Lucius-IL
22.05.09,10:14
Milí poradaci, chcel by som Vas poprosit o nazory a skusenosti ohladom reklamy na facebook. Dostavili sa Vam neake vysledky? Alebo aku reklamu by ste odporucili? Zameranie elektro. Dakujem
Lucius-IL
22.05.09,11:27
Nikto nema skusenosti?
dragan.michal
22.05.09,14:47
lucius
facebook je velmi dobry na reklamu, vytvoris si skupinu alebo stranku
reklama PPC
dobre cielenie
dobre ceny preklikov
poisonkatka
22.05.09,16:37
lucius
facebook je velmi dobry na reklamu, vytvoris si skupinu alebo stranku
reklama PPC
dobre cielenie
dobre ceny preklikov

mna zaujima to vytvorenie stranky - kedze ide o reklamu podnikatela tak sa za to plati, ci nie? viem, ze vpravo chodi reklama platena, ale ked vytvorim stranku alebo skupinu, tak mi to mozu zrusit, ked to budem mat zdarma?
dragan.michal
22.05.09,17:20
stranku si mozes vytvorit aj zadarmo, neboj nezrusia Ti ju. Lenze bez reklamy nikto o nej nebude vediet
Lucius-IL
23.05.09,05:53
Este niekto mate skusenostis reklmsou ns facebook?
poisonkatka
24.05.09,18:11
a co stoji taka reklama na fb?
dragan.michal
24.05.09,18:21
facebook ma tu vyhodu ze si sama zvolis kokko das za jednotlivy preklik na Tvoju stranku, bud si das presmerovanie na svoju web stranku alebo do svojej skupiny na FB. Taktiez si zvolis kolko chces mat denny rozpocet. Selektovanie je podla:
veku
pohlavia
vzdelania
krajiny
pracovnej pozicie
klucovych slov uvedených v profile uzivatelov

Výhoda vytvorenia vlastnej firemnej stránky na FB.
- mozes pridavat novinky, ktore sa zobrazia na nastenke priaznivcov stranky
- moznost hromadneho rozposlania sprav priaznivcom stránky
- moznost pridavat fotky, logo a ine informacie o firme
- tym ze sa niekto prida ako priaznivec stranky, tak to vidia aj jeho priatelia, z ktrích sa mozno tiez niekto prida, tym padom zvysujes svoju "populaciu priaznvcov na facebooku"

Dalsia vyhoda facebooku je aj v tom, ze mozes neustale monitorovat svoju kampan, menit cielove skupiny. Taktiez si mozes nastavit kedy sa bude kampan zobrazovat. Napriklad medzi 12:00 hod az 18:00 hod.
Taktiez je mozna platba aj za zobrazenia (CPM), avsak tato je velmi nevyhodna, nakolko na slovensku je registrovaných cca uz 200.000 ludi, co by znamelo palku ako hrom.

V pripade akychkolvek dalsich otazok nevahajte kontaktovat.
poisonkatka
25.05.09,08:00
facebook ma tu vyhodu ze si sama zvolis kokko das za jednotlivy preklik na Tvoju stranku, bud si das presmerovanie na svoju web stranku alebo do svojej skupiny na FB. Taktiez si zvolis kolko chces mat denny rozpocet. Selektovanie je podla:
veku
pohlavia
vzdelania
krajiny
pracovnej pozicie
klucovych slov uvedených v profile uzivatelov

Výhoda vytvorenia vlastnej firemnej stránky na FB.
- mozes pridavat novinky, ktore sa zobrazia na nastenke priaznivcov stranky
- moznost hromadneho rozposlania sprav priaznivcom stránky
- moznost pridavat fotky, logo a ine informacie o firme
- tym ze sa niekto prida ako priaznivec stranky, tak to vidia aj jeho priatelia, z ktrích sa mozno tiez niekto prida, tym padom zvysujes svoju "populaciu priaznvcov na facebooku"

Dalsia vyhoda facebooku je aj v tom, ze mozes neustale monitorovat svoju kampan, menit cielove skupiny. Taktiez si mozes nastavit kedy sa bude kampan zobrazovat. Napriklad medzi 12:00 hod az 18:00 hod.
Taktiez je mozna platba aj za zobrazenia (CPM), avsak tato je velmi nevyhodna, nakolko na slovensku je registrovaných cca uz 200.000 ludi, co by znamelo palku ako hrom.

