TerkaCh
22.05.09,09:48
Dobrý deň,potrebujem poradiť, v obci sa robí kanalizácia, ale starosta ju nebude robiť k môjmu domu, práve ho opravujeme sme mladá rodina s 1dieťaťom, chceme si kúpiť čističku, chchela by som sa teda poradiť, či nie nejaký príspevok na zakúpenie čističky. Dakujem
Stanislav 1975
22.05.09,07:51
Dobrý deň,potrebujem poradiť, v obci sa robí kanalizácia, ale starosta ju nebude robiť k môjmu domu, práve ho opravujeme sme mladá rodina s 1dieťaťom, chceme si kúpiť čističku, chchela by som sa teda poradiť, či nie nejaký príspevok na zakúpenie čističky. Dakujem
A prečo sa obíde váš dom? Sú tam nejaké technické prekážky?

Príspevok na zakúpenie čističky nieje žiadny...
andreaS
22.05.09,07:57
no u nas v obci (lietavska lucka) napr. dostali dotacie na cisticky... ale to ziadala obec o dotaciu... zrejme bolo drahe dotahat tam kanalizaciu tak vyuzili daky projekt z eu na to :) ale presne neviem ako co, to sme sa len tak na okraj rozpravali s pracovnickou nasho uradu...
Stanislav 1975
22.05.09,08:01
no u nas v obci (lietavska lucka) napr. dostali dotacie na cisticky... ale to ziadala obec o dotaciu... zrejme bolo drahe dotahat tam kanalizaciu tak vyuzili daky projekt z eu na to :) ale presne neviem ako co, to sme sa len tak na okraj rozpravali s pracovnickou nasho uradu...
Obec može požiadať o dotáciu na také niečo čo je vo verejnom záujme, ale ako súkromnej osobe ti nikto nič také neschváli- nieje na to ani fond žiadny, ani nič.
Jedine, že by dala príspevok samotná obec-ale o tom silno pochybujem, že by také niečo schválili-:mad:
andreaS
22.05.09,08:04
vsak preto som napisala ze ziadala o to obec :)
TerkaCh
22.05.09,08:19
A prečo sa obíde váš dom? Sú tam nejaké technické prekážky?

Príspevok na zakúpenie čističky nieje žiadny...
Sme posledný dom v prihone a starosta to nejde kopať až k nám, on sa ohradil na to že obec nemá taký počet obyvateľov, aby bola kanalizácia v každom dome.
Stanislav 1975
22.05.09,08:25
vsak preto som napisala ze ziadala o to obec :)
;)
Stanislav 1975
22.05.09,08:26
Sme posledný dom v prihone a starosta to nejde kopať až k nám, on sa ohradil na to že obec nemá taký počet obyvateľov, aby bola kanalizácia v každom dome.
A starosta je akože boh, že rozhoduje kam sa až bude kopať:mad::mad::mad:??? Ja by som sa voči tomu ohradil a trval na tom, že aj vy to chcete- však keď majú všetci, tak prečo vy nie??? Ja by som mu napísal pekný list teda na tvojom mieste...
andreaS
22.05.09,08:28
nielen jemu ale obratila by som sa aj kdesi vyssie...

predsa ked je to ku vam len kusok, tak preco to nepotiahnut??? (ozaj, aky kusok to bude koncit od vas?)
invest
22.05.09,09:30
To je čo za starostu, ktorý rozhoduje komu áno a komu nie? Veď všetci si dane platíte rovnako podľa VZN. Tak všetci máte rovnaký nárok!! A čo poslanci, ako schválili takúto blbosť??
arizona
22.05.09,09:50
arizona
22.05.09,09:57
To je čo za starostu, ktorý rozhoduje komu áno a komu nie? Veď všetci si dane platíte rovnako podľa VZN. Tak všetci máte rovnaký nárok!! A čo poslanci, ako schválili takúto blbosť??
mimotemy
mňa takéto niečo neprekvapuje:confused::rolleyes:
U nás v obci je kanalizácia tiež iba v polovici obce, chodníky iba pred ob. úradom, kostolom a v ulici,kde býva starosta-ostatné sú doslova neschodné:confused::D
V meste, kde som bývala pred tým,tiež bola iba jedna jediná ulica ,ktorá "potrebovala" novú zámkovú dlažbu a nové chodníky... hádajte, kto tam úplne náhodou býval???:mad::eek:
Miloš Mičega - CIMOM TN
23.05.09,17:03
Dobrý deň,potrebujem poradiť, v obci sa robí kanalizácia, ale starosta ju nebude robiť k môjmu domu, práve ho opravujeme sme mladá rodina s 1dieťaťom, chceme si kúpiť čističku, chchela by som sa teda poradiť, či nie nejaký príspevok na zakúpenie čističky. Dakujem



(ozaj, aky kusok to bude koncit od vas?)


CIMOM
evka-janekova
08.10.09,17:05
Dobrý večer, tiež riešime dilemu ohľadom kanalizácie a žumpy.
V našej dedinke je urobena kanalizácia len trištvrte dediny. My uz nemáme a z rozhovoru s poslancom MZ sme zistili ze najbližie roky sa ani dorábať kanalizácia nebude. Naša žumpa je kapacitne hrozne nepostačujúca, dom sme kúpili starší, tá žumpa je v úbohom stave.
Radi by sme žumpu zlikvidovali a napojili sa na kanalizáciu na vlastné náklady. Museli by sme však rozkopať verejnú cestu a nevieme na aký úrad sa máme obrátit so žiadosťou o povolenie. Tiež koľko by nás to stálo.

Dakujeme :D
evka-janekova
09.10.09,08:06
posúvam