heluška
20.07.05,15:47
Prosím niekoho o odpoveď na nasledovný problém, musím do troch mesiacov po smrti daňovníka urobiť daňové priznanie za tento rok 2005, mám problém so záväzkami, môžem ich dať do daňového priznania na.r. 42 ako položky znižujúce základ dane a čo potom v výkazom o majetku a záväzkoch, tam ich uvádzam tiež? Ďakujem za odpovede.
KEJKA
20.07.05,13:59
podľa mňa. ak tam neprichádza do úvahy nejaké dedičské konanie, tak tým, že si nezaplatené závňzky uplatníš vo výdavkoch, tak ich vlastne odpisuješ. Podobne pohľadávky by boli príjem. Odpísané pohľadávky a záväzky sa potom do výkazu o majetku nedávajú.
Podporí ma niekto?
viktoria
20.07.05,14:16
Prosím niekoho o odpoveď na nasledovný problém, musím do troch mesiacov po smrti daňovníka urobiť daňové priznanie za tento rok 2005, mám problém so záväzkami, môžem ich dať do daňového priznania na.r. 42 ako položky znižujúce základ dane a čo potom v výkazom o majetku a záväzkoch, tam ich uvádzam tiež? Ďakujem za odpovede.
Tie záväzky nedáš do daňového priznania, ale si ich uplatníš v peňažnom denníku vráci uzávierkových operácií
heluška
21.07.05,07:58
Ďakujem za odpovede, ale som zmätená, lebo som bola na sociálke, totiž ten záväzok do soc.poisťovne- poistné a tam mi povedali, že to oni dajú do dedičského konania, takže asi by som to mala vykázať len v daňovom priznaní na riadku 42 ako položka znižujúca základ dane §17 a potom to nechať vo výkaze o majetku a záväzkoch, aby to sedelo.