05:43
Ešte ma napadlo, že aj keď bola prevolaná a nebola vypočutá, mala si dať určite potvrdiť toto predvolanie, kde bolo poučenie o cestovnom a náhrade mzdy. Prečo? Lebo ako svedok bola povinná sa dostaviť, a ak ju súd nevypočul, ona si to mala dať potvrdiť, pretože teraz ako dokáže, že tam bola? (keď si to nedala potvrdiť?)
emka75
21.05.09,05:52
no bola som na sude dostavila som sa. 150km od svojho bydliska. a nic...
mala som potvrdene od zamestnavatela.
aj som mala ze kolko stoji cetovne vypisy cestovneho zo SAD..
(isli sme autom) mam aj doklad o tankovani.. Brat trval aby som vypovedala a ze som sa dostavila. (tak to asi bude aj zapisane v zapisnici z pojednavania - dufam).
Mala prist este jedna svedkyna no bola byvalou zastrasena tak neprisla a to aj brat tam povedal.
Mam pravo sa domievat ze je tam postelova korupcia... Ked mi prislo predvolanie a bolo zmenene moje krstne meno.. Na sude povedali bratovi ze bývala zmenila meno.. (boji sa mojej vypovede)
Tak brat to este stihol aby mi poslali dalsiu pozvanku..


To prehlasenie chcem napisat aj z toho dovodu ze keby brat dal podnet na zaujatie sudu tak ked to pojde dalej na iny trebars na krajsky, tam si to uz moze sudca precitat... a myslim ze podpisem viac kopii. ak by sa ta 1 "stratila".


Na sude tlacili na brata aby si dal urobit testy DNA a ze ma zaplatit tie testy potom ze ja nemusim vypovedat. (ale ja chcem!!!!!!)
a ze byvala pojde tiez.. (no byvala sa tiez z tym chvalila ze to zariadi ze ziadne testy nebudu, alebo ze vysledok bude OK) a ze ked brat donesie papier z vysledkom testu ze to sudkyna vie ukoncit do tyzdna. (ak neda byvala odvolanie - resp. ak nenapadne ze to bolo zle odobrate atd.)
Ta byvala je velmi pochybna.. myslim ze v ich meste asi kazdy druhy s nou nieco mal takze pochybnosti ohladom otcovstva tam su opravnene... vela chlapov osalila (cez postel) aj exekutora... ktory nepravom vymahal od brata vyzivne.. Exekutor mal potom na male skoro prisiel o licenciu... (skoda mozno by to inych zastrasilo jej pomahat v korucpii)
02Michaela
21.05.09,06:22
no bola som na sude dostavila som sa. 150km od svojho bydliska. a nic...
mala som potvrdene od zamestnavatela.
aj som mala ze kolko stoji cetovne vypisy cestovneho zo SAD..
(isli sme autom) mam aj doklad o tankovani.. Brat trval aby som vypovedala a ze som sa dostavila. (tak to asi bude aj zapisane v zapisnici z pojednavania - dufam).
Mala prist este jedna svedkyna no bola byvalou zastrasena tak neprisla a to aj brat tam povedal.
Mam pravo sa domievat ze je tam postelova korupcia... Ked mi prislo predvolanie a bolo zmenene moje krsne meno.. Na sude povedali bratovi ze bývala zmenila meno.. (boji sa mojej vypovede)
Tak brat to este stihol aby mi poslali dalsiu pozvanku..


To prehlasenie chcem napisat aj z toho dovodu ze keby brat dal podnet na zaujatie sudu tak ked to pojde dalej na iny trebars na krajsky, tam si to uz moze sudca precitat... a myslim ze podpisem viac kopii. ak by sa ta 1 "stratila".


Na sude tlacili na brata aby si dal urobit testy DNA a ze ja potom nemusim vypovedat. (ale ja chcem!!) a ze byvala pojde tiez.. (no byvala sa tiez z tym chvalila ze to zariadi ze tiadne testy nebudu alebo ze vydu OK) a ze ked donresie papier z testou ze to sudkyna vie ukoncit do tyzdna. (ak neda byvala odvolanie - resp. ak nenapadne ze to bolo zle odobrate atd.)
Ta byvala je velmi pochybna.. myslim ze v ich meste asi kazdy druhy s nou nieco mal takze pochybnosti ohladom otcovstva tam su opravnene... vela chlapov osalila (cez postel) aj exekutora... ktory nepravom vymahal od brata vyzivne.. Exekutor mal potom na male skoro prisiel o licenciu... (skoda mozno by to inych zastrasilo jej pomahat v korucpii)

