pánkoj
22.05.09,21:11
Dobrý večer, vedel by mi, prosím, niekto poradiť ohľadne výhodného telefonovania (mobil) z/do Rakúska? Aké sú sadzby. Alebo je lepšie si tam kúpiť nejakú kartu? A čo internet, vraj je to dosť drahé. Dakujem
arizona
22.05.09,19:45
inga26
23.05.09,05:49
ak si kupis 10€ kredit na skype za 11,50€ (10€+15%dph), volas do rakuska na pevnu linku za 0.020€/min, na mobil za 0.252€/min, mobil telering 0,299€ (vo vsetkych pripadoch minutova tarifikacia) poplatok za spojenie je 0.045€
ak sa nemylim platnost kreditu sa predlzi po kazdom platenom hovore alebo sms o 180 dni
alla66
23.05.09,08:07
Neviem, ktorého operátora používaš. Tento mesiac som komunikovala s dcérou zo zahraničia týmto spôsobom:

Telefonujem zo Slovenska, volám v rámci paušálu zadarmo

aj do zahraničia ( na čísla slov.operátorov ) a platí ten, kto prijíma

hovor 0,262€/min. V mojom prípade - volanie na Easy kartu, ktorú som

dobila

kupónmi, ktoré som si vymenila za body v T-Mobile. (takže i prijaté hovory

v zahraničí mám zadarmo) 8-) ;-) ...

Easy karta, ktorá sa používa v zahraničí , sa môže dobíjať ďalším kreditom

zo Slovenska. Lacnejšie je volať do zahraničia , telefonovanie

zo zahraničia na Slovensko vychádza skoro raz toľko.:rolleyes:
inga26
23.05.09,08:59
alla66, vďaka, tomu hovorím rozšírenie obzorov. takze ľady v roamingu sa pohli:), preradením krajín do prvej zóny zlacnel príjem hovorov v mnohých krajinách. len prečo tam nie je švajčiarsko???:eek::mee:

pánkoj , všetci slovenskí operátori umožňujú príjem hovorov v rakúsku takmer za rovnaké ceny, a ak máš výhodný paušál tak návod ala alla66
alla66
23.05.09,09:19
alla66, vďaka, tomu hovorím rozšírenie obzorov. takze ľady v roamingu sa pohli:), preradením krajín do prvej zóny zlacnel príjem hovorov v mnohých krajinách. len prečo tam nie je švajčiarsko???:eek::mee:

pánkoj , všetci slovenskí operátori umožňujú príjem hovorov v rakúsku takmer za rovnaké ceny, a ak máš výhodný paušál tak návod ala alla66
Švajčiarsko nie je členom EÚ...

Komunikovala som s dcérou z Anglie, Francúzska...jednotná cena, nebol žiadny problém so spojením. Horšie bolo, keď sa v Londýne s kamarátom navzájom hľadali a navigovali cez telefón...vtedy sa celý kredit vyparil a bola som nútená dobiť ďalší:eek:


Od prvého júla sa znížia poplatky za roaming

http://www.mobilmania.sk/bleskovky/od-prveho-jula-sa-znizia-poplatky-za-roaming/sc-4-a-111173/default.aspx
inga26
23.05.09,09:44
Švajčiarsko nie je členom EÚ...

ale ani Island, Lichtenštajnsko, Nórsko

mimotemy netuším podľa čoho to zaraďujú, ale keď vidím Švajčiarsko (kameňom dohodíš), Ukrajina(za rohom) a napr. USA v jednej zóne tak :eek:
alla66
23.05.09,10:29
Nórsko je súčasťou Dánskeho kráľovstva....
Lichtenštajnské kniežatstvo / Lichtenštajnsko je konštitučná, dedičná monarchia.....
Island by mal o členstvo požiadať v júli.

Ide o to, kto chce vstúpiť do EÚ:)
biaaa
23.05.09,15:52
Este dalsia vec co sa da je ze clovek ktori ide do zahranicia si da u ruzoveho operatora tzv smart roaming, kde ma prijimanie hovorov v celej EU 500 minut mesacne zadara (cena toho je tusim 10 eur). Ten co vola zo SR plati len slovensky hovor, v pripade pausalu to ide normalne dole z minut, a ten co prijima hovor v zahranici ho ma (teda tych 500 minut) zadarmo. Toto pouzivam ja a som spokojny.