V pripade akychkolvek dalsich otazok nevahajte kontaktovat.

ok, ale ako sa tam asi pohybuju ceny? lebo ja uz neviem. teraz som si dala reklamny banner + mailing, zaplatila som v stredu a este stale mi to dotycny nezverejnil,tak dufam, ze ma neoklamal...:-(
dragan.michal
25.05.09,08:11
ked si zaplatila v stredu tak nechapem, ze to tam este nie je. Maximalne vo stvrtok to tam malo byt. Navyse, na facebooku platba prebieha tak ze peniaze sa stahuju z Tvojej kreditky. Tak si sa s nim mala dohodnut tak. Na vypise by si vedela kolko Ta to denne stoji.

Ceny su stanovene ze si vyberas sama, ale odporuca sa 0.13 - 0.24 USD.
Denný rozpocet musi byt minimalne 1 USD.

Mozem vediet kolko zobral za spravu kampane?
dragan.michal
25.05.09,08:12
a este jedna poznamocka,

pokial si na FB vytvoris vlastnu firemnu stranku a pridas tam aplikaciu VISTA tak automaticky obdrzis kupon na 100 USD na inzerovanie, pokial si das kampan na FB. Dufam, ze to Ti tiez povedal. :D
poisonkatka
26.05.09,08:48
ked si zaplatila v stredu tak nechapem, ze to tam este nie je. Maximalne vo stvrtok to tam malo byt. Navyse, na facebooku platba prebieha tak ze peniaze sa stahuju z Tvojej kreditky. Tak si sa s nim mala dohodnut tak. Na vypise by si vedela kolko Ta to denne stoji.

Ceny su stanovene ze si vyberas sama, ale odporuca sa 0.13 - 0.24 USD.
Denný rozpocet musi byt minimalne 1 USD.

Mozem vediet kolko zobral za spravu kampane?

mam to na easywar.sk, banner 468x60 na 3 mesiace plus mailing 250 000 clenom..stalo ma to 100 eur/3 mesiace
dragan.michal
26.05.09,10:11
ja som myslel ze sa bavime o facebooku :D
adme
26.05.09,13:00
Budem ti trochu odporovat,
v prvom rade - na taketo rady treba najskor vediet v com sa konkretne podnika:) Na zaklade toho sa riesi tzv. afinita - teda zasah cielovej skupiny. FB je sice fajn - ale navstevnici FB sa nemusia prekrivat s cielovkou, takze zodpovedzme si najskor tuto otazku a potom sa k tomu vratme:)
poisonkatka
26.05.09,13:02
ja som myslel ze sa bavime o facebooku :D

nie, to nie..:-)) skusim najskor toto a uvidim..uz nie som ochotna do toho vrazat peniaze a odozva je nulova. asi su vsetci v krize alebo co.
dragan.michal
26.05.09,13:14
aj na facebooku najdes svoju cielovu skupinu. Neviem ci si robil nejaku reklamu na FB a cielenie je skutocne vynikajuce, mozes zadat klucove slova, tie sa porovnaju s uzivatelmi na FB a iba tym sa zobrazia Tvoje reklamy
jana.j
29.05.09,07:33
Michal, máte tiež skúsenosti s vykazovaním kampaní FB v účtovníctve firmy? vraj je s tým trochu problém kvôli platbám do zahraničia a FB neposkytuje výpis ... Za odpoved vopred dakujem
dragan.michal
29.05.09,08:04
Klientom vystavuje fakturu my. Takze s tým problem nie je.
Zatial ziadny klient nepozadoval fakturu od facebook, takze s týmto som sa zatial nestretol
jana.j
29.05.09,08:42
A ako je potom vedene u vas uctovanie platieb facebooku?
dragan.michal
29.05.09,08:50
Tak to uz neviem. to ma na starosti uctovnicka. Ja sa do toho nemiesam. Nech si kazdy robi co vie najlepsie :D a ja sa do uctovnictva nevyznam :(
jana.j
29.05.09,08:58
Chapem :) to je spravny pristup ... aspon potom clovek nic nepokazi :)
dragan.michal
29.05.09,09:00
tak tak
ANEP
29.05.09,10:01
reklama na facebooku je podlamna dost neefektivna je tam kopec deti ktore nic od teba nekupia asi tak
dragan.michal
29.05.09,10:20
reklama na facebooku je podlamna dost neefektivna je tam kopec deti ktore nic od teba nekupia asi tak


ANEP len jedna otazka. Inzeroval si uz na facebooku? Ak ano tak potom si dobre pozri ako sa da selektovat. Ak nie tak Tvoj nazor ignorujem.

