Kvietocek
22.05.09,12:54
Chcela by som si do zahradky dat ozdobne kricky male vyska
cca 1 - 1,5 m maximálne. Su rozne farebne neviete mi poradit prosim Vas ich názov?
Dakujem:)
aviator
22.05.09,13:42
Dulovec - Chaenomeles japonica, niektoré odrody Weigele, Potentily a Phyladelphusu, Hypericum hydcote, Caryopteris, ak máš kyslú pôdu niektoeé Rhododendrony, Azalky, Pieris
arizona
22.05.09,16:45
Ozdobných kríkov je veľmi veľa...ťažko radiť :confused:
Ja ked som zriaďovala moju prvú záhradku, tak som si objednala katalógy( starkl, rastlinky, klivia.sk a pod.) a hladala som, čo sa mi zapáči.
Riadila som sa aj tým, stále niečo kvitlo.:)
V katalógoch sú napísané výšky v dospelosti aj doby kvitnutia. Určite Ti to pomôže
osky
22.05.09,17:15
velmi vdacne su ibisteky-neviem ale ci je to odborny nazov-su v troch farbach /biela,fialova,ruzova/,krasne kvitnu na sposob cinskej ruze-velke kvety a nepotrebuju prehnanu starostlivost.
dobre zalievat aby vyklicili,ak ich mas zo semienka,potom pevne rastlinky presadit do zahrady a pravidelne vonku zalievat,prezimuju dobre,netreba ich nicim chranit,zhodia vsetky listy a na jar sa rozrastu opät.....
ja som vlani nasadila, a tolko mi ich poschdzalo,zo semien,potom som vysadila biele von,a fialove cakaju este v kvetinaci,
vsetkym sa krasne dari,na to ze su rocne su pekne,pevne,vela listov,kedy zakvitnu ,to neviem.
aviator
23.05.09,13:06
velmi vdacne su ibisteky-neviem ale ci je to odborny nazov-su v troch farbach /biela,fialova,ruzova/,krasne kvitnu na sposob cinskej ruze-velke kvety a nepotrebuju prehnanu starostlivost.
dobre zalievat aby vyklicili,ak ich mas zo semienka,potom pevne rastlinky presadit do zahrady a pravidelne vonku zalievat,prezimuju dobre,netreba ich nicim chranit,zhodia vsetky listy a na jar sa rozrastu opät.....
ja som vlani nasadila, a tolko mi ich poschdzalo,zo semien,potom som vysadila biele von,a fialove cakaju este v kvetinaci,
vsetkym sa krasne dari,na to ze su rocne su pekne,pevne,vela listov,kedy zakvitnu ,to neviem.

Áno, ibišteky sú super. Je veľa odrôd mnohých farieb, odporúčam plnokveté, je šanca, že nebudú tvoriť semená.
janka67
23.05.09,16:06
Ja som si pred mesiacom kúpila a posadila nátržníky krovité - potentilla tangerine, potentilla princes.
osky
24.05.09,18:59
Áno, ibišteky sú super. Je veľa odrôd mnohých farieb, odporúčam plnokveté, je šanca, že nebudú tvoriť semená.

ty beries to,ze produkuju semena ,za nevyhodu?:confused:
ja naopak som stastna ze mam take ,kt.semena mali,lebo inak by som sa k nim nedostala-nahodou mi dala semena znama.
ale tie novsie kricky mam uz zo zahrady svojich rodicov-semienka sa uchytili v zemi,nebolo treba ani vlastne pricinenie-pod starym ibistekom narastlo tolko mladych vyhonkov,ze sa dal z toho nasadit zivy plot okolo celeho pozemku.....;)

a ked tak nad tym rozmyslam,veru mas pravdu s tymi farbami-videla som uz aj dvojferebne,nadherne,ale kde ich zohnat:confused:
poradis?
aviator
24.05.09,19:11
V záhradníctve, obehol by som ich viac.
Tie semená zaburiňujú, v zime a na jar sú plody dosť nepekné a navyše rastliny čo tvoria semená väčšinou menej kvitnú, to je fytohormonálna záležitosť.
arizona
24.05.09,19:45
ty beries to,ze produkuju semena ,za nevyhodu?:confused:
ja naopak som stastna ze mam take ,kt.semena mali,lebo inak by som sa k nim nedostala-nahodou mi dala semena znama.
ale tie novsie kricky mam uz zo zahrady svojich rodicov-semienka sa uchytili v zemi,nebolo treba ani vlastne pricinenie-pod starym ibistekom narastlo tolko mladych vyhonkov,ze sa dal z toho nasadit zivy plot okolo celeho pozemku.....;)