Som rada, že si to tu trošku ozrejmila. Čiže si sa zúčastnila na súde, ale nebola si vypočutá. Takže si si zabudla, prepokladám, dať potvrdiť, že si sa súdu zúčastnila. Hmm. To už je asi horšie. Lebo nejak spätne sa to nedá vymáhať, aspoň tak sa mi zdá. (ak máš ľudí na správnom mieste, tak aj to spätne sa dá, ale predpokladajme, že si človek bez koneksií, čiže obyčajný, ako JA)

Môj názor
Keď už si to nedala potvrdiť, tak by som sa na to už vykašľala. Myslím, že máte dôležitejší problém (s bratom) ako je dlhé spory za úšlú mzdu a cestovné... Ale pri najbližšom predvolaní na to určite nezabudni, aj keď opäť napríklad nebudeš vypočutá. Určite si to daj potvrdiť.
Čo sa týka toho otcovstva, určite by som na mieste Tvojho brata súhlasila s testom otcovstva. Stálo to niekedy okolo 10.000,- Sk, teraz neviem. Ale určite tento jednorázový výdaj vám potvrdí alebo vyvráti, čo ste si doteraz mysleli. Ak je jeho dieťa, bude rád, lebo má dieťa aj ďalej. Ak nie je jeho dieťa, pozitívne bude, že nebude musieť platiť výživné, dajme tomu 3.000,- Sk mesačne, a keď si to vyrátaš tak je to 36.000,- Sk ročne, kde už náklady na test otcovstva sa určite vrátia a nehovoriac, že výživné by musel platiť do 18 rokov dieťaťa. Posúďte teda, čo je pre Vás, alebo pre Tvojho brata výhodnejšie. Dať si urobiť test DNA a hotovo, alebo dlhé súdne spory, premrhané peniaze (a tie súdy naozaj stoja) a nervy na dranc.

A tiež napíš svoje prehlásenie. Poprípade nech brat "trvá" na vypočutí svedkov (Teba), lebo sudca je povinný vypočuť a hodnotiť predložené dôkazy. Určite nech si dá zapísať pri najbližšom pojednávaní, že chce, aby boli svedkovia vypočutý!!! Ak to sudkyňa odmietne, nech to dá poznačiť do zápisnice. Ak sudkyňa odmietne, nech rovno tam podá sťažnosť na sudkyňu, opíše čo sa stalo a určite bude dobré (lebo je to verejné pojednávanie) ak v súdnej sieni bude mať svedkov, napríklad Teba, rodičov (čím viac tým lepšie), že také niečo žiadal a oni mu to potvrdia. Ak bude mať v pojednávacej miestnosti aj svedkov, určite sudkyňa neodmietne žiadosť odporcu o vypočutie svedkov (bude sa už báť).
mlisa
21.05.09,06:41
Poprípade nech brat "trvá" na vypočutí svedkov (Teba), lebo sudca je povinný vypočuť a hodnotiť predložené dôkazy. Určite nech si dá zapísať pri najbližšom pojednávaní, že chce, aby boli svedkovia vypočutý!!! Ak to sudkyňa odmietne, nech to dá poznačiť do zápisnice. Ak sudkyňa odmietne, nech rovno tam podá sťažnosť na sudkyňu, opíše čo sa stalo

Ja v podstate suhlasim s Tvojim nazorom, okrem toho ze sudca je povinny vypocut a hodnotit predlozene dokazy. Vid § 120 ods. 1 O.s.p."Súd rozhodne, ktoré z označených dôkazov vykoná."
Teda sud nie je povinny vypocut kazdeho svedka, ktoreho ucastnici navrhnu, je to na jeho uvazeni (preto by ani nemalo zmysel podavat kvoli tomu na sudkynu staznost, nic neporusila). Na druhej strane nevykonanie navrhnutych dokazov, ktore by prispeli k objasneniu veci je dovodom na podanie odvolania v zmylse § 205 ods. 2 písm c) O.s.p.
02Michaela
21.05.09,06:45
Ja v podstate suhlasim s Tvojim nazorom, okrem toho ze sudca je povinny vypocut a hodnotit predlozene dokazy. Vid § 120 ods. 1 O.s.p."Súd rozhodne, ktoré z označených dôkazov vykoná."
Teda sud nie je povinny vypocut kazdeho svedka, ktoreho ucastnici navrhnu, je to na jeho uvazeni (preto by ani nemalo zmysel podavat kvoli tomu na sudkynu staznost, nic neporusila). Na druhej strane nevykonanie navrhnutych dokazov, ktore by prispeli k objasneniu veci je dovodom na podanie odvolania v zmylse § 205 ods. 2 písm c) O.s.p.

