Kováčová.D
21.05.09,20:16
Dobrý večer, ako zaučtujem Vrátenu DPHčku v JU?
Tweety
21.05.09,18:17
Dobrý večer, ako zaučtujem Vrátenu DPHčku v JU?
Ako príjem NOZD.
Rozalka
21.05.09,18:17
Príjem neovplyvňujúci základ dane
Kováčová.D
21.05.09,19:53
dakujem
leony
22.05.09,08:09
Nemozem to dat ako VNZD s minusovym znamienkom? ako to potom sparujem ked to mam v zavazkoch tiez s minusom? alebo to mam dat do pohladavok?

A mozete mi poradit prosim ak mam urobene dodat.DP k DPH a vznikol mi preplatok mozem si ho uplatnit v dalsom obdobi - zaplatit o to menej,
alebo musim pockat kym mi ho oni vratia?

Dakujem.
Kováčová.D
24.05.09,14:13
ešte by ma zaujimalo. Minuly mesiac bol nadmerny odpočet, teraz DP. NO je vacsi ako DP, je to spravne, že v DP mam NO odpočítany od DP len vo výške DP a nie v celom NO z minuleho mesiaca? napr. NO 1000,-
DP 800,-

NO v DP len 800,-.

dakujem
Iwett
24.05.09,14:24
ešte by ma zaujimalo. Minuly mesiac bol nadmerny odpočet, teraz DP. NO je vacsi ako DP, je to spravne, že v DP mam NO odpočítany od DP len vo výške DP a nie v celom NO z minuleho mesiaca? napr. NO 1000,-
DP 800,-

NO v DP len 800,-.

dakujem
správne, odráta sa len 800,-
Kováčová.D
24.05.09,14:41
a ten zvyšok potom DU normálne vráti, spravne som to pochopila teda.
Iwett
24.05.09,14:45
a ten zvyšok potom DU normálne vráti, spravne som to pochopila teda.
presne tak, zvyšok DU vráti
Kováčová.D
24.05.09,18:42
dakujem moc.
Alena Šimová
24.05.09,18:47
Nemozem to dat ako VNZD s minusovym znamienkom? ako to potom sparujem ked to mam v zavazkoch tiez s minusom? alebo to mam dat do pohladavok?

A mozete mi poradit prosim ak mam urobene dodat.DP k DPH a vznikol mi preplatok mozem si ho uplatnit v dalsom obdobi - zaplatit o to menej,
alebo musim pockat kym mi ho oni vratia?

Dakujem.
nadmerný odpočet treba dať do knihy pohľadávok. Tento sa započíta s ďalšou povinnosťou a ak ďalšia daňová povinnosť bude menšia ako nadmerný odpočet, tento DU automaticky vráti. Čo sa týka dodatočného daňového priznania, my sme to robili tak, že sme dali žiadosť na DU na vrátenie, prípadne na započítanie s ďalšou daňovou povinnosťou. Bolo treba podať žiadosť, nedalo sa to automaticky započítať s ďalšou povinnosťou.
margaretka71
16.10.09,17:00
Ja mám za I. Q nadmerný odpočet , ktorý som zapísala do záväzkov mínusom, a v II. Q vlastnú DP, ktorú som tiež zapísala do záväzkov plusom. Daňový úrad vrátil rozdiel. Ako to zúčtovať z výpisu? Myslím ako uhradiť záväzky? Tu píšete, že to malo byť v pohľadávkach. Ale iba NO a keď je vlastná DP tak to má byť v záväzkoch, či nie?. Tak ako to má byť, prosím?
Rozalka
16.10.09,17:36
NO = pohľadávka
DP = záväzok
pri znížení DP o minulý NO treba zaúčtovať zápočet
margaretka71
16.10.09,17:42
Ďakujem a ten zápočet mám ako urobiť? Ešte som to nerobila.
Alena Šimová
19.10.09,04:09
Ďakujem a ten zápočet mám ako urobiť? Ešte som to nerobila.
Ja robím v Alfe a urobila by som to cez interné doklady. Úhradu pohľadávky ako príjem DPH, úhradu záväzku ako úhradu DPH.
margaretka71
19.10.09,09:21
Presne tak som to urobila v Alfe aj ja ale riadne cez peňažný denník banka. Raz úhradu záväzku a raz pohľadávky. Je to zlé? Musí byť cez ID?
Alena Šimová
19.10.09,09:23
Presne tak som to urobila v Alfe aj ja ale riadne cez peňažný denník banka. Raz úhradu záväzku a raz pohľadávky. Je to zlé? Musí byť cez ID?
nemyslím si, že je správne účtovať zápočty cez pohyb banky alebo pokladne. Tam predsa žiadne peniaze neprešli. Zápočty robím cez interné doklady.
Postupy účtovania hovoria, že zápočty sa účtujú v knihe pohľadávok a záväzkov a na konci roka sa tieto pohyby zúčtujú v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie. Ja to robím tak, že tieto zápočty zaúčtujem cez uzávierkové operácie už v priebehu roka, pretože ich mám veľmi veľa a robiť všetko dvakrát sa mi moc nechce.
margaretka71
19.10.09,09:30
Ďakujem za odpoveď. Urobím to cez ID aj ja. Nerobila som ešte zápočet, tak som to chcela vedieť podrobnejšie. Veľmi pekne ďakujem.