Kuriér
21.05.09,19:33
Dobrý večer všetkým.

Mám pár otázok týkajúce sa knihy jázd:
1. "Odkial - kam" -tam sa má zapísať iba cesta z bodu A do bodu B, ale kam potom napíšem spätnú cestu? Napr. niekto nastúpi v TT a vyložím ho v NR. Tak mám zapísať iba TT-NR?
2. "Tankovanie paliva" - tam mám písať iba vtedy, ked idem tankovať? Tam mám písať litre?
3. "Stav počítadla" - tam mám napísať stav tachometra po príchode domov? (tzn. ked odstavím auto po preprave)

Dakujem vám za pomoc.
Manual
21.05.09,18:49
Dobrý večer všetkým.

Mám pár otázok týkajúce sa knihy jázd:
1. "Odkial - kam" -tam sa má zapísať iba cesta z bodu A do bodu B, ale kam potom napíšem spätnú cestu? Napr. niekto nastúpi v TT a vyložím ho v NR. Tak mám zapísať iba TT-NR?
2. "Tankovanie paliva" - tam mám písať iba vtedy, ked idem tankovať? Tam mám písať litre?
3. "Stav počítadla" - tam mám napísať stav tachometra po príchode domov? (tzn. ked odstavím auto po preprave)

Dakujem vám za pomoc.
Veď to píš ako sa jazdí:
1. Nitra - Trnava
Trnava - Pezinok
Pezinok - Bratislava
Bratislava - Nitra = koniec šichty :)
a všade napíšeš čo tam budeš robiť
2. Tankovanie zapíšeš vtedy keď budeš naozaj tankovať :)
3. stav tachometra napíšeš po každej jazde ako v bode 1 a samozrejme aj čas
PS: a budeš to robiť ručne alebo v nejakom SW ?
Kuriér
21.05.09,19:01
No lenže ja budem prepravovať osoby, takže ja sa po každej preprave budem vraciať domov a tú spiatočnú cestu neviem ako mám zapísať. :confused:
Budem to robiť ručne - kúpil som si taký zošit, že: Evidencia prevádzky osob. motor. vozidla.

Dakujem za odpoved.
Manual
21.05.09,19:04
No lenže ja budem prepravovať osoby, takže ja sa po každej preprave budem vraciať domov a tú spiatočnú cestu neviem ako mám zapísať. :confused: Tak tan napíšeš Nitra - Trnava a späť s tým že uvedieš čas odchodu a čas príchodu a ďalšie náležitosti podľa predtlače v zošite. Netreba z toho robiť vedu.
Budem to robiť ručne - kúpil som si taký zošit, že: Evidencia prevádzky osob. motor. vozidla.

Dakujem za odpoved.
V texte
Dav
21.05.09,19:12
No lenže ja budem prepravovať osoby, takže ja sa po každej preprave budem vraciať domov a tú spiatočnú cestu neviem ako mám zapísať. :confused:
Budem to robiť ručne - kúpil som si taký zošit, že: Evidencia prevádzky osob. motor. vozidla.

Dakujem za odpoved.
V zošite je aj kolónka účel cesty a poznámka.
1. Nitra - Trnava - preprava klienta
2. Trnava - v meste preprava klienta
3. Trnava- Nitra spiatočná cestaMôžeš si zaužívať aj skratky, napr. - PK - preprava klienta, (alebo PZ preprava zákazníka, Z - zákazník, CD - cesta domov BZ-bez zákazníka)
ale si ich napíš na prvú stranu Evidencie, aby si nepremýšľal, či je ND kúpa Náhradných Dielov, alebo Návrat Domov;)
Kuriér
22.05.09,10:48
Dakujem vám za pomoc. Velmi ste mi pomohli. ;)
Forsttimber
12.01.10,12:51
prosim vas do kolonky ubehnute mam napisat vzdialenost ktoru som presiel pri kazdej ceste zvlast? alebo so mam potom scitavat?
A do kolonky prenasa sa dam sumarne udaje? a tie potom prepisem na druhu stranu do prenesených?
Dik

Uz sa citim ako idiot

Sukromne jazdy pisem do knihy alebo ich nezapisem a len pri dalsej jazde napisem km aj z tymi sukromnymi (myslim na zaciatku jazdy)