Tak nejak som to myslela. Ale vystihla si to aj paragrafovo. No nie vždy je to tak akoby to malo byť. Veď váhy zákona drží žena so zaviazanými očami, lebo spravodlivosť je slepá...;)
ivka70
21.05.09,06:52
Mna by celkom zaujimalo, o com vlastne si chcela v tomto spore vypovedat.
dost tazko ty dokazes, ze dieta nie je bratove :( akoukolvek vypovedou.

A este mam taky pocit, ze zapriet otcovstvo sa da do 3 rokov dietata, ze potom je to uz hodne irelevantne.

Preco sa brat sudi teraz, ked ma dieta uz 11 rokov?
Gabi03
21.05.09,06:59
mimotemy A čo malý syn? :eek:
02Michaela
21.05.09,06:59
Tiež sa mi niečo také marí, s tou lehotou 3 roky. Ale myslím si, že ak by preukázal testami, že ,dieťa nie je jeho, tak to len tak nemôže ostať... neviem, myslím si
emka75
21.05.09,07:31
no maly je uz ovplyvneny byvalou..
ze brat je na vyne... ked bude velky snad to pochopi..
Ved sa u nich muzi striedali ako ponozky... doobedu jeden poobede druhy..
dokonca deti musia ist prec a stravit niekolko hodin von ohlade a smade..
brat by im pomohol aj ked mozno niesu jeho.. No tamta salena ho stale ked vzal deti (po dohode s nou) udala na policii ze ich ukradol...
Tak si povedal ze uz ich nebude bravat a ze ked budu nieco potrebovat ze mozu prist za nim bez vedomia matky..

To sa aj my pytame preco to dopadlo az tak ze cakal tak dlho...
mozno sa bal, mozno v kutiku duse dufal ze su jeho,... nechce o tom hovorit pretoze ona ho urcite psychicky tyrala... Parkrat prisiel aj s modrinamy.. Hovorite ze nieje chlap ze ju neudrel??? Je policajt tak nemoze prisiel by o pracu...

na sudkynu staznost by nemala vahu pretoze (byvala je jedna ruka resp. spolu paktuju a piju s Predsedom okresného súdu.

Inde som nasla ze :
Predseda okresného súdu prijima staznost, ak sťažnosť smeruje proti :
sudcom (vrátane podpredsedu okresného súdu), súdnym úradníkom alebo zamestnancom tohto okresného súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva.

Predseda krajského súdu prijima staznost, ak sťažnosť smeruje proti:
sudcom (vrátane podpredsedu krajského súdu), súdnym úradníkom alebo zamestnancom tohto krajského súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva
predsedovi okresného súdu (v obvode príslušného krajského súdu).

nejde mi o to svedocne...
ale nech si nemyslia ze nas okabatili.. hlavne tu vyhlasenie musim nejako zostylizovat. (bude to na dlhsie)

DNA testy : no bojime sa ze aj to byvala ovplivni. Mozno ak by bolo pri odobrati vzoriek viac ludi aby sa jej to nepodarilo.. Ma to jeden hacik byvala uz ma tel. cislo na sudneho znalca co je najblyzsie k miestu bydliska deti... urcite sa z nim uz spojila a pokusala ho ovplivnit. Vraj je 50 rocny takze starsi pan ktoremu mozno bude lichotit ze ma o neho zaujem taka "mlada"

ja viem mozno si myslite ze si namyslam ale viem svoje preto som chcela vypovedat.. Aby to deti mali cierne na bielom ked budu velke. Brat ma totiz 2 deti.. teraz je na pretras 1 a potom bude 2 tak mozno budem mat moznost to povedat pri druhom...
ivka70
21.05.09,07:41
Tu je to vysvetlene, ze brat v podstate nema sancu uspiet na takomto sude.
Sancu uspiet by malo jedine dieta, ak by sud bol v jeho zaujme:

http://www.vop.gov.sk/otcovstvo


Skuste nesledovat tolko vztahy byvalej a sudcov.
Brat vedel aj pred 12 rokmi s kym sa dava dokopy.
Myslim si, ze bol v tom case dospely a nasledky svojho konania znasa dodnes.

