petaaaa
23.05.09,09:16
dobrý deň, som bez práce a rozmýšlam že by som sa dala na podnikanie, už dlhšie mi po rozume chodí nápad odvoriť si malý bar, len neviem či sa to v tejto dobe oplatí, chcela by som príspevok s UP a mohli by ste mi poradiť čo všetko treba povybavovať a či je okolo toho veľa vybavovania a problémov? za rady vopred veľmi pekne ďakujem
dragan.michal
23.05.09,07:29
takze bar, hmm

1. zariadenie (stoly, stolicky, pohare a podobne)
2. personal
3. vhodne priestory (kde chodi vela ludi)
4. zasoby (nealko, alko)
5. HACCP

Nie je to sranda, pokial nemas dost volnych financných zdrojov
petaaaa
23.05.09,07:35
chvilku som v bare robila ale iba na brigade tak rozmyslam že by som znova šla najskor pracovať a neskôr si otvorila sama..no je mi jasné že to nebude ľahké ale risk je zisk ale uvidíme ďakujem ale ja som skôr myslela také veci že čo treba na hygienu a tak s tým budú určite problémy
Stanislav 1975
23.05.09,07:38
dobrý deň, som bez práce a rozmýšlam že by som sa dala na podnikanie, už dlhšie mi po rozume chodí nápad odvoriť si malý bar, len neviem či sa to v tejto dobe oplatí, chcela by som príspevok s UP a mohli by ste mi poradiť čo všetko treba povybavovať a či je okolo toho veľa vybavovania a problémov? za rady vopred veľmi pekne ďakujem
Akože otvorenie baru, nieje beznádejné podnikanie,lebo aj keď je akože kríza,tak je a pije sa stále-ja napr. mám v piatok alebo cez víkend problém si ísť niekam sadnúť-všetko je plné...:mee:
Doležité je správný sortiment a správna poloha baru...a samozrejme, to čo písal michal b.- lebo nemožeš otvoriť bar s 1 coca colou-takže treba aj na začiatok kapitál a ešte nezabúdaj na 1 vec- mala by si mať za sebou pár správnych ľudí,lebo vieš ako to chodí v takom podnikaní-aby si nemala po pár dňoch "návštevu"...
inga26
23.05.09,07:40
peti, a dostanes vobec dotaciu na otvorenie a prevadzku baru? info spred par rokov: na cinnost prevadzky s podavanim alkoholickych napojov upsvar neposkytuje dotaciu.
mozno mliecny bar:)
petaaaa
23.05.09,07:42
ano to mi je jasné že treba do toho vraziť vela financíí a aj času a určite aj nervou..no návševu si asi myslel kontrolu však? :o
Stanislav 1975
23.05.09,07:47
ano to mi je jasné že treba do toho vraziť vela financíí a aj času a určite aj nervou..no návševu si asi myslel kontrolu však? :o
No zrovna kontrolu som nemyslel-sú to také chúlostivé témy,hmhm
Lianka
23.05.09,07:51
inga26
23.05.09,07:51
No zrovna kontrolu som nemyslel-sú to také chúlostivé témy,hmhm

stanko, vsak aj oni kontroluju a dokladne
Stanislav 1975
23.05.09,07:55
stanko, vsak aj oni kontroluju a dokladne
No asi dokladnejšie ako kontrola...
Teraz neviem, či mám dať toto-:D:D:D
alebo toto- :mee::mee::mee:???:confused::confused::confused:
dragan.michal
23.05.09,08:04
Len informacia:

Pre jednoho som zariadoval bar a podobne.

Kapacita cca 60 ludi.

Naklady:
stoly, stolicky, barovy pult cca 700 000 tisic (ale stalo to za to)
kym sa rozhodnes pre dodavatelov trafi Ta slak :
coca cola je super, ale v poslednej dobe im hrabe
pepsi cola je malo rozsirena v baroch, ale zas Ti daju aj vyrobnik ladu
kofola je super znacka, jedina nevyhoda ze ju nepoznaju zahranicny turisti ( ake neratam cechov)

Tu je vyhoda ze mozes kupovat aj na fakturu so splatnostou 14 dni. Co je nesmierna vyhoda, lebo za 14 dni si dokazes ten tovar predat aj so svojou prirazkou.

kava: od lavazza , cez segafredo az po mauro
zalezi co Ti ponuknu ku odberom

poloha baru:
velmi dolezite je aby velmi vela ludi chodilo okolo Tvojho baru

zamestnanci:
bez nich sa tazko niekam pohnes dopredu, hlavne aby Ta nechceli okradnut a podobne

HACCP vypracovat uz nie je ani take tazke, to zvladnes aj sam. Aj tu na porade su nejake vzory na HACCP, tak si to mozes upravit.

Alebo bude Ta stat vela casu vybavit povolenie na mestskom urade na povolenie otváracích hodín a ostatne zalezitosti. Byrokracia je strasna
www.kavarny.com
21.03.11,16:16
Dobrý den, réd zodpovím otázky ohledně barových pultů.
Dodáváme italský barový systém SIFA.