modelar4
21.05.09,12:59
Mám alergického syna /aj potvrdenie od lekára/. Susedný pozemok v intraviláne obce, kedysi aj jej majetkom je v súčastnej dobe už súkromným vlastníctvom. Vlastník sa o pozemok nestará, neudržiava, následkom čoho tam bujnie vegetácia vrátane Bolševníka obrovského. V minulosti - keď majiteľom pozemku bol MsÚ, som viackrát osobne žiadal zodpovedného pracovníka, aby predmetný pozemok udržiavali, posledných cca 4 roky však bez akejkoľvek odozvy. V tomto roku som napísal sťažnosť na Inšpektorát životného prostredia, ktorí pracovníci prišli na tvár miesta a zároveň mi oznámili, že oni nemôžu majiteľa nútiť, aby pozemok udržiaval, nezaujímal ich doklad o synovej alergii, akurát sa vyjadrili, že Bolševník obrovský je invázna rastlina a vyzvú majitľa na jej odstránenie. Neskôr pravdepodobný majiteľ zhruba pozemok vykosil vo výške cca 15 - 30 cm od zeme, ale napr. šípy, malinčie, brezy a iné krúžiny ponechal v nedotknutom stave. Vzhľadom k tomu, že mám obavu o synove zdravie -neviem, na akú inštitúciu sa obrátiť, aby došlo k náprave. irituje ma aj skutočnosť, že poza môj plot som nútený susediaci pozemok vykášať, vypilovať, aby nedochádzalo k poškodzovaniu môjho plotu, ako aj aby som zamedzil napr. naťahaniu černičia, bodliakov a podobne do mojej záhrady.
pavlinka
21.05.09,11:07
ťažko najdeš prostredie vhodne pre alergika.Tiež som alergik
na všetky druhy drevín vysadených pre naším vchodom.Treba čo najmenej vetrať a počúvať rady lekára.Ale styku s alergénmi sa nevyhneš.Pele preletia aj cez päť plotovRadšej nech sa syn
v období keď mu najviac vadia zdržiava vnútri.Treba sa s tým naučiť žiť .
alla66
21.05.09,17:52
Mám alergického syna /aj potvrdenie od lekára/. Susedný pozemok v intraviláne obce, kedysi aj jej majetkom je v súčastnej dobe už súkromným vlastníctvom. Vlastník sa o pozemok nestará, neudržiava, následkom čoho tam bujnie vegetácia vrátane Bolševníka obrovského. V minulosti - keď majiteľom pozemku bol MsÚ, som viackrát osobne žiadal zodpovedného pracovníka, aby predmetný pozemok udržiavali, posledných cca 4 roky však bez akejkoľvek odozvy. V tomto roku som napísal sťažnosť na Inšpektorát životného prostredia, ktorí pracovníci prišli na tvár miesta a zároveň mi oznámili, že oni nemôžu majiteľa nútiť, aby pozemok udržiaval, nezaujímal ich doklad o synovej alergii, akurát sa vyjadrili, že Bolševník obrovský je invázna rastlina a vyzvú majitľa na jej odstránenie. Neskôr pravdepodobný majiteľ zhruba pozemok vykosil vo výške cca 15 - 30 cm od zeme, ale napr. šípy, malinčie, brezy a iné krúžiny ponechal v nedotknutom stave. Vzhľadom k tomu, že mám obavu o synove zdravie -neviem, na akú inštitúciu sa obrátiť, aby došlo k náprave. irituje ma aj skutočnosť, že poza môj plot som nútený susediaci pozemok vykášať, vypilovať, aby nedochádzalo k poškodzovaniu môjho plotu, ako aj aby som zamedzil napr. naťahaniu černičia, bodliakov a podobne do mojej záhrady.

