uzu
20.07.05,16:17
dobry den, chcem Vas poprosit o radu: na základe zmluvy mesacne fakturujem dodanie sluzby..výska faktury je pausalna kazdy mesiac, je spravne ak den dodania dávam prvý den v mesiaci (sluzba je kontinualne dodavana cely mesiac), alebo je to uplne nespravne a mala by som dat den dodania posledny den v mesiaci?? dakujem velmi pekne, (fakturacne obdobie je teda napr. od 1.7.-31.7.)
KEJKA
20.07.05,14:22
pri dodaní služby je to jedno. Kedy požaduješ úhrady, vtedy vystavíš faktúru, najneskôr toho 31.
Manual
20.07.05,14:23
dobry den, chcem Vas poprosit o radu: na základe zmluvy mesacne fakturujem dodanie sluzby..výska faktury je pausalna kazdy mesiac, je spravne ak den dodania dávam prvý den v mesiaci (sluzba je kontinualne dodavana cely mesiac), alebo je to uplne nespravne a mala by som dat den dodania posledny den v mesiaci?? dakujem velmi pekne, (fakturacne obdobie je teda napr. od 1.7.-31.7.)Tento problém by mal byť ošetrený aj v zmluve. Ale správne by tam mal byť uvedený DDS posledný deň v mesiaci, pretože službu ako tvrdíš mu poskytuješ priebežne celý mesiac. / niečo podobné ako pri faktúrach od Orange./
Pekný deň želám...
uzu
20.07.05,14:25
dakujem ..len som sa chcela uistit ze to nie je uplne nespravne... a ze sa da toda reasit teda aj takto DAKUJEM pekny den
KEJKA
20.07.05,15:52
ja vystavujem 15. , aby úhrada prišla v tom istom mesiaci - 29. splatnosť.
Ale je to jedno, nič nie je viac či menej správne, najlepšie dohodnúť v zmluve.
durisovad
20.07.05,19:06
Ja mam zmluvne dohodnute najomne tak, ze fakturovat sa bude 1. den mesiaca, splatnost bude 15. a je to za mesiac dopredu. (napr. za jul fa 1.7., uhrada 15.7.)
Takze ak fakturujes 1.-ho a zakaznik to akceptuje, je to dobre.
uzu
21.07.05,11:03
dakujem presne tak to robim, lidka... pohohli ste mi..;)))