xxxenka1
23.05.09,09:22
ahojte,

od 1/4/2009 som bola nezamestnaná, bez nároku na podporu, tak som sa hneď od 1/4/2009 prihlásila na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, no od 1/5/2009 som si našla zamestnanie, prac. zmluva na dobu neurčitú a teraz by som sa chcela odhlásiť z dobrovoľného platenia poist. v nezam. vlastne ku koncu mája.
Problém je v tom, že nemám čas utekať do Soc. poisťovne odniesť osobne odhlášku...Dá sa to poslať mailom alebo elektronicky??? A ak sa chcem odhlásiť k 31.5.2009, dokedy musím zaplatiť to poistenie za máj???
ďakujem Vám za pomoc.
Xenia
Lianka
23.05.09,07:26
Nemusis utekat, to ti nikto nekaze. Vypln Registracny list FO a posli ho postou. Poistne je splatne do 8 dni po skonceni mesiaca.
veronikasad
23.05.09,09:47
ahojte,

od 1/4/2009 som bola nezamestnaná, bez nároku na podporu, tak som sa hneď od 1/4/2009 prihlásila na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, no od 1/5/2009 som si našla zamestnanie, prac. zmluva na dobu neurčitú a teraz by som sa chcela odhlásiť z dobrovoľného platenia poist. v nezam. vlastne ku koncu mája.
Problém je v tom, že nemám čas utekať do Soc. poisťovne odniesť osobne odhlášku...Dá sa to poslať mailom alebo elektronicky??? A ak sa chcem odhlásiť k 31.5.2009, dokedy musím zaplatiť to poistenie za máj???
ďakujem Vám za pomoc.
Xenia
odhlásiť sa môžeš aj poštou - pošli odhlášku na RLFO doporučene. Treba to však urobiť v dostatočnom predstihu, aby do 31.5. bola odhláška na pobočke SP. Inak ťa odhlásia najskôr dňom doručenia odhlášky.

Splatnosť postného je do 8 dní po skončení mesiaca - za mesiac máj do 8.6. /pri dobrovolnom poistení treba dodržať splatnosť/