lila111
21.05.09,21:37
Ahojte
Potrebovala by som poradit ohladom odpoctu DPH
zacala som uctovat jednu firmu ktora prevadzkuje eroticky salon
majitel prevadzky si zariadil bar, izby a doniesol mi blocky a faktury na ktorych boli nakupene postele, komody,stoliky..
zaujimalo by ma hlavne ze ci si moze uplatnit DPH hlavne z tych zariadenych izieb - t.j. postele, komody, stoliky
budem velmi rada keby ste mi pomohli:confused:
evina
21.05.09,20:25
Ahojte
Potrebovala by som poradit ohladom odpoctu DPH
zacala som uctovat jednu firmu ktora prevadzkuje eroticky salon
majitel prevadzky si zariadil bar, izby a doniesol mi blocky a faktury na ktorych boli nakupene postele, komody,stoliky..
zaujimalo by ma hlavne ze ci si moze uplatnit DPH hlavne z tych zariadenych izieb - t.j. postele, komody, stoliky
budem velmi rada keby ste mi pomohli:confused:

Áno, je to jeho majetok v podnikaní, doklad má, daň bola voči nemu uplatnená ...;):rolleyes::rolleyes:
lila111
23.05.09,20:45
dakujem za odpoved
ale mam este jednu otazku , ked si majitel uplatni odpocet dane z tych nakupenych ( postele komody a skrine) Zaujimalo by ma ako si to zdovodni? naco mu boli tie postele? prostitucia je u nas zakazana! naco mu budu sluzit tie postele v podnikani!
na aky ucel v podnikani? ako si to ma zdovodnit viete mi poradit? budem velmi rada ked mi poradite lebo v pondelok mam podat DPH a neviem ze ci si ma uplatnit odpocet DPH alebo nie! Poradte. Ď.. jedna sa mi hlavne o tie postele.... ako si to ma zdovodnit naco mu to trebalo
ondrejvla
23.05.09,20:55
dakujem za odpoved
ale mam este jednu otazku , ked si majitel uplatni odpocet dane z tych nakupenych ( postele komody a skrine) Zaujimalo by ma ako si to zdovodni? naco mu boli tie postele? prostitucia je u nas zakazana! naco mu budu sluzit tie postele v podnikani!
na aky ucel v podnikani? ako si to ma zdovodnit viete mi poradit? budem velmi rada ked mi poradite lebo v pondelok mam podat DPH a neviem ze ci si ma uplatnit odpocet DPH alebo nie! Poradte. Ď.. jedna sa mi hlavne o tie postele.... ako si to ma zdovodnit naco mu to trebalo

Ak ten erotický salón má aj v predmete činnosti, tak by som uznala, alebo ak má ubytovanie, vtedy áno, ale ak to nie je v predmete činnosti...
A vôbec, ak vieš, že porušuje zákon, kedže ako píšeš: prostitucia je u nas zakazana! naco mu budu sluzit tie postele v podnikani! - kto vie, že ten druhý porušuje zákon a neoznámi to, sám porušuje zákon, či vari to nie je tak?
lila111
23.05.09,21:20
eroticky salon ma v predmete podnikania.
takze vtedy si mozme uplatnit odpocet DPH? a mozes mi povedat naco nam sluzili tie postele v podnikani?
ked si to mozme uplatnit ako pises, ked je to v predmete cinnosti.
ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?
Paula
24.05.09,06:29
eroticky salon ma v predmete podnikania.
takze vtedy si mozme uplatnit odpocet DPH? a mozes mi povedat naco nam sluzili tie postele v podnikani?
ked si to mozme uplatnit ako pises, ked je to v predmete cinnosti.
ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?


Myslíš, že kontrola ani netuší, k čomu môže byť potrebný v rámci daného predmetu podmikania tento kus nábytku a bude jej treba niečo zdôvodňovať? ;)
Tweety
24.05.09,06:39
eroticky salon ma v predmete podnikania- :(polopate: prevádzanie erotiky, a kde sa to najčastejšie prevádza, alebo predvádza?- no predsa v posteli. ked je to v predmete cinnosti.
ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?
Odpoveď v texte.
Tweety
24.05.09,06:40
Myslíš, že kontrola ani netuší, k čomu môže byť potrebný v rámci daného predmetu podmikania tento kus nábytku a bude jej treba niečo zdôvodňovať? ;)
mimotemyLen neviem Pauli, čo je to za podmikanie.:---
evina
24.05.09,15:38
eroticky salon ma v predmete podnikania.
takze vtedy si mozme uplatnit odpocet DPH? a mozes mi povedat naco nam sluzili tie postele v podnikani?
ked si to mozme uplatnit ako pises, ked je to v predmete cinnosti.
ako si to hlavne pri kontrole zdovodnit?

No to snáď vie podnikateľ v čom podniká a na čo si zriadil erotický salón a ako ho má špecifikovaný- či ubytovacie alebo masážne služby.....Hold my naozaj nevieme na čo tie postele potrebuje pri svojom podnikaní...
ALDA
24.05.09,16:08
No to snáď vie podnikateľ v čom podniká a na čo si zriadil erotický salón a ako ho má špecifikovaný- či ubytovacie alebo masážne služby.....Hold my naozaj nevieme na čo tie postele potrebuje pri svojom podnikaní...

Ozaj a nemôžeme mať aj my postele, veď si musíme oddýchnuť a môžeme aj poležiačky používať PC, teda pracovať. Alebo máme určené podľa predmetu podnikania, že iba stolička a stôl, police?
Paula
24.05.09,16:11
Ozaj a nemôžeme mať aj my postele, veď si musíme oddýchnuť a môžeme aj poležiačky používať PC, teda pracovať. Alebo máme určené, že iba stolička a stôl?



Heli, že Ty mi nakúkaš terazky cez plece? Lebo čísmenkujem ležmo:D.
evina
24.05.09,16:13
Ozaj a nemôžeme mať aj my postele, veď si musíme oddýchnuť a môžeme aj poležiačky používať PC, teda pracovať. Alebo máme určené podľa predmetu podnikania, že iba stolička a stôl, police?

Myslím, že môžeš aj po stojačky bez stoličky:D pbsluhovať PC.
Regenerácia pracovnej sily v posteli sa v našom prípade uskutočňuje mimo pracovnú dobu :D:D:D
Zuziana
24.05.09,16:13
Tiež som mala jedného, ktorý síce nemal erotický salón, ale tiež si posteľ kúpil. Vraj aby si zamestnanec mohol oddýchnuť, keď bude na nočnej:D:D:D