zuzkadzugi
22.05.09,11:04
Prosím Vás, som živnostníčka a v jednej spoločnosti mám na starosť komplet pokladňu, t.j. robím s hotovosťou, triedim a pripravujem doklady, ktoré aj predkontovávam. V budúcnosti by som ju mala aj účtovať. Popri tom pomáham účtovníčkam v rôznych veciach. Potrebujem na to zmluvu a neviem akú mám napísať. Len chcem, aby bola taká všeobecná, aby sme nemuseli zakaždým robiť dodatky, ak mi budú stále pridávať nejakú prácu.
terezamaria
22.05.09,09:23
Prosím Vás, som živnostníčka a v jednej spoločnosti mám na starosť komplet pokladňu, t.j. robím s hotovosťou, triedim a pripravujem doklady, ktoré aj predkontovávam. V budúcnosti by som ju mala aj účtovať. Popri tom pomáham účtovníčkam v rôznych veciach. Potrebujem na to zmluvu a neviem akú mám napísať. Len chcem, aby bola taká všeobecná, aby sme nemuseli zakaždým robiť dodatky, ak mi budú stále pridávať nejakú prácu.
Podľa mňa by si mala mať pracovnú zmluvu na POKLADNÍČKA a FINANČNÁ ÚČTOVNÍČKA. Určite nie nič viac, lebo potom Ti budú dávať robiť pomaly všetko.To by potom ozaj bolo o dodatkoch a pri dodatkoch je potrebné riešiť aj mzdu. Takže tieto dve funkcie Ti určite budú stačiť.
zuzkadzugi
24.05.09,05:20
Ale oni a ani ja nechceme pracovný pomer, chodím tam iba 3-krát do týždňa na cca 3 hodiny + niečo robím aj doma. Čo sa týka výšky odmeny, nemám problém pýtať viac a jasné, že to bude musieť byť riešené dodatkami. Len by sme nechceli robiť dodatky kvôli činnostiam. Taká zmluva o spolupráci by mohla byť? Chcela by som to mať všeobecne, napr. pomocné účtovné práce?
mona091
24.05.09,05:58
ja by som navrhovala co najpresnejsie vymedzenieš cinnosti v zmluve, aj so zodpovednostou, preberanim odovzdavanim dokladov, aj keby to malo byt viacnasobnym dodatkovanim, ide o tvoju ochranu
andreaS
24.05.09,07:56
robim presne tvojim systemom (len iny okruh dokladov) v jednej firme... ale ich pravnik sa vyjadril, kedze robim v ich priestoroch, s ich pc, na ich programe, s ich kancelarskymi pomockami, tak jedine pracovny pomer. Tak mam u nich skrateny pracovny pomer. Ale s tym, ze som naucena chodit podla potreby ako zivnostnik, tak mame dohodu o volnej pracovnej dobe. Pridem kedy treba, odidem ked mam hotove. Ked treba ostat dlhsie, ostanem...

a pravnik sa k fakturacii vyjadril tak, ze firma by mi musela prenajimat priestory a vsetko ostatne, aby som im mohla fakturovat.
zuzkadzugi
24.05.09,08:14
Ja síce robím aj v ich priestoroch, ale mám vlastný notebook. Kancelárske potreby mi síce dávajú oni, ale môžeme sa tváriť, že všetko je moje a že okrem pokladne robím všetko u seba, nie v ich priestoroch. Takže nájomnú zmluvu nepotrebujeme. Preto chcem jednoduchú zmluvu o spolupráci. Máte prosím nejaký vzor?
veronikasad
24.05.09,08:17
Ja síce robím aj v ich priestoroch, ale mám vlastný notebook. Kancelárske potreby mi síce dávajú oni, ale môžeme sa tváriť, že všetko je moje a že okrem pokladne robím všetko u seba, nie v ich priestoroch. Takže nájomnú zmluvu nepotrebujeme. Preto chcem jednoduchú zmluvu o spolupráci. Máte prosím nejaký vzor?
Zuzka, hladáš síce zmluvu o spolupráci, ale mňa by zaujímalo, ako máš vyriešenú - ako živnostníčka - hmotnú zodpovednosť za pokladňu ...

možno pomôže :

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=62
zuzkadzugi
24.05.09,08:42
[QUOTE=veronikasad;1051280]Zuzka, hladáš síce zmluvu o spolupráci, ale mňa by zaujímalo, ako máš vyriešenú - ako živnostníčka - hmotnú zodpovednosť za pokladňu ...

