Pohar
22.05.09,09:14
prosím vás možno tu niektorý máte skúsenosti...
dcéra ide do školy v prírode, nebýva jej zle počas cestovania

ale vraj niektorý dávajú Kinedryl aj ked nebýva zle.....preventívne
ešte sme ho nebrali....
myslíte že bude dobre ak ho nedáme?

ved dám slabé ranajky....aj desiatu - nič ťažké, tak hádam to vydrží...
cestovať budú tak do 2 hodiniek
Stanislav 1975
22.05.09,07:18
prosím vás možno tu niektorý máte skúsenosti...
dcéra ide do školy v prírode, nebýva jej zle počas cestovania

ale vraj niektorý dávajú Kinedryl aj ked nebýva zle.....preventívne
ešte sme ho nebrali....
myslíte že bude dobre ak ho nedáme?

ved dám slabé ranajky....aj desiatu - nič ťažké, tak hádam to vydrží...
cestovať budú tak do 2 hodiniek
Preventívne-lieky- nikdy!!! A najma nie dieťatu, ale naozaj nevidím dovod na nejaké "preventívne" podávanie Kinedrylu- určite teda nie...
Blankake
22.05.09,07:20
prosím vás možno tu niektorý máte skúsenosti...
dcéra ide do školy v prírode, nebýva jej zle počas cestovania

ale vraj niektorý dávajú Kinedryl aj ked nebýva zle.....preventívne
ešte sme ho nebrali....
myslíte že bude dobre ak ho nedáme?