Ale cela vec mi pripada ako dopredu prehrata.
Ako vznikla myslienka zacat sa teraz sudit?
emka75
21.05.09,08:08
pretoze sa rozviedol...

pre neveru...
tamta je ninfomanka...
no vsetko to robila ked bol brat v praci alebo v jej praci...

Takze o tom nevedel a vsetci dookola to vedeli a jemu nepovedali.
a az ked sa rozhodol ze sa rozvedie tak sa vsetkym dookola zazracne rozviazal jazyk...
ze ten maly je od toho a toho.. a ten druhy od toho a toho..
Sama byvala to na jednom pojednavani priznala...

tak sa brat rozhodol ze poda o urcenie resp zapretie otcovstva...
ivka70
21.05.09,09:57
pretoze sa rozviedol...

............

tak sa brat rozhodol ze poda o urcenie resp zapretie otcovstva...


Ja som sa skor pytala na to, ze kym sa rozhodol sudit, ci sa s niekym poradil.
ak si si precitala link:
http://www.vop.gov.sk/otcovstvo

Pripada mi to ako vyhodene peniaze.
Aj keby testy DNA dokazali, ze nie je biologickym otcom dietata, nic to nezmeni na skutocnosti, ze bude nadalej jeho otcom.
emka75
21.05.09,10:47
citala som link no dufam ze to nieje pravda ved aj otcovia maju nejake prava..
myslim ze sa radil s pravnikom...
danushka
21.05.09,11:14
A načo je dobré vedieť teraz či dieťa je jeho alebo nie. Nebude to ešte väčšia bolesť pre otca a syna ?
Príde mi to celé, ako dobrý dôvod neplatiť alimenty, pretože sa po čase niekomu rozviazal jazyk...
Pri predstave, že odrazu otec zistí, že dieťa nie je jeho mi napadá tak akurát strašný scénar, ktorý môže skončiť katastrofou a ďalším nezdravým duševným vývinom dieťaťa, ktoré práve prichádza puberty. A tých rečí po obci a znenávidené rodiny...reči detí po škole, úškrny spolužiakov v škole.
Uvažoval niekedy otec o tom, že deti sú dnes k sebe kruté a že týmto všetkým najviac ublíži synovi? A nakoniec zistí po drahých DNA testoch, je dieťa jeho a celý ten cirkus bol zbytočný, či zistenie, že po DNA testoch, že syn jeho nie je, odrazu šibnutím prútika navodí nelásku otca k dieťaťu, ktoré dlho považoval za svoje ?
ivka70
21.05.09,11:34
citala som link no dufam ze to nieje pravda ved aj otcovia maju nejake prava..
myslim ze sa radil s pravnikom...

Otcovia su chraneni - do 3 rokov dietata maju pravo popriet otcovstvo.
Po tomto case prevazuju prava dietata.

Taketo sudne spory po rozvode mi z hladiska sudcu pripadaju ako urazena hrdost a dokazovanie si kto z koho.
Je naozaj smutne, ze tym najviac trpi dieta.
Suhlasim s danushkou.
kaco11
21.05.09,11:39
súhlasim, mne to skôr pride ako pomsta matke. Osobne by som to riešila /ak sa jej chce pomstit/, že by som sa jej snazila zobrať dieťa. Dieťa by žilo s ním /podľa vyjadrení je s ním spokojné/ a matka by penila, keďže by o neho prišla. Ale to je tiež dosť ťažká cesta dokázať že je neschopná matka.
02Michaela
21.05.09,11:55
. nechce o tom hovorit pretoze ona ho urcite psychicky tyrala... Parkrat prisiel aj s modrinamy.. Hovorite ze nieje chlap ze ju neudrel??? Je policajt tak nemoze prisiel by o pracu...
..
:eek: No môj bývalý je policajt, pár krát som mala monokle, raz na mňa vyskočil z nožom ... a stále je policajtom (aj keď som to nahlásila). :rolleyes:
Ale k téme. musím sa prikloniť k väčšine tu napísaných názorov, kde sa hovorí, že ide o pomstu bývalej manželke.
Asi bude naozaj na mieste, aby ste ju nechali tak a synov nech brat vychováva, bez ohľadu na to, či si myslí, že sú jeho alebo nie. Viete, mala som jednu kolegyňu, ktorá mala dieťatko s afričanom. On odišiel pred pár rokmi do vlasti s tým, že raz sa ešte vráti. Nevedno kedy, lebo u nich akoby čas ani neplynul. Aspoň takto mi to kolegyňa vysvetlila. No a keď som sa ju pýtala, že či chce ostať sama a čakať na neho aj niekoľko rokov? Či nechce mať vari ešte ďalšie deti?
Odpovedala mi, takto:
Môj muž ma naučil ich teóriu a podstatu rodiny. Keď sa vráti a budem mať ešte ďalšie dve alebo tri deti, on povie: " to všetko sú moje deti, lebo sú to deti mojej manželky.":---