No súčasťou poskytovaných činností bude práca s pokladňou a tam by som chcela dať aj formulku o hmotnej zodpovednosti. Alebo máš iný názor?
Len zase je problém s tým miestom plnenia. Ja mám miesto podnikania LM a služby vykonávam v BA, takže predsa len budem musieť zriadiť v BA prevádzku... Som možno chaotická, ale len začínam a neviem si dať akosi rady s týmito vecami, takže za každú radu budem vďačná:)
veronikasad
24.05.09,08:55
[QUOTE=veronikasad;1051280]Zuzka, hladáš síce zmluvu o spolupráci, ale mňa by zaujímalo, ako máš vyriešenú - ako živnostníčka - hmotnú zodpovednosť za pokladňu ...

No súčasťou poskytovaných činností bude práca s pokladňou a tam by som chcela dať aj formulku o hmotnej zodpovednosti. Alebo máš iný názor?
Len zase je problém s tým miestom plnenia. Ja mám miesto podnikania LM a služby vykonávam v BA, takže predsa len budem musieť zriadiť v BA prevádzku... Som možno chaotická, ale len začínam a neviem si dať akosi rady s týmito vecami, takže za každú radu budem vďačná:)
Zuzka, to je závislá činnosť. Hmotnú zodpovednosť nemôžeš riešiť ako živnostníčka. Práve preto som sa ťa na to pýtala.Prečo ťa nechcú zamestnať na pracovnú zmluvu ?
zuzkadzugi
24.05.09,09:16
Lebo majú 2 účtovníčky a mňa potrebujú iba na výpomoc. A pravdaže nechcú, aby som mala nároky ako zamestnanec /dovolenka, materská, PN.../. Odmenu mi ale dávajú v hodinovej sadzbe ich účtovníčiek krát 35,2% odvody, ktoré by platili keby som bola zamestnanec, takže v tomto smere sú naozaj fér. A na druhej strane, ani ja nechcem pracovný pomer a ako živnostníčka si viem "optimalizovať" odvody a dane, takže v čistom mám viac ako zamestnanec.
Len neviem ako to vyriešiť zmluvne. Hlavná časť mojej práce je práve tá pokladňa. Ide o veľkú firmu, kde je kopec ľudí a aby stále neotravovali účtovníčky, tak 3 dni v týždni mám ja pokladničné hodiny, počas ktorých sa riešia financie. Prečo nemôžem mať ako živnostník hmotnú zodpovednosť?
Petra29
24.05.09,09:31
Lebo majú 2 účtovníčky a mňa potrebujú iba na výpomoc. A pravdaže nechcú, aby som mala nároky ako zamestnanec /dovolenka, materská, PN.../. Odmenu mi ale dávajú v hodinovej sadzbe ich účtovníčiek krát 35,2% odvody, ktoré by platili keby som bola zamestnanec, takže v tomto smere sú naozaj fér. A na druhej strane, ani ja nechcem pracovný pomer a ako živnostníčka si viem "optimalizovať" odvody a dane, takže v čistom mám viac ako zamestnanec.
Len neviem ako to vyriešiť zmluvne. Hlavná časť mojej práce je práve tá pokladňa. Ide o veľkú firmu, kde je kopec ľudí a aby stále neotravovali účtovníčky, tak 3 dni v týždni mám ja pokladničné hodiny, počas ktorých sa riešia financie. Prečo nemôžem mať ako živnostník hmotnú zodpovednosť?

Pretože Dohoda o hmotnej zodpovednosti vyplýva z príslušných §§ Zákonníka práce, ktorý rieši zmluvné vzťahy zamestnanec - zamestnávateľ.