(http://www.jasov.sk/uploads/docs/vzn/VZN_2_1999_o_verejnom_poriadku.doc)



Zisti si, či podľa všeobecne záväzného nariadenia vo vašej obci je vlastník povinný starať sa o svoj pozemok, udržiavať na ňom poriadok,kosiť ho....

http://www.sizp.sk/doc/cinnost/priroda/poznatky/htmramec.php?htmsubor=Prava%20a%20povinnosti.htm


Novela zákona
MŽP SR vyhl. č. 492/2006 Z. z. s účinnosťou od 1. 9. 2006 mení a dopĺňa svoju vyhl. č. 24/2003 Z. z. vydanú na vykonanie zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny. ,,Vzor“ záznamu o registrovanom pracovnom úraze upravuje vyhl. MPSVaR č.500/2006 Z. z., vyhl. MZ SR č. 504/2006 Z. z. upravuje spôsob hlásenia, registrácie a evidencie choroby z povolania. A pre tento príspevok, celkom na záver, 3 úplné znenia zákonov : č. 490/2006 - úplné znenie zákona č. 650/2004 Z. z. o doplnkovom dôchodkovom sporení, č. 491/2006 Z. z. – úplné znenie zákona č. 315/20001 Z. z. o Hasičskom a záchrannom zbore a č. 513/2006 Z. z. – úplné znenie zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
dusansl
21.05.09,19:44
Pekný večer,
prosím nazdávam sa , že nesprávne lokalizujeter pôvod ťažkostí svojho syna.
ten je prvorade v zlej imunite a následne v zvrátenej reakcii jeho organizmu na samého seba. Príčinou vzniku tohoto stavu hľadajte v : potravinách plných konzervantov, farbív, stabilizátorov a čoja viem čoho včetkého. následne zoberte do úvahy životné prostredie plné jedov a exhalátov, dyoxínov , dusičnanov atď...
Potom zoberte v úvahu kvalitu vody ktorú od narodenia pije, a k nej propočítajte súčin pôsobenia liekov atď....
Poviam Vám , je zázrak že ešte žije!
Ako vrátiť kvalitu jeho života na úroveň, keď mu nič nevadilo, ba ani tie buriny v susedstve?
Treba jeho telo detoxikovať a následne mu dopriať takého zloženia výživy , ktorá mu pomôže nájsť strtenú telesnú rovnováhu na ktorej záklde sa sám vylieči!
Nie je to pekná rozprávka , ale dávno potvredfná prax.
A ubezpečujem Vás, lieky mu zdravie nevrátia, ba dokonca ani babské recepty.
S úctou dusansl.
arizona
21.05.09,20:06
mlisa
22.05.09,06:34
Pekný večer,
dopriať takého zloženia výživy , ktorá mu pomôže nájsť strtenú telesnú rovnováhu na ktorej záklde sa sám vylieči!


A co mam teda jest aby som sa zbavila alergie? Vo vsetkom co sa da kupit v obchode su nejake chemikalie, farbiva, primesy a pod...:(
pasuliatko
22.05.09,13:17
ja som tiež alergik, máme záhradku a vedľa susedia sa o tú svoju nestarajú už dobrých 10 aj viac rokov, teraz im mám vyvolávať aby si išli to tam upratať odstrániť dreviny čo mi škodia?to je troška divné ja ich nútiť nemôžem,a to isé pred domom máme stromy ,na ktoré som alergická a teraz budem od mesta žiadať aby ich vyklčovali len preto,že som alergik?!to mi nedáva zmysel. ano uznávam,že to nie je príjemné ale treba poprosiť lekára o nejaké tbl čo ukludnia organizmus.ja si kupujem Zodac a pomáha mi, najlepšie je pre alergikov v tomto období ostať doma lenže sa to nedá a vyhýbať sa alergénom čo sa tiež nedá.jediná pomoc je brať pravidelne tbl alebo nechodiť von. ;)
evuša
22.05.09,13:32
Na alergie je veľmi dobré čerstvé kozie mlieko. Taktiež je priam zázračný liek morský vzduch. Manžel bol ťažký alergik na pele. Po revolúcii viac ako rok pracoval v prímorských oblastiach - v Grécku a Taliansku. Jeho alergia úplne zmizla.