a ked tak nad tym rozmyslam,veru mas pravdu s tymi farbami-videla som uz aj dvojferebne,nadherne,ale kde ich zohnat:confused:
poradis?
mimotemy Dostala som semienka bielo-fialových ibištekov od jednej zlatej poraďáčky. Ak chceš, ozvi sa ss, na jeseň rada pošlem:)
osky
25.05.09,12:03
mimotemy Dostala som semienka bielo-fialových ibištekov od jednej zlatej poraďáčky. Ak chceš, ozvi sa ss, na jeseň rada pošlem:)

jeeeeej,to by ma potesilo,ale vies,ja byvam v Rakusku-neviem ci sa to da.ale popozeram tie zahradnictva a ked nenajdem,ozvem sa.dakujem velmi za ochotu.
zena
25.05.09,12:17
Ozdobných kríkov je veľmi veľa...ťažko radiť :confused:
Ja ked som zriaďovala moju prvú záhradku, tak som si objednala katalógy( starkl, rastlinky, klivia.sk a pod.) a hladala som, čo sa mi zapáči.
Riadila som sa aj tým, stále niečo kvitlo.:)
V katalógoch sú napísané výšky v dospelosti aj doby kvitnutia. Určite Ti to pomôže
A nahodou nepozna niekto dobru www. stranku kde sa daju lahko vyhladavt rastlinky podla obrazkov? Ked nepoznam nazov,len viem ako vyzera. Zoznam alebo atlas rastlin - izbovych kvetov, krikov....
aviator
25.05.09,13:14
HEBA
25.05.09,16:24
www.dreviny.sk
Pekný večer
Elena
osky
15.06.12,17:00
ahojte,chcem sa spytat-mam ibisteky okolo pozemku,ale chcem ich dat prec,pretoze ideme okolo domu robit mur miesto plota.chcela by som ich presadit a chcem vediet,ako to mam urobit.treba im dat do novej jamy daku vyzivu?
okrem toho ma zaujima,ci sa mi uchytia pod orechmi,lebo inak neviem kde ich dam,je mi to luto vyhodit,su uz pekne ,pevne,kvitnu.
a uvitala by som ozaj dake podrobnejsie osbne skusenosti-ako sa o ne starat,lebo mne sa zda,ze kvitnu dost malo.
arizona
15.06.12,17:11
ahojte,chcem sa spytat-mam ibisteky okolo pozemku,ale chcem ich dat prec,pretoze ideme okolo domu robit mur miesto plota.chcela by som ich presadit a chcem vediet,ako to mam urobit.treba im dat do novej jamy daku vyzivu?
okrem toho ma zaujima,ci sa mi uchytia pod orechmi,lebo inak neviem kde ich dam,je mi to luto vyhodit,su uz pekne ,pevne,kvitnu.
a uvitala by som ozaj dake podrobnejsie osbne skusenosti-ako sa o ne starat,lebo mne sa zda,ze kvitnu dost malo.
To je to najhorsie, co mozes urobit. Presadzat v case kvitnutia a v lete,ked su horucavy.
Nepises,ake su stare,ale najvacsia sanca je ich presadit na jesen,alebo na jar. Vykopat co najviac s korenom,obstrihnut poskodene korene . Zasadit "do blata", tj.jama riadne zaliata vodou,az potom zahrabat.
Po odkvete ich mozes zostrihnut a obcas pohnojit hnojivom na kvitnutie.
Hnojit je vhodnejsie nie hned po zasadeni,ale az neskor,ked sa zakorenia.
Pod orechom sa im asi darit nebude,potrebuju slniecko.
Vypestovat nieco pod orechom,vzhladom na zlozenie pody je doslova umenie...;)

Este ma napadlo...popozeraj okolo krikov, ci nemas vyrastene mlade rastlinky, tie maju vacsiu sancu na presadenie. Ja ich mam vzdy dost vyrastenych,nestacim vytrhavat.
osky
15.06.12,18:00
ved ja som ich chcela vyhodit,ale mi je ich luto.tiez si myslim ze pod orechmi nebudu.ale moja mama trva na tom aby som ich nevyhadzovala.maju take 4 roky.