ja-ne
21.05.09,07:30
Dobrý deň milí poraďáci,

mam otázku na jednu z mnohých podobných tém, kde som však nenašla svoju odpoveď.
V rámci pracovnoprávnych vzťahov, konkrétne pri ukončovaní pracovných pomerov, ktoré sú ešte v skúšobnej dobe, mám jednu otázku.
Ak zamestnanec počas skúš.doby sa len tak zbalí a už viac nepríde do zamestnania...
ako sa rieši v tomto prípade dokumentácia spojená s ukončením HPP? keď odmieta sa vo firme zastaviť.
ako by ste to riešili? Ďakujem za odpovede. J.
alušik
21.05.09,05:35
Riešila by som to oznámením zaslaným zamestnancovi poštou do vlastných rúk, že pracovný pomer s ním zamestnavateľ končí v skúšobnej dobe.
veronikasad
21.05.09,05:36
Dobrý deň milí poraďáci,

mam otázku na jednu z mnohých podobných tém, kde som však nenašla svoju odpoveď.
V rámci pracovnoprávnych vzťahov, konkrétne pri ukončovaní pracovných pomerov, ktoré sú ešte v skúšobnej dobe, mám jednu otázku.
Ak zamestnanec počas skúš.doby sa len tak zbalí a už viac nepríde do zamestnania...
ako sa rieši v tomto prípade dokumentácia spojená s ukončením HPP? keď odmieta sa vo firme zastaviť.
ako by ste to riešili? Ďakujem za odpovede. J.
Zápočet odpracovaných rokov a oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe mu pošleš poštou.Evidenčný list ti SP zoberie aj bez jeho podpisu. K odhláške do ZP a SP jeho podpis nepotrebuješ. Horšie to bude s podpisom vyhlásenia ...
MarcelkaT
21.05.09,05:40
Zápočet odpracovaných rokov a oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe mu pošleš poštou.Evidenčný list ti SP zoberie aj bez jeho podpisu. K odhláške do ZP a SP jeho podpis nepotrebuješ. Horšie to bude s podpisom vyhlásenia ...
.......................
Ak odmietne podpísať vyhlásenie, tak čo potom? Prosím, poraďte mi.
veronikasad
21.05.09,05:42
Vyhlásenie môže mať podpísané len u jedného zamestnávateľa, kým trvá u starého zamestnávateľa, nemôže si ho podpísať u nového. Treba ho na to listom upozorniť.
MarcelkaT
21.05.09,07:34
Veronikasad, ďakujem pekne, chcela som sa uistiť.