:--- Je to krásne ale zároveň čudné :confused:


:D
emka75
22.05.09,04:53
nie nieje to pomsta!! je to preto aby sa veci dali do poriadku.. Brat mal snahu ich bravat k sebe ale ako som uz pisala tak ho nahlasila ze ich uniesol...
alebo nebola v dohodnuty termyn doma ked ich mal vratit a ona sedela v krcme. deti boli az hystericky ze kde je...
teraz nenavidia svojho otca aj nas (starych rodicov, bratovu pribuznych) a to len preto ze ona im nabulikala do tej ich nerozumnej malej hlavicky nepravdu ze ich nechceme (snaha bola bravat ich na prazdniny ale neda sa dokonca raz dala deti k starym rodicom a vzaperi ich isla udat ze ich uniesli) ... a ked aj boli pri otcovi tak mali nakazane za maju mu nieco znicit trebars pocitac a ine... a ked to neurobili tak ich vyhresila a vyziapala a maly boli z toho rozklepany az hystericky ze ich mama zabije...
Pri takejto zene nemozu byt deti psychicky zdravy. ale drzi ich zubami nechtami aby mohla vydierat brata.. preto sa aj rozhodol aby mal pokoj... kazdy sa jej boji a nechu svedcit ako ich tyra lebo vedia aka je salena.. dokonca ma pod palcom aj chlapika zo socialky ktory chodi na "kontrolu" k detom...

vlastne ona vyhnala mojho brata z domu. a keby neodysiel urcite by ste citali ze nejaka zena zabila svojho muza (neraz sa ohanala nad nim nozom) a urcite by bolo tiez napisane ze to bolo v sebeobrane..
02Michaela
22.05.09,05:07
nie nieje to pomsta!! je to preto aby sa veci dali do poriadku.. Brat mal snahu ich bravat k sebe ale ako som uz pisala tak ho nahlasila ze ich uniesol...
alebo nebola v dohodnuty termyn doma ked ich mal vratit a ona sedela v krcme. deti boli az hystericky ze kde je...
teraz nenavidia svojho otca aj nas (starych rodicov, bratovu pribuznych) a to len preto ze ona im nabulikala do tej ich nerozumnej malej hlavicky nepravdu ze ich nechceme (snaha bola bravat ich na prazdniny ale neda sa dokonca raz dala deti k starym rodicom a vzaperi ich isla udat ze ich uniesli) ... a ked aj boli pri otcovi tak mali nakazane za maju mu nieco znicit trebars pocitac a ine... a ked to neurobili tak ich vyhresila a vyziapala a maly boli z toho rozklepany az hystericky ze ich mama zabije...
Pri takejto zene nemozu byt deti psychicky zdravy. ale drzi ich zubami nechtami aby mohla vydierat brata.. preto sa aj rozhodol aby mal pokoj... kazdy sa jej boji a nechu svedcit ako ich tyra lebo vedia aka je salena.. dokonca ma pod palcom aj chlapika zo socialky ktory chodi na "kontrolu" k detom...

vlastne ona vyhnala mojho brata z domu. a keby neodysiel urcite by ste citali ze nejaka zena zabila svojho muza (neraz sa ohanala nad nim nozom) a urcite by bolo tiez napisane ze to bolo v sebeobrane..

