macula
21.05.09,12:44
Ahojte poraďáci,
mám takýto problém: zamestnanec pri nástupe do zamestnania uviedol nesprávnu ZP a my sme 2 roky posielali výkazy aj platby do Unionu a až teraz sme došli na to, že on je poistencom VšZP. Takže som musela urobiť aditívne výkazy na VšZP a vyšiel mi nedoplatok 32.100,-SKK. Ako to mám teraz prerátať na Eurá a ako zaokrúhliť?
KEJKA
21.05.09,10:56
pošli opravné výkazy do UNIONU a zároveň žiadosť o preúčtovanie doterajších úhrad na účet VŠZP.
Opravnými výkazmi ti vyjde pre UNION preplatok v rovnakej výške.
V jednej z firiem, čo poznám, ich takto usmernila pracovníčka UNIONu.
katka50
21.05.09,10:56
Ahojte poraďáci,
mám takýto problém: zamestnanec pri nástupe do zamestnania uviedol nesprávnu ZP a my sme 2 roky posielali výkazy aj platby do Unionu a až teraz sme došli na to, že on je poistencom VšZP. Takže som musela urobiť aditívne výkazy na VšZP a vyšiel mi nedoplatok 32.100,-SKK. Ako to mám teraz prerátať na Eurá a ako zaokrúhliť?
A pri nástupe do zamestnania nepredložil kartičku poistenca ?
katka50
21.05.09,11:04
Ahojte poraďáci,
mám takýto problém: zamestnanec pri nástupe do zamestnania uviedol nesprávnu ZP a my sme 2 roky posielali výkazy aj platby do Unionu a až teraz sme došli na to, že on je poistencom VšZP. Takže som musela urobiť aditívne výkazy na VšZP a vyšiel mi nedoplatok 32.100,-SKK. Ako to mám teraz prerátať na Eurá a ako zaokrúhliť?
Podľa mňa poistné máš vypočítane-omylom pre UNION. Toto poistné po mesiacoch a zvlášť zamestnanec, zvlášť zamestnávateľ sumu preddavku v slovenských korunách prepočítaš konverzným kurzom 30,1260 Sk/€ na eurá a zaokrúhliš na eurocent smerom nadol.
macula
21.05.09,11:39
Práveže ako k nám nastupoval, zrovna si menil zdravotnú poisťovňu z VšZP na Union a čakal už len na kartičku, ale že už od januára je poistencom Unionu.A vznikla taká situácia, že neviem akým nedopatrením ho v Unione nezaregistrovali a on zostal vo VšZP. A teraz od Unionu si musím pýtať preplatok a na VšZP musím zaplatiť nedoplatok, vrátane opravných výkazov, ale toto všetko už mám urobené, len neviem akú sumu v Eur mám zaplatiť VšZP, teda ako mám zaokrúhliť tie aditívne výkazy, ale ako pozerám v príspevku od Katka50, tak by som mala zaokrúhľovať jednotlivo.
Ďakujem
Jana Motyčková
21.05.09,11:50
Zaokrúhli až výslednú sumu - nedoplatok nadol na eurocenty.
macula
21.05.09,12:01
Zaokrúhli až výslednú sumu - nedoplatok nadol na eurocenty.

Takto sa mi to zdá rozumnejšie, veď aj decembrové výkazy sa takto zaokrúhľovali.
Ďakujem
KEJKA
21.05.09,15:11
.................... ale toto všetko už mám urobené, len neviem akú sumu v Eur mám zaplatiť VšZP, teda ako mám zaokrúhliť tie aditívne výkazy, ale ako pozerám v príspevku od Katka50, tak by som mala zaokrúhľovať jednotlivo.
Ďakujem
tebe neakceptovali žiadosť, aby si to UNION a VŠZP započítali medzi sebou?
alebo ste UNIONU len predložili výkazy a odovdy neplatili?
macula
22.05.09,05:50
tebe neakceptovali žiadosť, aby si to UNION a VŠZP započítali medzi sebou?
alebo ste UNIONU len predložili výkazy a odovdy neplatili?

Vlastne po 2 rokoch nám Union oznámil, že daného zamestnanca neregistrujú v registri poistencov a že máme poslať opravné výkazy a žiadosť o vrátenie poistného.My sme samozrejme aj platili, ale takúto možnosť vôbec nenavrhli.Povedali mi, že formou žiadosti nám vrátia poistné za tohoto zamestnanca.
Olgica
22.05.09,06:01
áno, UNION Vám vrátia poistné a toto poistné zaplatíte VšZP. Do UNIONU treba opravné mesačné výkazy a do VšZP prihlásiť poistenca a tiež zaslať riadne výkazy s listom prečo to takto je.