lulu55
22.05.09,12:09
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, môj známy mal prerušenú živnosť do 31.7.2007 a potom si išiel predĺžiť prerušenie na ďalšie 2 roky, no vykočil mu tam 1 deň, predĺžili mu až od 2.8.2007.Za ten jeden deň mu teraz prišla upomienka zo zdrav.poistovne, ze nepodal RZZP a tiež musí podať DP. Celý rok 2007 bol zamestnaný a zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčt.preddavkov na daň, kde si uplatnil aj NČZD 12000 na živ.poistenie. Teraz neviem, ako mu to zohľadniť v DP, nakoľko pri zamestnávateľovi mu vyšiel preplatok na dani, ktorý mu zamestnávateľ vratil vo výplate.pomôže mi niekto?
hanelie
22.05.09,10:12
DP nemusel podávať, nemal prijmy vyššie ako 1/2 z NČ / nemal žiadne /

s RZZP je to inak - aj pri jednom dni sa musí podať - v tomto prípade typ "S" , lebo bol aj zamestnancom
veronikasad
22.05.09,10:16
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, môj známy mal prerušenú živnosť do 31.7.2007 a potom si išiel predĺžiť prerušenie na ďalšie 2 roky, no vykočil mu tam 1 deň, predĺžili mu až od 2.8.2007.Za ten jeden deň mu teraz prišla upomienka zo zdrav.poistovne, ze nepodal RZZP a tiež musí podať DP. Celý rok 2007 bol zamestnaný a zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčt.preddavkov na daň, kde si uplatnil aj NČZD 12000 na živ.poistenie. Teraz neviem, ako mu to zohľadniť v DP, nakoľko pri zamestnávateľovi mu vyšiel preplatok na dani, ktorý mu zamestnávateľ vratil vo výplate.pomôže mi niekto?
ak nemal príjmy zo živnosti, nemusel podávať DP typu B, mohol požiadať o RZD u zamestnávatela - čo aj urobil.
Ak bol v roku 2007 SZČO čo len jeden deň /1.8.2007/, musí podať RZZP za rok 2007, aj keď mu táto povinnosť u zamestnávatela nevznikla.
Nech si vyžiada od zamestnávatela potvrdenie o príjme za rok 2007 k RZZP a čo najskôr podá dodatočné RZZP za rok 2007. Ak bol celý rok 2007 zamestnaný a zo živnosti nemal žiadne príjmy, nevyjde mu žiadny nedoplatok.
lulu55
22.05.09,10:19
no jasné, sorry, na materskej mi mäkne mozog, doklad od zamestnávateľa k RZZP mám, tak mu vyplpním tlačivo S a bude to ok? dakujem vám