No poznám dneškné slovensko a všetko, čo a ako. Keď máš známosti a peniaze, máš všetko. Ale, keďže čítam, čo si tu napísala, skôr si myslím, že to sú dôvody na to, aby žiadal tvoj brat deti do vlastnej opateri. Môže byť, z toho čo tu píšeš, že prvostupňový súd by rozhodol v neprospech, ale pochybujem, že by sa Tvoja bývala švagriná po odvolaní išla (prespať) s troma sudcami krajského súdu (čo keby boli ženy) a ak náhodou, tak je opäť možnosť odvolať sa....a ak má rád tvoj brat svoje deti, potiahol by to až do štrasburgu!!! Tam už tvoja švagriná určite nebude mať posteľné koneksie. Je jasné, že je to zdĺhavé a veľmi to ide na psychiku, ale ak ich má rad, urobí pre deti všetko. Ja by som to pre svoju dcérku urobila. Aj život by som za ňu položila! Takže, na Vašom mieste, sa nesúdim o to, či je otec alebo nie, ak chce byť ich otcom srdcom aj dušou, nech začne z iného konca. Nech požiada o zverenie detí do výchovy, podá návrh, a taktiež nech žiada o psychologické a psychiatrické vyšetrenie bývalej a hlavne DETÍ!! Veď tie chúdence musia byť už naozaj na dne.
Ľutuješ svojho brat, ale kto ľutuje tie deti? Oni sa nevedia ešte brániť, ale Tvoj brat ich brániť môže a ak chce tak musí!!! Je ich otec alebo nie. Tak sa prestante baviť o tvojom bratovi a radšej sa začnite baviť o tých deťoch. DRŽÍM PALCE!!!;)
emka75
22.05.09,06:08
je nam straasne luto tych deti (ved oni za to aku maju matku nemozu) ved som ich chodila bavit. a oni chodili na prazdiny... Aj teraz ich chceme ich brat na prazdniny ale ona to nedovoli..
A ked ich pytame k nam tak ona vsade roztrubuje ze ju mame radi a brat je potom z toho zroneny ze drzime na jej strane... je to zamozany kruh... pretoze vsetci vedia aka je ale kazdy o nej povie ze je svedomita a pracovita matka svojich deti...
pretoze sa jej boja alebo nechu mat opletacky s nou pretoze sa vyhraza a zastrasuje dokonca aj svedkov pozvanych na sud..

tak dufam ze to dajako dopadne a hlavne nech to dopadne co najskor aby sa mohli deti z toho dostat v zdravi...



musim este dodat ze pracuje v skolstve ako ucitelka...
aj na sud jej prislo zo skolstva falosne ohodnotenie pretoze tam pracovala jej matka (uz je na dochodku) na odbore skolstva.
mlisa
22.05.09,06:12
ja tomu aj tak stale nerozumiem, deti mate radi, chcete s nimi travit cas, bravat ich na prazdniny, a sucasne vediete spor o urcenie otcovstva??? ved o ne mozete prist nadobro...
02Michaela
22.05.09,06:32
je nam straasne luto tych deti (ved oni za to aku maju matku nemozu) ved som ich chodila bavit. a oni chodili na prazdiny... Aj teraz ich chceme ich brat na prazdniny ale ona to nedovoli..
A ked ich pytame k nam tak ona vsade roztrubuje ze ju mame radi a brat je potom z toho zroneny ze drzime na jej strane... je to zamozany kruh... pretoze vsetci vedia aka je ale kazdy o nej povie ze je svedomita a pracovita matka svojich deti...
pretoze sa jej boja alebo nechu mat opletacky s nou pretoze sa vyhraza a zastrasuje dokonca aj svedkov pozvanych na sud..

tak dufam ze to dajako dopadne a hlavne nech to dopadne co najskor aby sa mohli deti z toho dostat v zdravi...



musim este dodat ze pracuje v skolstve ako ucitelka...
aj na sud jej prislo zo skolstva falosne ohodnotenie pretoze tam pracovala jej matka (uz je na dochodku) na odbore skolstva.

Tak ja neviem, ale po rozvode sú práva rodičov upravené rozhodnutím (uznesením) súdu. Buď schválil súd dohodu rodičov, ak nie, tak upravil práva otca k maloletým deťom. Ak tak súd neurobil, na návrh (otca) môžu byť tieto práva upravené. Otec navrhne, že chce deti napr. každý druhý víkend a mesiac na letné prázdniny... a matka s tým potom už neurobí NIČ. Otec si ich prevezme v stnovenom čase a v stanovenom čase ich vráti. Čo splieta kolo toho matka je irelevantné, nakoľko sa otec drží rozhodnutia súdu. Matka potom môže tak akurát ... V tom čase by mal mať Tvoj brat deti, či sa to matke páči, alebo nie. A môže k nemu chodiť aj s policajtmi aj ho hlásiť na polícii aj ohovárať... On má na to rozhodnutie súdu a hotovo.
emka75
22.05.09,07:26
mlisa:
je to tak ze malolety vedie spos s otcom o urcenie otcovstva!!!!


