panosud
22.05.09,14:25
Dobrý den ,potreboval by som poradiť ohladom tejto témy,za každú pomoc som vdačný
Chobot
22.05.09,12:33
Dobrý den ,potreboval by som poradiť ohladom tejto témy,za každú pomoc som vdačný

A čo konkrétne k tomu by si sa chcel spýtať?
panosud
22.05.09,13:03
rád by som sa dozvedel všetko čo sa dá ohladom tejto témy,proces uzatvárania týmito prostriedkami ako aj súvis s ochranou spotrebiteľa
Chobot
22.05.09,13:25
rád by som sa dozvedel všetko čo sa dá ohladom tejto témy,proces uzatvárania týmito prostriedkami ako aj súvis s ochranou spotrebiteľa

Obávam sa, že takúto odpoveď tu asi nedostaneš. Tu sa nepíšu referáty, ale dávajú sa konkrétne rady. Ale ak chceš, môžeš počkať, možno si niekto dá tú námahu a napíše ti nejaký elaborát.

Lebo tak, ako si to zadal, je to strááááááášne obšírna téma, ktorá b sa dala rozobrať na niekoľko strán.

V prvom rade by som si na tvojom mieste naštudoval zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji č. 108/2000. Potom by som načrel problematiku ochrany spotrebiteľa pri finančných službách uzatváraných na diaľku č. 266/2005, kde by som spomenul, že uzatváranie finančných zmlúv na diaľku zase komplikuje zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov č. 297/2008, ktorý vyžaduje fyzickú prítomnosť klienta (kvôli overeniu a prevereniu totožnosti) pri uzatváraní zmluvy (napr. otvorenie účtu, podpis zmluvy o úvere, uzatvorenie poistky s výnimkou cestovného poistenia).

Takže cez víkend si pozri tieto zákony, priprav si osnovu práce a potom prípadne môžeme odkonzultovať niektoré konkrétne veci či nejasnosti.