Len pre zaujimaviost:

Cielenie na facebooku:
Vek
Vzdelanie (stredna skola, vysoka skola, zakladna skola, absolventi atd.)
Podla pohlavia (muz, zena)
Podla pracoviska (stavebne firmy, ekonomicke)
Podla klucovych slov v profile zaregistrovaných (napr. sport, ekonomika, hobby)
Podla stavu (zadany, nezadany, vydaty - zenaty atd.)
a iné, nechce sa mi to rozpisovat

A keby reklama na facebooku nebola efektivna, nechapem preco by si na facebooku zacali zobrazovat reklamy google. Myslim ze google by nesiel do zleho biznisu.

Takze tolko k Tvojmu nazoru.
ANEP
29.05.09,11:02
poznam fy co tam mali a bolo to dost mrtve...Skvor by som siel do ETARGET podlamna lepsie ovela
dragan.michal
29.05.09,11:04
len tak, moj nazor na Etarget. Asi aj ini maju taky nazor ako ja. Eterget su klikaci
poisonkatka
04.06.09,12:43
ked mi pride vyhodnotenie za tento tyzden z webarealu, tak vam dam vediet, ze ako dopadla za prvy tyzden moja reklama na easywar.sk. inak odkedy mi ju spustili tak sa zvysila navstevnost a aj objednavka nejaka bola, tak hadam to na nieco bude dobre. mam to na 3 mesiace
poisonkatka
08.06.09,11:41
takze mam vyhodnotenie, ale pise mi iba prvych 50 volani, tak tam sa vyskytuje easywar iba 2 krat a najvaic mam cez google...takze ta reklama moc nesplna ucel
dragan.michal
09.06.09,07:24
tak 2 navstevy to nie je moc velka "vyhra"
maverick27
09.06.09,13:53
A čo tak skúsiť reklamu google? Ja tam mám až 3 a som spokojný. Tam si vieš dokonca vybrať región, kde sa bude reklama zobrazovať.
Lucius-IL
09.06.09,20:09
A čo tak skúsiť reklamu google? Ja tam mám až 3 a som spokojný. Tam si vieš dokonca vybrať región, kde sa bude reklama zobrazovať.
Ahoj ake presne mas na google reklamy??? ake druhy mam na mysli. Dakujem
dragan.michal
10.06.09,08:02
Takze mozno sa budem opakovat. Ale vsetci by si mali uvedomit zaklady ktore su uz na zapae bezne.

Je rozdiel medzi reklamou vo vyhladavacoch a kontextovou reklamou.

Pri reklame vo vyhladavaci:
1.Návštevník očakáva na stránke informáciu, ktorá presne zodpovedá jeho hľadaniu
2. Reklama a obsah stránky sucho informatívny
3. Ak nedostane 100% toho, čo čakal, je rozhodnutý ísť ďalej

Kontextova reklama:
1. Je zvedavý, klikol preto, že ho ponuka firmy zaujala pri článku, ktorý čítal
2. Reklama a obsah stránky majú zaujať
3. Prichádza bez „predsudkov“ – je otvorený širšej ponuke firmy


Z uvedeneho vyplyva, ze obidve formy predavaju, avsak kazda inym sposobom
poisonkatka
15.06.09,10:34
A čo tak skúsiť reklamu google? Ja tam mám až 3 a som spokojný. Tam si vieš dokonca vybrať región, kde sa bude reklama zobrazovať.

google som mala, drahe je to pre mna...:(
dragan.michal
15.06.09,11:24
Reklama na google

Google je momentálne najpoužívanejši full textový vyhľadávač na svete. Na správu PPC kampaní sa používa Google AdWords. Pri používaní AdWords sa môžeme rozhodnúť kde sa bude reklama zobrazovať. A to buď vo vyhľadávači, na partnerských stránkach Google alebo na stránkach využívajúcich Google AdSense.

