staankaa
23.05.09,09:41
ahojte chcem sa opytat ze ako sa pocita davka v nezamestnanosti by som si chcela vypocitat ze kolko asi tak dostanem..rocny vymeriavaci zaklad za jeden rok je napr.3320 Eur tak si spocitam odrobene roky teda 3 roky 329 dni to mam uz narok na 6 mesiacov podpory ak som to spravne pochopila.tak to potom bude 3320 eur delene 1424 dni mi vyjde denny vymeriavaci zaklad a potom dalej sa to ako pocita? Ma odstupne nieco spolocne s davkou v nezamestnanosti lebo viem ze predtym to bolo tak ze ked clovek dostal odstupne napr.2mesiace tak sa mu podpora vyplaca o dva mesiace menej kvoli tomu ze dostal odstupne ako je to teraz? dakujem krasne za radu vsetkym co mu pomozu..
hanelie
23.05.09,07:54
vyplatenie odstupného už nemá vplyv na nárok dávky v nezamestnanosti / kedysi to tak ale bolo /

pre výpočet:
http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s
staankaa
23.05.09,07:59
dakujem krasne ja som uz na tejto stranke bola len som tomu nechapala a doteraz nechapem ako to pocitaju ako dostanu denny vymeriavaci zaklad a tak..
hanelie
23.05.09,08:19
DVZ = súčet HM / z ktorých sa platí poistné v N za rozhodujúce obdobie / : 1095 / tri roky rozhodujúce obdobie /

potom dávka v nezamestnanosti je 50% X DVZ X počet dní v mesiaci