igorko2405
21.07.05,08:28
OK, skusim byť konkretnejší.

Obdržali sme zákazku od firmy XY, ktorá od nás chce aby sme ju dali vyrobiť. Povedzme, že sme našli výrobcu, ale máme obavy, aby nás tento výrobca neobišiel a neskontaktoval sa na nášho klienta. Neviem, či toto bolo konkrétnejšie. Ako to posúdiť? Know - how? Alebo obchodné tajomstvo?
:confused:

Kto by mi vedel poradiť???

Chcel by som dať vyrábať produkt do jednej firmy, ale mám obavy, aby ma tá firma neobišla a nenakontaktovala sa na mojho klienta. Vie mi niekto poradiť nejakú zmluvu alebo vzor zmluvy ako tomu predísť???
Ďakujem.
Johanka
21.07.05,06:36
Prepáč, ale vôbec tomu nerozumiem. Skús to konkretizovať.
ondrejvla
21.07.05,07:39
Prepáč, ale vôbec tomu nerozumiem. Skús to konkretizovať.
Asi myslí vlastný produkt - teda Patent. Know-how?
účtovník 007
21.07.05,07:51
Kto by mi vedel poradiť???

Chcel by som dať vyrábať produkt do jednej firmy, ale mám obavy, aby ma tá firma neobišla a nenakontaktovala sa na mojho klienta. Vie mi niekto poradiť nejakú zmluvu alebo vzor zmluvy ako tomu predísť???
Ďakujem.
Zadávateľ otázky sa neozýva a nakonkretizuje, no ja si myslím, že on chce dať pre svojho odberateľa volajme ho xx dať vyrábať nejaký výrobok u svojho dodávateľa, volajme ho zz. A on sa bojí aby sa nespojili xx s zz apri budúcej zákazke by igorko2405 obišiel naprázdno. Ale ako tomu zabrániť? Možno spísať s odberateľom zmluvu o exkluzívnej dodávke, v ktorej sa odberateľ zaviaže, že nebude odoberať uvedený výrobok od inej firmy iba od igorka2405.
KEJKA
21.07.05,14:33
Zadávateľ otázky sa neozýva a nakonkretizuje, no ja si myslím, že on chce dať pre svojho odberateľa volajme ho xx dať vyrábať nejaký výrobok u svojho dodávateľa, volajme ho zz. A on sa bojí aby sa nespojili xx s zz apri budúcej zákazke by igorko2405 obišiel naprázdno. Ale ako tomu zabrániť? Možno spísať s odberateľom zmluvu o exkluzívnej dodávke, v ktorej sa odberateľ zaviaže, že nebude odoberať uvedený výrobok od inej firmy iba od igorka2405.a do zmluvy dať ustanovenie o mastnej zmluvnej pokute, ak sa vypovie predčasne.