Výhody Google AdWords:

- platba za klik, PPC systém (pay par click)
- cielenie reklamy. Cieliť môžme podľa jazyka a lokality. Napríklad: pokiaľ poskytujeme služby iba v určitej lokalite tak si nastavíme túto našu lokalitu. V prípade, že máme záujem o slovákov žijúcich v Poľku, nastvíme si Poľsko a nastavíme jazyk slovenčina.
- Relevantnosť reklám. Reklamy sa zobrazujú iba v prípade relevancie kľúčových slov. Takže ak zadáme plastové okná, naše reklamy sa zobrazia iba keď potencionálny klient zadá plastové okná, alebo bude na stránke o plastových oknách ( v prípade, že stránka využíva Google Adsense)
- Kedykoľvek môžete začať alebo skončiť. Reklamy sa môžu zobrazovať iba v určitých dňoch alebo hodinách. Maximálne ceny, upravovať texty reklám a v neposlednom rade štatistiky.

Ako na to?
- Navrhneme kľúčové slová, ktoré priamo súvisia s našim produktom alebo službou. Pripravíme si reklamné texty, následne si stanovíme rozpočet našej kampane a maximálnu cenu za jeden klik. Google sa v tomto smere snaží o čo najväčšiu relevanciu kľúčových slov.

Čo potom?
- Po spustení kampane sa naše inzeráty začnú zobrazovať podľa našich požiadaviek. Po kliknutí na inzerát sa návštevník dostane na Vašu stránku, na ktorú ste zadali presmerovanie. Výhodou je, že zaplatíte až v tomto okamžiku, keď návštevník klikne na Vašu reklamu, neplatíte za zobrazenie reklamy.

Ako sú radené inzeráty v AdWords?
- Inzeráty sú radené podľa maximálnej ceny zadanej inzerentmi. Čiže pokiaľ inzerujeme na plastové okná a zvolili sme maximálnu cenu za klik na 0,10€ eur, a naša konkurencia firma A zadala 0,15€, firma B 0,20€ a firma C 0,05€. Logicky by sa nám mohlo zdať, že zobrazenie bude nasledovné:
1. Firma B
2. Firma A
3. Naša reklama
4. Firma C

Avšak to tiež nemusí byť pravda. Môžeme sa dostať vyššie aj za menej peňazí, pokiaľ máme dobré skóre kvality.


zdroj www.midraholding.sk
silviamb
28.06.09,19:01
a este jedna poznamocka,

pokial si na FB vytvoris vlastnu firemnu stranku a pridas tam aplikaciu VISTA tak automaticky obdrzis kupon na 100 USD na inzerovanie, pokial si das kampan na FB. Dufam, ze to Ti tiez povedal. :D

Mam taku naivnu otazku - vytvorenie firemnej stranky na FB je nejako spoplatnovane alebo len reklama k nej? Dakujem
slabikar
23.08.09,18:12
tak ako s tymi fakturami na facebooku? kde ich mozem ziskat?
slabikar
23.08.09,18:20
a este jedna poznamocka,

pokial si na FB vytvoris vlastnu firemnu stranku a pridas tam aplikaciu VISTA tak automaticky obdrzis kupon na 100 USD na inzerovanie, pokial si das kampan na FB. Dufam, ze to Ti tiez povedal. :D

ktora to je ta aplikacia VISTA? ked dam hladat na FB v reklamnej casti facebooku, je tam vela vysledkov
dragan.michal
24.08.09,04:34
Facebook ma zvlastne vystavovanie faktur, to je pravda. Mne vsak nastastie davaju normalne a v pohode faktury. Ale mozno preto lebo vystupujem ako medialne agentura
slabikar
24.08.09,11:21
Facebook ma zvlastne vystavovanie faktur, to je pravda. Mne vsak nastastie davaju normalne a v pohode faktury. Ale mozno preto lebo vystupujem ako medialne agentura

ako a kde poziadat o fakturu? ja som uz zaplatil (teda stiahli mi z karty) za tyzden reklamy, ale k fakture sa neviem akosi dopracovat. dik za radu
dragan.michal
24.08.09,11:36
Napis im e-mail. Alebo cez kontaktny fomular
silviamb
24.08.09,22:38
ktora to je ta aplikacia VISTA? ked dam hladat na FB v reklamnej casti facebooku, je tam vela vysledkov

