smahulka
21.05.09,23:13
Dobrý deň,
chcem sa spýatať ako ďaľej...
Kúpil som si auto ako súkromná osoba, chcel som na leasing na IČO, ale musel by som dať veľkú akontáciu, čo sa mi nedalo, tak mi odporúčili kúpiť ako na rodné číslo s tým, že existuje spôsob si ho prenajať, vlastne ja ako súkromná osoba by som ho mohol mohol prenajať sebe ako živnostníkovi? Ako na to? Prosím je to dosť dôležité?????
Evanka
21.05.09,21:45
Dobrý deň,
chcem sa spýatať ako ďaľej...
Kúpil som si auto ako súkromná osoba, chcel som na leasing na IČO, ale musel by som dať veľkú akontáciu, čo sa mi nedalo, tak mi odporúčili kúpiť ako na rodné číslo s tým, že existuje spôsob si ho prenajať, vlastne ja ako súkromná osoba by som ho mohol mohol prenajať sebe ako živnostníkovi? Ako na to? Prosím je to dosť dôležité?????
Ty ako živnostník a ty ako fyzická osoba je tá istá osoba a preto nemôžeš prenajať automobil sám sebe.
Automobil jednoducho vložíš do podnikania a budeš o ňom účtovať ako o majetku v podnikaní.
Marína
21.05.09,22:08
Si vždy tá istá fyzická osoba, či už ako občan alebo živnostník, preto na účely dane z príjmov nie je dôvod na zmenu v technickom preukaze.
smahulka
22.05.09,07:01
Áno ale mne to bolo povedaé takto, tiež sa mi to nezdá, tak ako si ako súkromná osoba môžem auto dať do nákladov?šetko, splátky, benzín atď...
skaspa
22.05.09,07:32
Áno ale mne to bolo povedaé takto, tiež sa mi to nezdá, tak ako si ako súkromná osoba môžem auto dať do nákladov?šetko, splátky, benzín atď...
ktoré "ono" ti to povedalo?
auto jednoducho zaradíš do účtovníctva (do obchodného majetku) a uplatňuješ výdavky a platíš DzMV; jediný problém by mohol byť, ak si platiteľ DPH - potom by na dokladoch od leasingovky neboli uvedené tvoje údaje potrebné na možnosť odpočtu DPH (teda ak si kúpila auto pri ktorom je možnosť odpočtu DPH)
Zita5
22.05.09,08:10
Lianka
25.05.09,15:17
Áno ale mne to bolo povedaé takto, tiež sa mi to nezdá, tak ako si ako súkromná osoba môžem auto dať do nákladov?šetko, splátky, benzín atď...

Hmm, tiez som tu videla temu (zial, neviem ju najst), kde bolo jednoznacne pisane, ze doklady, o ktorych sa uctuje, maju obsahovat ICO odberatela (v tomto pripade na dokladoch ICO nebude)...