katkas
20.07.05,19:21
Ak firma zamestnava pracovnika na polovicny uvazok, t.j. 4 hodiny za 4.000,- Sk, ma narok tento pracovnik na celu nezdanitelnu cast na danovnika mesacne? Tym mu nikdy nevznikne povinnost odviest dan.
endrju
20.07.05,17:32
Ak firma zamestnava pracovnika na polovicny uvazok, t.j. 4 hodiny za 4.000,- Sk, ma narok tento pracovnik na celu nezdanitelnu cast na danovnika mesacne? Tym mu nikdy nevznikne povinnost odviest dan.
Má nárok. :p
Uvažuješ správne.:)
Dokonca to vychádza aj na daňový bonus na dieťa. Ak to dieťa má a uplatňuje si naň daňový bonus.:D
brm
20.07.05,17:41
Ak firma zamestnava pracovnika na polovicny uvazok, t.j. 4 hodiny za 4.000,- Sk, ma narok tento pracovnik na celu nezdanitelnu cast na danovnika mesacne? Tym mu nikdy nevznikne povinnost odviest dan.má nárok, ale za podmienky, že nemá ide robotu kde by mal podpísané vyhlásenie k odpočtom...
ondrejvla
20.07.05,18:16
Každý má nárok na nezdaniteľnú položku, musí podpísať Vyhlásenie k dani. Ak to podpíše u dvoch zamestnávateľov, bude platiť on, preto nikdy nevypisuj za zamestnancov Vyhlásenia, aby ti nemohol odškriepiť, že si to písala ty.