Slabikar, prosim Ta, mas aj odpoved na tuto otazku? Nejako sa k nej neviem dopatrat. Dakujem
dragan.michal
25.08.09,07:33
Otazne ci ta aplikacia este dava volnych 100 dolarov. Zhruba uz dva mesiace ju nepouzivam tak neviem povedat.
slabikar
25.08.09,09:06
Mam taku naivnu otazku - vytvorenie firemnej stranky na FB je nejako spoplatnovane alebo len reklama k nej? Dakujem

len reklama, podla toho co som sa doteraz naucil a vyskusal. firemnu stranku som si vytvoril, to nestalo nic a az ked som vytvoril kampane a spustil ich, tak vtedy to zacalo jest eura z mojej karty :) ale neje to kazdy den, ale kazdy tyzden :)
slabikar
25.08.09,09:06
Otazne ci ta aplikacia este dava volnych 100 dolarov. Zhruba uz dva mesiace ju nepouzivam tak neviem povedat.

ok ok, ale ako sa to presne vola? a kde to najdem?
Vieraka
24.10.09,12:42
ako a kde poziadat o fakturu? ja som uz zaplatil (teda stiahli mi z karty) za tyzden reklamy, ale k fakture sa neviem akosi dopracovat. dik za radu
K prispevku 39

Slabikar, prosim ta podarilo sa ti ziskat tu fakturu za facebook? aj my sme mam zacali reklamovat, a netusim ako to budem uctovat.

dik
slabikar
24.10.09,13:28
nepodarilo. aj som googlim v roznych forach. ale tuto pisal sa mi zda ze michal.dragan ze on si to nejako vybavil a davaju mu ale pisal som mu a neodpisal mi
dragan.michal
24.10.09,15:25
Facebook okrem toho co Vám ukaze na webe fakturu nevydava. Je to americka firma a tam su zakony ine, a oni neriesia nejakych Slovakov ze im ot robi problemy. Ale pokail viem moze sa do uctovnictva pouzit aj tie doklady co Ti facebook ukaze na webe, je tam vsetko co by tam malo byt.

Ja dostavam faktury priamo od facebooku z ich oddelenia v Dubline. A ja nasledne davam svoje faktury svojim klientom. Ale ja to mam ako medialna reklama, neviem ci by pre par Eur robili kazdemu.

Navyse su aj ine sposoby propagacie na facebooku ako facebook Ads a su omnho lacnejsie a maju vacsi osoh ako facebook ads. Ale to tu nejdem rozpisovat, lebo zas sa tu ako vzdy vsetci do mna obuju,... :P
dorah34
24.10.09,15:46
nam ste etarget strasne odporucali....bolo to v auguste, teraz uz su klikaci?
dragan.michal
24.10.09,17:13
bavime sa tu niekde o Etargete? alebo o tom, ze vravim ze su klikaci? najrv treba citat potom pisat
dorah34
24.10.09,17:20
len tak, moj nazor na Etarget. Asi aj ini maju taky nazor ako ja. Eterget su klikaci

ja citam poriadne, len vy mate kratku pamat alebo nestabilne nazory???:cool:
dragan.michal
24.10.09,17:29
ja citam poriadne, len vy mate kratku pamat alebo nestabilne nazory???:cool:

Uprimne, neviem kde som sa ja vyjadril, že v Etargete su klikaci. :confused:
camozzi
24.10.09,17:39
Uprimne, neviem kde som sa ja vyjadril, že v Etargete su klikaci. :confused:
TU (http://www.porada.sk/t112205-p3-reklama-na-facebook.html) prispevok cislo 26.
dorah34
24.10.09,17:42
Uprimne, neviem kde som sa ja vyjadril, že v Etargete su klikaci. :confused:

je to prispevok 26 priamo v tejto teme....