02Michaela :
to je tiez moznost... da sa takto urcit aj aby stary rodicia mohli bravat na prazdniny na cca2 tyzdne??
elaurie
22.05.09,08:17
Emka75, nechápem postoj Vášho brata. Keby mal tie deti naozaj rád, neriešil by, kto je ich biologickým otcom a nechcel by sa zbaviť svojich rodičovských práv a povinností...
mlisa
22.05.09,08:56
Dobry den.
poradte mi co mam robit.
Bola som pozvana ako svedok na sud mojho brata, ktory poziadal o zrusenie orcovstva.

mlisa:
je to tak ze malolety vedie spos s otcom o urcenie otcovstva!!!!

a teraz sa v tom vyznam este menej :confused:
02Michaela
22.05.09,09:22
a teraz sa v tom vyznam este menej :confused:

No aj ja :confused::confused:
Petra Nová
22.05.09,09:28
a teraz sa v tom vyznam este menej :confused:
Myslím, že je to z dôvodu aktívnej legitimácie, ak je to v tom, prečo maloletý. Ak v inom, tak som nič nenapísala:).
02Michaela
22.05.09,09:28
02Michaela :
to je tiez moznost... da sa takto urcit aj aby stary rodicia mohli bravat na prazdniny na cca2 tyzdne??

Je to možné a dokonca poznám prípad, kedy namiesto práva otca, boli starý rodičia určený v rozsudku na styk maloletého dieťaťa, na víkendy a prázdniny.
Neviem presné znienie zákona ale píše sa tam, že matka nesmie brániť v styku s otcom, starými rodičmi...(ak to ešte aj súd potvrdil) ak dieťa má vyvinutý takýto vzťah, sú to osoby blízske pre dieťa a pre psychický rast a osobnosť dieťaťa, určite dôležité osoby v jeho živote. Ak tam bola v minulosti vybudovaná určitá citová väzba (dieťa chodilo k starkým na prázdniny, víkendy...) určite ak to otec uzná za vhodné, môže podať návrh, kde sa bude rozhodovať aj o práve styku starých rodičov a dieťaťa, alebo aj starý rodičia si môžu podať návrh na úpravu styku starého rodiča s vnúčaťom. Je to predsa blízsky príbuzenský vzťah.
Určite sa to dá. Ale musia podať na príslušný súd návrh na styk s vnúčaťom.
mlisa
22.05.09,09:52
Myslím, že je to z dôvodu aktívnej legitimácie, ak je to v tom, prečo maloletý. Ak v inom, tak som nič nenapísala:).

tej aktivnej legitimacii rozumiem, po 11-ich rokoch otec sam zapriet otcovstvo nemoze. Ale preco chce zapriet otcovstvo ked sucasne chce on a jeho rodina co najviac travit cas s dietatom?
mozno mi to v piatok poobede uz nepali:(
kaco11
22.05.09,16:33
V jedenástich rokoch už môže pred súdom vypovedať aj dieťa. Tiež som za súdny spor o zverenie do opatery otca. Samozrejme bezpodmienečne žiadať psychologické vyšetrenie dieťaťa. A nech to oznámi aj na sociálke. Nech sa tým začnú zapodievať aj oni. Emka75 nehovor mi že keď je tvoj brat policajt nič nezmôže. Policajti keď chcú dokážu toho veľa. Aj vybaviť aj ovplyvniť.
emka75
26.05.09,06:50
V jedenástich rokoch už môže pred súdom vypovedať aj dieťa. Tiež som za súdny spor o zverenie do opatery otca. Samozrejme bezpodmienečne žiadať psychologické vyšetrenie dieťaťa. A nech to oznámi aj na sociálke. Nech sa tým začnú zapodievať aj oni. Emka75 nehovor mi že keď je tvoj brat policajt nič nezmôže. Policajti keď chcú dokážu toho veľa. Aj vybaviť aj ovplyvniť.


nieje ten typ.. a asi by aj tak nic nevybavil ked ma ona postelove konexie.

no nechcem to az tak vela rozpisovat do podrobna aj keby som chcela vam celu situaciu ozrejmit. no neda sa pretoze tu mozu citat aj deti...
keby ste vedeli ake mame s nou este teraz problemy ako nam otravuje zivot. Mozno keby sme byvali v 1 meste by to bolo jednoduchsie s detmi ako 150km. My nemozme dat na socialku ked to nevydime na vlastne oci.
a susedia sa jej boja. Dokonca ju 2 krat zhabali policajti a az si polezala na psychiatrii (zachytke) no "zahadne" na papiery to nieje ostal cisty biely papier.. je to vyhladene ako keby bola anielik. A na sud zahadne nevolaju ako svedkov policajtov co pri tom boli "ved naco ked sa to vobec nestalo".. mame zviazane ruky mozno podat staznost niekde tam hore...
alebo dufat ze to tamten hore nejako urovna a zariadi ze deti to pochopia a ze budu OK.
ivka70
26.05.09,07:05
nieje ten typ.. a asi by aj tak nic nevybavil ked ma ona postelove konexie.

