barbie18
21.05.09,14:08
Ahojte,

chcem sa len informovať, aké počiatočné stavy sa musia nahodiť v JÚ,
preberám živnostníka, ktorý si vedie JÚ, ja účtujem v PÚ, a v tom sa vyznám viac...

Stačí nahodiť stav pokladnici, účtu???

Účtujem v MONEY S3 a neviem čo stačí v JÚ. Ak m máte čas, prosím poraďte mi.. Nahodila som len tieto stavy a neviem, kde si nahodím počiatočný stav záväzkov a pohľadávok.. Či to vôbec treba do softu, alebo mi to bude stačiť len na konci roka dať tieto stavy koncové v minulom roku do výkazov???

Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom


Lenka
R-Vráce
21.05.09,12:35
V moneyS3 počiatočné stavy daš len pokladňu a banku.
Pohľadávky a záväzky ti idú automaticky z predchádzajúceho roku. Keď si dáš tlačové zostavy-výkaz opríjmoch a výdavkoch a výkaz záväzkov a majetku, tak by si tam mala mať sumu neuhradených záväzkov a pohľadávok.
barbie18
21.05.09,13:32
Len ja som nenahadzovala minulý rok ale od 1. 1. 2009, takže neviem ako sa manuálne nanesú...
Lianka
21.05.09,15:09
Dúšava
21.05.09,16:10
Mala by si si založit rok 2008 a nahrať všetky záväzky a pohĺadávky, koncový stav banky a pokladne.
Urobiť uzávierku a prenesie sa ti to do r. 2009.
Keď to nedovolí SW, tak to nahraj k 01.01.2009, ale budeš tam mať kurzové rozdiely po prechode na Euro. Treba to potom ručne doúčtovať cez ID.
barbie18
22.05.09,05:36
Len ja som nenahadzovala minulý rok ale od 1. 1. 2009, takže neviem ako sa manuálne nanesú... stav pokladne a banky mám nanesený.. Len potrebujem vedieť, ako sa nahrá stav záväzkov a pohľadávok...

Nemám podklady za rok 2008, len účtovnú závierku (výkazy a DPFO), ani nebudem mať, tak potrebujem tam dať stav pohľadávok a záväzkov, ktoré sú na tejto uzávierke.. Dá sa to vôbec v tomto programe???

Vopred ďakujem za odpoveď

Lenka
R-Vráce
22.05.09,07:25
poslala som súkromnú správu-pozri
chlebisko
13.03.10,13:27
Len ja som nenahadzovala minulý rok ale od 1. 1. 2009, takže neviem ako sa manuálne nanesú... stav pokladne a banky mám nanesený.. Len potrebujem vedieť, ako sa nahrá stav záväzkov a pohľadávok...

Nemám podklady za rok 2008, len účtovnú závierku (výkazy a DPFO), ani nebudem mať, tak potrebujem tam dať stav pohľadávok a záväzkov, ktoré sú na tejto uzávierke.. Dá sa to vôbec v tomto programe???

Vopred ďakujem za odpoveď

Lenka

uz si to dako vyriesila? mam podobny problem + stav skladu..
Timka1
13.03.10,13:54
uz si to dako vyriesila? mam podobny problem + stav skladu..

ak si neúčtovala v Money minulý rok a potrebuješ nahodiť záväzky a pohľadávky, vyriešiš to takto, napr. potrebuješ dostať koncové stavy z roku 2009 do 2010:

pridáš si nový rok 2009 a nahodíš v ňom len tie pohľadávky a záväzky ktoré potrebuješ, následne urobíš prevod počiatočných stavov do nového roku cez uzávierkové operácie a máš to
lenkam68
23.04.10,09:08
dobry vecer, len by som sa chcela uistit:
platitel DPH, szco. z minuleho roku mu ostali neuhradene zavazky a pohladavky. do evidencie DPH isli este v minulom roku. tento rok, ked budu uhradene, uz idu len do vydavkov, resp. prijmov, nie?
dakujem.
Presne tak. Úhrady zúčtuješ cez peň. denník ako VOZD alebo POZD, ale evidenciu DPH neriešiš.