ale ved to je asi v podstate jedno - kazdy nech si vytvori vlastny nazor alebo nech sa poradi s odbornikmi:rolleyes:
dragan.michal
24.10.09,17:46
A to tam co robi? to ani neviem ze som pisal. Ja mam v Etargete dost klientov, ktorí su aj spokojní takže neviem ako tam nieco podobne mohlo byt napisane...
Dantess
24.10.09,18:25
Ja etarget už nikdy viac. Reálnych klientov som od nich mohol mat tak 0, ale klikačov bolo požehnane. 80 eur mi to vycucalo asi za 3 týždne. Ba aj skôr. Keďtak odporučam google adwords, tí sa mi zatial veľmi oplatili
babi2
24.10.09,19:40
len tak, moj nazor na Etarget. Asi aj ini maju taky nazor ako ja. Eterget su klikaci
A to tam co robi? to ani neviem ze som pisal. Ja mam v Etargete dost klientov, ktorí su aj spokojní takže neviem ako tam nieco podobne mohlo byt napisane...i
Žeby nejaký škriatok?:):rolleyes:
slabikar
24.10.09,19:52
Ja dostavam faktury priamo od facebooku z ich oddelenia v Dubline. A ja nasledne davam svoje faktury svojim klientom. Ale ja to mam ako medialna reklama, neviem ci by pre par Eur robili kazdemu.

ja to tiez chcem dostavat. ako na to? si myslim, ze to je dobre postavena otazka
slabikar
24.10.09,19:54
etarget a facebook dokopy a biznis ide :) moj nazor
dragan.michal
24.10.09,20:04
etarget a facebook dokopy a biznis ide :) moj nazor

Tak reklamy etargetu sa zobrazuju aj na FB. :D

Co sa tyka predchadzajucej otazky, podmienkou je preinvestovat mesacne aspon 5000 eur. Takze ak tolko nemas obrat na reklame na FB tak to nepojde.
Dantess
24.10.09,20:28
Tak reklamy etargetu sa zobrazuju aj na FB. :D

Co sa tyka predchadzajucej otazky, podmienkou je preinvestovat mesacne aspon 5000 eur. Takze ak tolko nemas obrat na reklame na FB tak to nepojde.
5000eur, jasne. To tu má každý druhý. Myslím si, že keď sa tu na porade bavíme všetci o reklame, tak sa snažíme dospieť k čo najefektívnejšej reklame za rozumnú cenu. Ak by som mal mesačne investovať na FB 5000eur, tak by som nepotreboval ani etarget ani nič iné, pretože to znamená, že by mi biznis bežal lepšie než treba
camozzi
24.10.09,20:35
Osobne by som do Facebooku (aspon nie slovenskeho) nenalial 5000€ mesacne. 5000€ by som nedal ani za Adwords+Etarget+Facebook dokopy. Do Etargetu vlastne ani cent.
Bavme sa radsej o realnych cislach, pretoze tie budu zaujimat drvivu vacsinu citatelov tejto temy.
dragan.michal
24.10.09,20:50
Ja som napisal realne cisla. Ja tam zastupujem cez 100 klientov takze pre mna to je normalna cifra.

facebook nezaujimaju uzivatelia co preinvestuju do 100 eur masacne. Facebook dava faktury len medialnym agenturam
Dantess
24.10.09,20:56
Camozzi suhlasim stebou. Citatelov zaujimaju realne čisla a nie 5000eur mesacne. ved to je nehorázny peniaz. Ak si niekto dá LEN na facebook 5000E, tak znamená že na ostatné odvetvia a do ostatného marketingu musí dať mesačne ešte aspon 20 000eur a to už musí byť iná spoločnosť s iným obratom. Celkovo ale dobré veci nepotrebujú reklamu a to sa mi začína stále viac potvrdzovať. Všetky tie prachy čo som nalial do reklamy som mohol použiť úplne niekde inde a bol by som už dávno vyššie, ale človek sa učí na vlastných chybách.
Dantess
24.10.09,20:57
Ja som napisal realne cisla. Ja tam zastupujem cez 100 klientov takze pre mna to je normalna cifra.

facebook nezaujimaju uzivatelia co preinvestuju do 100 eur masacne. Facebook dava faktury len medialnym agenturam
a dovoľ mi vysmiať tento príspevok :D
dragan.michal
24.10.09,21:18
a dovoľ mi vysmiať tento príspevok :D

Ty mozes :rolleyes:
dragan.michal
24.10.09,21:20
Osobne by som do Facebooku (aspon nie slovenskeho) nenalial 5000€ mesacne. 5000€ by som nedal ani za Adwords+Etarget+Facebook dokopy. Do Etargetu vlastne ani cent.
Bavme sa radsej o realnych cislach, pretoze tie budu zaujimat drvivu vacsinu citatelov tejto temy.