no nechcem to az tak vela rozpisovat do podrobna aj keby som chcela vam celu situaciu ozrejmit. no neda sa pretoze tu mozu citat aj deti...
keby ste vedeli ake mame s nou este teraz problemy ako nam otravuje zivot. Mozno keby sme byvali v 1 meste by to bolo jednoduchsie s detmi ako 150km. My nemozme dat na socialku ked to nevydime na vlastne oci.
a susedia sa jej boja. Dokonca ju 2 krat zhabali policajti a az si polezala na psychiatrii (zachytke) no "zahadne" na papiery to nieje ostal cisty biely papier.. je to vyhladene ako keby bola anielik. A na sud zahadne nevolaju ako svedkov policajtov co pri tom boli "ved naco ked sa to vobec nestalo".. mame zviazane ruky mozno podat staznost niekde tam hore...
alebo dufat ze to tamten hore nejako urovna a zariadi ze deti to pochopia a ze budu OK.

Za deti sa oplati bojovat vzdy.

Lenze tvoj povodny prispevok bol o tom, ze brat chce zrusit otcovstvo, ze o tom je sud.
Teraz pises o uplne inych veciach.
Stale mi nie je jasne, preco sa brat sudi a co tym chce dokazat.
emka75
26.05.09,12:20
Za deti sa oplati bojovat vzdy.

Lenze tvoj povodny prispevok bol o tom, ze brat chce zrusit otcovstvo, ze o tom je sud.
Teraz pises o uplne inych veciach.
Stale mi nie je jasne, preco sa brat sudi a co tym chce dokazat.


Ano moj povodny text bol uplne o inom dokonca o inom nez ty pises "chcela som poradit ci sa da dodatocne vypovedat ak som bola pozvana na sud a sudkyna ma nevypocula a ci sa stym da nieco robit" o to mi hlavne islo a nechela som nerozoberat preco...

no aby ste to pochopili tak som to trochu rozobrala...

Proste chcela som aby moja vypoved bola zaznamenana a zalozena do spisu. Aby si neskor deti mohli precitat preco to vsetko bolo. Precitali by si to pretoze z kazdeho pojednavania pride obom stranam spisane co sa povedalo na danom pojednavani. a ked by im to neukazala matka tak stale im to moze ukazat otec. Ovsem ak deti budu chcet vediet pravdu a budu starsie.
02Michaela
27.05.09,05:51
Ano moj povodny text bol uplne o inom dokonca o inom nez ty pises "chcela som poradit ci sa da dodatocne vypovedat ak som bola pozvana na sud a sudkyna ma nevypocula a ci sa stym da nieco robit" o to mi hlavne islo a nechela som nerozoberat preco...

no aby ste to pochopili tak som to trochu rozobrala...

Proste chcela som aby moja vypoved bola zaznamenana a zalozena do spisu. Aby si neskor deti mohli precitat preco to vsetko bolo. Precitali by si to pretoze z kazdeho pojednavania pride obom stranam spisane co sa povedalo na danom pojednavani. a ked by im to neukazala matka tak stale im to moze ukazat otec. Ovsem ak deti budu chcet vediet pravdu a budu starsie.
No neviem, či to niekedy bude deti zaujímať do takej miery, aby chceli čítať rozvodové papiere svojich rodičov. Myslím, že im je to jedno, skôr deti chcú, aby mali oboch rodičov, a ak sa rodičia rozvedú, oni majú radi oboch rovnako. Aj keď niekedy keď sú malé, sú ovplyvniteľné, ale ak vyrastú, pochopia. A netreba im rozvodové papiere na čítanie. Vlastná skúsenosť. Aj naši sa rozvádzali, keď som bola dieťa. A teraz ma vôbec nezaujímajú rozvodové papiere, alebo papiere zo súdu, aby som si prečítala, čo si vtedy vykrikovali na pojednávaniach a ako sa urážali. Ja si chcem nechať v srdci oboch rodičov, milujem ich a nechcem čítať niečo, čo vyslovili na seba v minulosti, keď boli voči sebe plný hnevu a určite po rokoch sa k tomu nechcú vracať ani oni.