ferrro
21.05.09,16:55
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ako je to s vreckovym na pracovnej ceste. Ak som spravne pochopil zakon tak v pripade,ze som na sluzobnej ceste viac ako 12 hodin, mal by som dostat plne vreckove bez ohladu na to, ci som mal zabezpecenu stravu alebo nie, t.j. ak som vyrazil z BA 6:30 a dorazil do cieloveho mesta v Rakusku 10:00 a prespal som tam, tak za tento den mi patri 13,5 euro (30% zo 45euro poskytovanych zamestnavatelom). Zamestnavatel tvrdi,ze to je 30% z mojho naroku na stravu za ten den, t.j. 3,375 euro. Je to spravne? Prvy den som mal zabezpeceny aj obed aj veceru.
Dakujem za odpoved
ferrro
30.05.09,17:55
nikto nevie??
KEJKA
30.05.09,18:44
podľa toho,čo si mal zabezúpečené, sa stravné kráti. Krátenie určí zamestnávateľ v internej smernici.
Chobot
30.05.09,22:40
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ako je to s vreckovym na pracovnej ceste. Ak som spravne pochopil zakon tak v pripade,ze som na sluzobnej ceste viac ako 12 hodin, mal by som dostat plne vreckove bez ohladu na to, ci som mal zabezpecenu stravu alebo nie, t.j. ak som vyrazil z BA 6:30 a dorazil do cieloveho mesta v Rakusku 10:00 a prespal som tam, tak za tento den mi patri 13,5 euro (30% zo 45euro poskytovanych zamestnavatelom). Zamestnavatel tvrdi,ze to je 30% z mojho naroku na stravu za ten den, t.j. 3,375 euro. Je to spravne? Prvy den som mal zabezpeceny aj obed aj veceru.
Dakujem za odpoved

Ty máš pravdu. Len s tými hodinami som to nepochopil - znamená to, že si cez hranicu prešiel cca medzi 6:30 a 7:00 a v AT si bol až do 24:00?

Potom tvoja prac. cesta trvala v ten deň viac ako 12 hodín a prináleží ti vreckové v plnej výške, ak máte určené, že vreckové je 30% zo stravného, tak ti patrí 13,5 €, aj keby ti stravné bolo krátené z dôvodu poskytnutia stravy. Vreckové sa pri poskytnutí stravy nekráti.

Pozri si túto tabuľku a ľahko zistíš svoj nárok:

http://www.porada.sk/t109877-stravne-a-vreckove-pre-tuzemske-a-zahranicne-pracovne-cesty-kratenie-stravneho.html#post1020949