Tak facebook je ako som pisal amerika...Tam maju trosku ine zakony ako na Slovensku...ale pripravuje sa aj ina verzia faktur, ale to az casom...momentalne riesia ine veci ako to ze potrebuje niekto na SK fakturu
camozzi
24.10.09,23:23
Tak facebook je ako som pisal amerika...Tam maju trosku ine zakony ako na Slovensku...ale pripravuje sa aj ina verzia faktur, ale to az casom...momentalne riesia ine veci ako to ze potrebuje niekto na SK fakturu
Ved aj Google je americka firma a nema problem s fakturaciou. No ale nechcel som o fakturach, ale rozpocte na reklamach na facebooku.
Takze ja proti reklamam na fb nemam nic. Myslim, ze je to celkom dobry nastroj na budovanie znacky, ale nic vic. Iste, zalezi na tom aky tovar obchodnik ponuka. Ak ponuka tovar, ktory je pre kupyschopnu mladez na fb zaujimavy, tak moze na tom celkom slusne zarobit. V juny som spravil taky test: vypol som Adwords reklamy a nechal 2 tyzdne len ciste fb reklamy. Vysledok: o polovicu menej objednavok a tie co boli boli prevazne kolieskove korcule do 60€ a podla azet mailov som si zistil vek nakupujucich: 15-18 rokov. Pointa: z Adwords mi chodia zakaznici, ktori robia vacsie nakupy a predovsetkym sa vracaju a kupia opat.
dragan.michal
25.10.09,09:55
Ved aj Google je americka firma a nema problem s fakturaciou. No ale nechcel som o fakturach, ale rozpocte na reklamach na facebooku.
Takze ja proti reklamam na fb nemam nic. Myslim, ze je to celkom dobry nastroj na budovanie znacky, ale nic vic. Iste, zalezi na tom aky tovar obchodnik ponuka. Ak ponuka tovar, ktory je pre kupyschopnu mladez na fb zaujimavy, tak moze na tom celkom slusne zarobit. V juny som spravil taky test: vypol som Adwords reklamy a nechal 2 tyzdne len ciste fb reklamy. Vysledok: o polovicu menej objednavok a tie co boli boli prevazne kolieskove korcule do 60€ a podla azet mailov som si zistil vek nakupujucich: 15-18 rokov. Pointa: z Adwords mi chodia zakaznici, ktori robia vacsie nakupy a predovsetkym sa vracaju a kupia opat.

Ale Google ma svoju pobocku aj v Cesku. Facebook ma najblizsie oddelenie v Dubline pre strednu a vychodnu Europu.

Skusal si na facebooku aj ine formy propagacie? Na facebooku su aj ine sposoby propagacie ako facebook Ads. Sice vyjdu jednorazovo drahsie (napr. 100 eur) ale vysledok je dlhodoby a uz nie su ziadne ine naklady. Pripadne si aj volne dostupne propagacne nastroje.


Dantess: len pre zaujimavost, par klientov:

podnikam.sk
parfumy.eu
top-ubytovanie.sk
dohodime.sk
penzion Orava
Koliba u Johnyho
model-hobby.sk
sharerapid.cz
i-moda.cz
autoskolaonline.sk
casopis TEST
sednisi.cz
logicky.sk
Dantess
25.10.09,10:05
Ale Google ma svoju pobocku aj v Cesku. Facebook ma najblizsie oddelenie v Dubline pre strednu a vychodnu Europu.

Skusal si na facebooku aj ine formy propagacie? Na facebooku su aj ine sposoby propagacie ako facebook Ads. Sice vyjdu jednorazovo drahsie (napr. 100 eur) ale vysledok je dlhodoby a uz nie su ziadne ine naklady. Pripadne si aj volne dostupne propagacne nastroje.


Dantess: len pre zaujimavost, par klientov:

podnikam.sk
parfumy.eu
top-ubytovanie.sk
dohodime.sk
penzion Orava
Koliba u Johnyho
model-hobby.sk
sharerapid.cz
i-moda.cz
autoskolaonline.sk
casopis TEST
sednisi.cz
logicky.sk
a chceš mi povedať že všetci títo tam investuju 5000eur mesačne ? Sledujem relamy na facebooku a okrem parfumov som tam nic nevidel. Dohodime je tvoja stranka... Okrem toho si ale nemyslím že parfums.eu bysi najalo na to niekoho z hornej dolnej, keď je na slovensku toľko vychytených agentúr. Ale neberiem ti to, ikeď tebe už neverím ani nos medzi očami :D
dragan.michal
25.10.09,10:13
a chceš mi povedať že všetci títo tam investuju 5000eur mesačne ? Sledujem relamy na facebooku a okrem parfumov som tam nic nevidel. Dohodime je tvoja stranka... Okrem toho si ale nemyslím že parfums.eu bysi najalo na to niekoho z hornej dolnej, keď je na slovensku toľko vychytených agentúr. Ale neberiem ti to, ikeď tebe už neverím ani nos medzi očami :D