ved dám slabé ranajky....aj desiatu - nič ťažké, tak hádam to vydrží...
cestovať budú tak do 2 hodiniek
Keď jej nebýva zle, tak zbytočne. Ako píšeš, ľahké raňajky a 2 hodinky to nie je až tak dlho. Kinedryl totiž spôsobuje ospalosť, tak aby nebola potom pol dňa oťapená ;)
Stanislav 1975
22.05.09,07:23
Keď jej nebýva zle, tak zbytočne. Ako píšeš, ľahké raňajky a 2 hodinky to nie je až tak dlho. Kinedryl totiž spôsobuje ospalosť, tak aby nebola potom pol dňa oťapená ;)
Noooo ja som ho v detstve zjedol na tony,:o
Ale ja som autom nemohol bez neho prejsť ani 20 km a zaujímavé, že v buse mi nič nebolo-iba v aute...
Blankake
22.05.09,07:39
Noooo ja som ho v detstve zjedol na tony,:o
Ale ja som autom nemohol bez neho prejsť ani 20 km a zaujímavé, že v buse mi nič nebolo-iba v aute...
Mne tiež bývalo zle, aj mojej dcére - tiež sme odchované na Kinedryle :D... ale synovi napr. dali učiteľky v škôlke na výlete asi vyššiu dávku, lebo prišiel domov ako zdrogovaný, pol dňa pol ospalý :(
Stanislav 1975
22.05.09,07:45
Mne tiež bývalo zle, aj mojej dcére - tiež sme odchované na Kinedryle :D... ale synovi napr. dali učiteľky v škôlke na výlete asi vyššiu dávku, lebo prišiel domov ako zdrogovaný, pol dňa pol ospalý :(
Áno má také účinky...
Blankake
22.05.09,07:51
Áno má také účinky...
Ak je teda dieťa zvyknuté na cestu autom/autobusom, tak je potom zbytočné ho dávať, lebo z toho výletu nebude mať nič... prípadne si môže sadnúť niekde dopredu, ak nemajú istotu :)
Stanislav 1975
22.05.09,07:53
Ak je teda dieťa zvyknuté na cestu autom/autobusom, tak je potom zbytočné ho dávať, lebo z toho výletu nebude mať nič... prípadne si môže sadnúť niekde dopredu, ak nemajú istotu :)
Samozrejme, ja neviem ani čo to "Pohár-icu" napadlo- že preventívne dávať lieky...
Blankake
22.05.09,07:58
Samozrejme, ja neviem ani čo to "Pohár-icu" napadlo- že preventívne dávať lieky...
Ona sa len pýtala, že niektorí to dávajú preventívne pri kinetóze (ale to by som dala len, ak by dieťaťu fakt zvyklo byť v autobuse zle)... :)
Pohar
22.05.09,08:07
Ona sa len pýtala, že niektorí to dávajú preventívne pri kinetóze (ale to by som dala len, ak by dieťaťu fakt zvyklo byť v autobuse zle)... :)
dakujem
Stanislav 1975
22.05.09,08:19
Ona sa len pýtala, že niektorí to dávajú preventívne pri kinetóze (ale to by som dala len, ak by dieťaťu fakt zvyklo byť v autobuse zle)... :)
No neviem Blanka- ona v zadaní témy uviedla- " nebýva jej zle"- z toho mi vyplýva, že kinetozou netrpí...
Blankake
22.05.09,09:02
No neviem Blanka- ona v zadaní témy uviedla- " nebýva jej zle"- z toho mi vyplýva, že kinetozou netrpí...
No veď áno, jej dcéra kinetózou netrpí, ale že niektorí rodičia dávajú Kinedryl preventínve... že či má aj ona dať... tak som pochopila ja...
Ale to je jedno, proste, keď človek netrpí kinetózou, tak načo Kinedryl? :---
Pohar
22.05.09,09:43
No neviem Blanka- ona v zadaní témy uviedla- " nebýva jej zle"- z toho mi vyplýva, že kinetozou netrpí...
prosím už toľko nepolemizuj môj príspevok
jednoducho som chcela vedieť názor iných
keďže som počula že dávajú aj preventívne...
keby som vedela že ta to tak zoberie - fakt radšej sem nepíšem
musíte to tak podrobne rozoberať a zaoberať sa jednoduchou vecou?
a prosím už ukončime túto tému.....lebo sa tu bude ešte rozoberaťani nevie čo......
Stanislav 1975
22.05.09,09:44
prosím už toľko nepolemizuj môj príspevok
jednoducho som chcela vedieť názor iných
keďže som počula že dávajú aj preventívne...
keby som vedela že ta to tak zoberie - fakt radšej sem nepíšem
musíte to tak podrobne rozoberať a zaoberať sa jednoduchou vecou?
a prosím už ukončime túto tému.....lebo sa tu bude ešte rozoberaťani nevie čo......
OK,prepáč-už som ticho,;)
michelle84
10.06.09,09:04
mimotemy Pridám svoju skúsenosť, keď som bola malá, tak som "preventívne" vždy brala Kinedryl na výlety. Teraz už v dospelosti nie, jedine som si ho dala, keď som išla prvýkrát letieť. A aj druhýkrát. A prišla som na to, že s ním sa mi krútila hlava a keď som ho neužila, tak som let prežila v pohodičke. Takže tu sa potvrdilo, že "preventívne" sa niekedy nevyplatí brať lieky.
Dubak2000
23.06.09,13:19
Inak dnes okrem kinedrylu su aj ine moznosti. Nasim detom byva niekedy v aute zle tak sme naposledy pouzili homeopatika. nesposobuju ospalost a cesta bola ok. Aj ked niekedy by ta ospalost u deti pocas dlhej cesty nebola na skodu:)
amakov
23.06.09,15:36
prosím už toľko nepolemizuj môj príspevok
jednoducho som chcela vedieť názor iných
keďže som počula že dávajú aj preventívne...
keby som vedela že ta to tak zoberie - fakt radšej sem nepíšem
musíte to tak podrobne rozoberať a zaoberať sa jednoduchou vecou?
a prosím už ukončime túto tému.....lebo sa tu bude ešte rozoberaťani nevie čo......
Tak tomu sa povie vďaka, však oni svoj názor vyjadrovali aj keď by sa o mnohom dalo polemizovať ale určite v dobrej viere.
danushka
23.06.09,16:11
Naše pani učiteľky kázali svojho času mať po ruke sáčok ;), ako prevencia je toto úplne neškodné.
Denisa
23.06.09,16:41
Inak dnes okrem kinedrylu su aj ine moznosti. Nasim detom byva niekedy v aute zle tak sme naposledy pouzili homeopatika. nesposobuju ospalost a cesta bola ok.

súhlasím - homeopatikum Cocculine