dark32
21.05.09,07:36
Prajem pekný deň.
Potreboval by som poradiť ohľadom zaradenia auta do podnikania.
S manželkou sme si kúpili auto v rámci akcii šrotovné. Faktúra za auto je vystavená na manželku. Auto budem používať hlavne ja v rámci podnikania. V TP je zapísaný ako majiteľ moja manželka ako FO

Môžem si auto zaradiť do podnikania ja, keď bolo kúpené v rámci bezpodielového spoluvlastníctva ?

Alebo musí byť prepísané na mňa ako SZČO aby som ho mohol odpisovať + uplatňovať výdavky ( havarijné, zákonné poistenie, benzín, údržba,.... )
Marína
21.05.09,06:02
Prajem pekný deň.
Potreboval by som poradiť ohľadom zaradenia auta do podnikania.
S manželkou sme si kúpili auto v rámci akcii šrotovné. Faktúra za auto je vystavená na manželku. Auto budem používať hlavne ja v rámci podnikania. V TP je zapísaný ako majiteľ moja manželka ako FO

Môžem si auto zaradiť do podnikania ja, keď bolo kúpené v rámci bezpodielového spoluvlastníctva ? Áno, môžeš.

Alebo musí byť prepísané na mňa ako SZČO aby som ho mohol odpisovať + uplatňovať výdavky ( havarijné, zákonné poistenie, benzín, údržba,....) Nie je potrebné, je aj v tvojom vlastníctve.
Odpoveď modrou.
dark32
21.05.09,06:28
Takže nebude vadiť ani to, že zmluva o havarijnom a zákonnom poistení je napísaná na manželku ?