Zuna111
21.05.09,10:04
Prosím o radu, môže mi niekto poradiť, či podľa § 29 o DPH je oslobodené od dane poskytovanie služieb stomatoóga ? Ešte som sa s účtovaním stomatológa nestretla a teraz som dostala ponuku robiť účto zubnej lekárke. Doniesla mi to včera a keď som kontrolovala účto po predchádzajúcej účtovníčke lekárka mala obrat vyšší ako 35.000 EUR za rok 2008. Je potrebná registrácia na platcu DPH ? Lekárka je fyzická osoba a nie s.r.o.
Ďakujem
Vladimír Ozimý
21.05.09,08:08
Prosím o radu, môže mi niekto poradiť, či podľa § 29 o DPH je oslobodené od dane poskytovanie služieb stomatoóga ? Ešte som sa s účtovaním stomatológa nestretla a teraz som dostala ponuku robiť účto zubnej lekárke. Doniesla mi to včera a keď som kontrolovala účto po predchádzajúcej účtovníčke lekárka mala obrat vyšší ako 35.000 EUR za rok 2008. Je potrebná registrácia na platcu DPH ? Lekárka je fyzická osoba a nie s.r.o.
Ďakujem


§ 29 ods. 2 písm. c) - oslobodené od dane je aj poskytovanie zdrav. starostlivosti zubnými lekármi a dodanie zubných náhrad zubnými lekármi a technikmi.
§ 4 ods. 9 - do obratu sa nezahrňajú oslobodené činnosti podľa § 28 - 41.
T.j. na účely registrácie je príjem zubára z tejto činnosti irelevantný a nevzniká povinnosť registrácie...
luciana1
31.03.11,12:01
Dobrý deň,

ak lekár nakupuje materiál z Poľska je povinný sa registrovať na DPH?
xiastro
31.03.11,13:44
Dobrý deň,

ak lekár nakupuje materiál z Poľska je povinný sa registrovať na DPH?

zavisi od hodnoty takto nadobudnuteho tovaru.
adulienka79
13.04.11,19:50
a ak to nie je pre neho tovar, ale materiál a za rok nepresiahne hodnotu cca 8 000,-- Euro