Anna B
23.05.09,13:58
Zdravím všetkých poraďákov a chcem Vám poprosiť o pomoc. Po 1.krát idem spracovávať podklady zo zahr.prac.cesty-preprava tovaru nákladným MV.
zač.cesty:28.4. - 2.5.09
trasa: Slovensko-Belgicko
vodiči:2
nákupy za obd.28.04.-2.05. - nafta-v CZK,vEUR, diaľ.poplatky,nocľah-1 šofér /2.spal v aute/-v EUR.
záloha: v EUR
Ako mám prosím Vás spracovať náklady z tejto cesty. Mám každému modičovi osobitne spracovať cest.príkaz, kde vypočítam diety a vreckévé v deň ukončenia cesty,t.j.2.5.09?
Ako mám vyúčtovať naftu a diaľ.poplatky? Každý bloček osobitne, alebo mám napísať nejaký súpis nákladov za obd.28.04-02.05.2009 s dátumom 02.05.09 a u nákupu nafty-CZK použijem kurz ECB zo dňa 01.05.2009. Vopred ďakujem za všetky rady a prajem Vám krásny víkend.
liba2
23.06.09,04:27
Anka, no možno to už máš urobené.....

Zdravím všetkých poraďákov a chcem Vám poprosiť o pomoc. Po 1.krát idem spracovávať podklady zo zahr. prac. cesty - preprava tovaru nákladným MV.
zač.cesty:28.4. - 2.5.09
trasa: Slovensko-Belgicko
vodiči:2
nákupy za obd.28.04.-2.05. - nafta v CZK, EUR,
diaľ.poplatky, nocľah -1 šofér /2.spal v aute/-v EUR.
záloha: v EUR
Ako mám prosím Vás spracovať náklady z tejto cesty. Mám každému modičovi osobitne spracovať cest. príkaz, kde vypočítam diety a vreckévé v deň ukončenia cesty, t.j.2.5.09?Príkaz na cestu dostanú obidvaja vodiči, rovnako zálohu na cestu a tiež obidvaja cestu vyúčtujú.
Každý si vyúčtuje svoje výdavky: stravné, vreckové a nocľažné.


Ako mám vyúčtovať naftu a diaľ.poplatky? Každý bloček osobitne, alebo mám napísať nejaký súpis nákladov za obd. 28.04-02.05.2009 s dátumom 02.05.09 a u nákupu nafty -CZK použijem kurz ECB zo dňa 01.05.2009. Vopred ďakujem za všetky rady a prajem Vám krásny víkend.
Pokiaľ ide o výdavky na vozidlo je to otázka dohovoru (alebo internej smernice), ktorý z nich tieto výdavky vyúčtuje.
Buď každý vyúčtuje to čo platil (nepovažujem to za praktické)
alebo jeden z nich bude na to určený ešte pred cestou a primerane k tomu dostane vyššiu zálohu a teda len on tieto výdavky vyúčtuje: nafta, dialn. poplatky, parkovanie a pod.
Tieto výdavky do vyúčtovania ZPC musíš napísať každý zvlášť, čím vlastne vytvoríš ich súpis. Forma nie je určená. Buď ich zapíšeš priamo do vyúčtovania, alebo na čistý papier ako prílohu k vyúčtovaniu.
Málokedy sa stane, že vodič NV vyúčtuje svoju cestu ešte v deň príchodu späť, pozri do ZoCN aký má termín na vyúčtovanie ZPC.
Kurz pre CZK použiješ z predchádzajúceho dňa podľa dátumu kedy toto vyúčtovanie ZPC budeš účtovať, t.j. zúčtovanie v pokladni (alebo cez ID, tento postup si rozhodni sama a tak pokračuj aj v budúcnosti; interná smernica je vlastne na to dobrá, že si v nej určíš ako budeš postupovať nielen pre tento prípad ale aj v budúcnosti práve v tých veciach, ktoré nie sú striktne dané zákonom o CN ale sú na rozhodnutie ÚJ).
Asi tak.
Anna B
23.06.09,12:43
Ahoj liba2, veľmi Ti ďakujem za odpoveď, práve to spracovávam.Do zajtra to musím mať hotové a Tvoja odpoveď mi veľmi pomohla. Ozvem sa Ti po 25.