edoryba
21.05.09,09:44
Ahoj, mam trosku zlozitejsi problem a potrebujem radu.

Ja ako zivnostnik a jeden moj kamarat - student VS sme urobili jeden internetovy portal, na ktorom chceme ponukat /predavat/ reklamu. Mame dalsieho cloveka - zivnostnika, ktory bude tuto reklamu zhanat, vybavovat, podpisovat zmluvy, vystavovat faktury a vsetko okolo, aby sme s tym my dvaja nemali robotu. Zisky z reklamy sa potom budu vyplacat medzi nas troch.

A moja otazka znie, ako oficialne vyriesit to, ze ja (zivnostnik) a kamarat (student VS) sme vlastnici portalu, ale vsetku tu pracu ohladom reklamy bude riesit ten treti clovek (zivnostnik). Moze faktury vystavovat on (sprostredkovatel) na jeho meno, aj ked nie je vlastnikom portalu? Alebo to budem musiet vystavovat ja? Alebo on na moje meno? A dalsia vec, ako budeme vyplacat toho mojho kamarata - druheho vlastnika portalu (studenta VS, ktory nema zivnost)?

Dakujem velmi pekne
dragan.michal
21.05.09,07:54
Moj navrh:

Ty ako vlastník portálu prenajmes reklamný priestor tomu zivnostnikovi (on bude vystupovat ako medialna agentura)
Následne on bude predavat tento priestor a aj to fakturovat.Následne na konci mesiaca Ti oznami kolko a za kolko predal. A ty mu vystavis potom fakturu na vysku svojho zisku ( na fakturu uvedies ze si fakturujes prenajom reklamného priestoru na svojom portály)

Dufam ze som pomohol.

P.S. Vela stastia, predaj inzercie a reklamy isiel rapidne dole, takze by som neocakaval velke oci. :D
edoryba
21.05.09,11:07
No to znie ako super plan, dakujem. Ako vsak ja budem davat peniaze tomu spolumajitelovi, ktory je studentom a nemoze mne ani tomu sprostredkovatelovi vystavit fakturu?
A este, vedel by si poradit aj s navrhom zmluvy na prenajom toho reklamneho priestoru? Resp. nejaku sablonu, alebo o aky typ zmluvy sa jedna... dakujem
Onko
21.05.09,11:18
No to znie ako super plan, dakujem. Ako vsak ja budem davat peniaze tomu spolumajitelovi, ktory je studentom a nemoze mne ani tomu sprostredkovatelovi vystavit fakturu?

S kamarátom môžeš podpísať Dohodu o brigádnickej práci študenta, bude akoby Tvoj zamestnanec a budeš mu platiť mzdu.
dragan.michal
21.05.09,11:28
este jedna vec, pokial si si nie si isty ze ten zivnostnik bude predavat tolko inzercie kolko by si si predstavoval odporucam najat si aj viac ludi co budu inzerciu predavat, respektive reklamny priestor.
Odmena je vacsinou minimalne 20 %. Navrh Ti nejaky kukńem
edoryba
21.05.09,11:47
S kamarátom môžeš podpísať Dohodu o brigádnickej práci študenta, bude akoby Tvoj zamestnanec a budeš mu platiť mzdu.

To ho ale budem musiet nahlasit aj na socialku nie? Ci ako to funguje? A zdravotne si nebude musiet platit?
Onko
21.05.09,14:07
To ho ale budem musiet nahlasit aj na socialku nie? Ci ako to funguje? A zdravotne si nebude musiet platit?

Áno, samozrejme, ako svojho zamestnanca. Ak by ste chceli pôsobiť ako partneri, mali by ste si založiť spoločnú SRO, ktorá by prevádzkovala portál, každý by ste vlastnili 50% firmy a zo zisku by ste si vyplácali dividendy, tiež na 50%, z ktorých sa poistenie neplatí, iba dane.
Lianka
21.05.09,14:31
Takto ste vlastnici len na cestne slovo. Okolo toho mam vela otazok... Napr. mozu byt nezhody v organizacii, vo financnom vyrovnani medzi tebou a tvojim kamaratom, nie je jasne, ako si delite naklady, zisk, kto prebera zodpovednost, ci mate byt jeden druhemu nadradeni alebo ste partaci, ako budete riesit pripadne problemy, ked sa nebudete vediet dohodnut... Ja by som to zoficialnila, podobne, ako navrhuje Onko. Moznost je aj, keby si kamarat zalozil zivnost a spolu urobite zdruzenie a ako zdruzenie podnikatelov budete tuto stranku prevadzkovat.
dragan.michal
21.05.09,14:35
ak mozem vediet, o aky prtal sa bude jednat?
Lianka
21.05.09,14:37
To ho ale budem musiet nahlasit aj na socialku nie? Ci ako to funguje? A zdravotne si nebude musiet platit?

Navyse z jeho mzdy len "socialku" 1,05% a z jeho mzdy mu strhnes dan 19%.
edoryba
22.05.09,07:18
Áno, samozrejme, ako svojho zamestnanca. Ak by ste chceli pôsobiť ako partneri, mali by ste si založiť spoločnú SRO, ktorá by prevádzkovala portál, každý by ste vlastnili 50% firmy a zo zisku by ste si vyplácali dividendy, tiež na 50%, z ktorých sa poistenie neplatí, iba dane.

No bohuzial na sro nemame zatial peniaze. Ale ked sa to rozbehne, tak by to slo a bolo by to asi najlepsie riesenie.
edoryba
22.05.09,07:19
ak mozem vediet, o aky prtal sa bude jednat?

no zatial nie, ale v pondelok portal spustame, tak sem potom hodim link.
edoryba
26.05.09,14:55
No ako?? Nasli sme pre mna nejaku sablonu tej zmluvy kvazi s reklamnou agenturou?
dragan.michal
26.05.09,15:09
jezisi, sorry, aj som na to uplne zabudol :(
edoryba
28.05.09,18:38
jasne, pohodka:) potom sem hodim aj ten link na tu stranku...
dragan.michal
29.05.09,08:09
jasne, pohodka:) potom sem hodim aj ten link na tu stranku...
napis mi na mail : info@midraholding.sk aby som vedel na ktory mail poslat ten navrh zmluvy