Dantess a ja Tebe neverím, že más oči. Ak by si poriadne čítal tak som písal, že 5000 eur je za všetkých dokopy. Takže toľko. A ako vidím tak sa nauč vážne čítať ,parfums.eu??? Kde to tam vidíš??? Ako tak pozerám, okrem písania nevieš nič iné iba mudrovať...
Dantess
25.10.09,10:16
Dantess a ja Tebe neverím, že más oči. Ak by si poriadne čítal tak som písal, že 5000 eur je za všetkých dokopy. Takže toľko. A ako vidím tak sa nauč vážne čítať ,parfums.eu??? Kde to tam vidíš??? Ako tak pozerám, okrem písania nevieš nič iné iba mudrovať...
jaaaj takže dokonca to su parfumy.eu, prepáč, že som zapochyboval o tvojej genialite, teraz už určite viem, že tieto firmičky investujú do facebook cez teba ťažké tisíce :D
dragan.michal
25.10.09,10:23
jaaaj takže dokonca to su parfumy.eu, prepáč, že som zapochyboval o tvojej genialite, teraz už určite viem, že tieto firmičky investujú do facebook cez teba ťažké tisíce :D

Dantess ked si zratas 100 klientov tak Ti vyjde ze staci ze daju 50 eur. Ako vidim, tak nevieš len čítať ale ani počítať... :D
A už si našiel niekoho na Tvoj geniálny nápad s katalógom masáži? Spraví Ti to niekto zadarmo? Tipujem, že sa Ti hlásia tie najlepšie firmy, že s Tebou do toho pôjdu. Hlavne kedď nevieš čítať a počítať...Odporúčam vrátiť sa na základnú školu :D
Dantess
25.10.09,10:29
Dantess ked si zratas 100 klientov tak Ti vyjde ze staci ze daju 50 eur. Ako vidim, tak nevieš len čítať ale ani počítať... :D
A už si našiel niekoho na Tvoj geniálny nápad s katalógom masáži? Spraví Ti to niekto zadarmo? Tipujem, že sa Ti hlásia tie najlepšie firmy, že s Tebou do toho pôjdu. Hlavne kedď nevieš čítať a počítať...Odporúčam vrátiť sa na základnú školu :D
Pracujem momentálne na inom projekte, kde tú stránku použijem. A to že mi Michal Dragan pán holding povie, že má 100klientov na facebooku znamená že to je pravda ? Poznám ťa dosť dobre na to a viem, že klameš až sa zelení. Ale ako som už povedal. Neberiem ti to. žiješ si vo vlastnom svete ilúzií a klamstiev. Dokonca verím tomu, že ty tým klamstvám aj veríš. Si taký presvedčivý, že dokážeš presvedčiť aj seba :D
dragan.michal
25.10.09,10:30
Pracujem momentálne na inom projekte, kde tú stránku použijem. A to že mi Michal Dragan pán holding povie, že má 100klientov na facebooku znamená že to je pravda ? Poznám ťa dosť dobre na to a viem, že klameš až sa zelení. Ale ako som už povedal. Neberiem ti to. žiješ si vo vlastnom svete ilúzií a klamstiev. Dokonca verím tomu, že ty tým klamstvám aj veríš. Si taký presvedčivý, že dokážeš presvedčiť aj seba :D

Pan psycholog :D ale je to dost mimotemy ako aj Ty...:D
silviamb
26.10.09,00:13
mimotemyPrepacte, ze sa Vam tu do toho miesam, ale pokial viem, tak toto je porada a mali by sme sa tu stretavat za ucelom poradit si. Len zacinam mat pocit, ze sa to meni na pieskovisko...
Arwen12
26.10.09,12:03
Ahoj prosim ta vies mi poradit ako si vytvorit reklamu na facebooku ako ste sa tu dohadovali? Dakujem moc za odpoved.