dragan.michal
23.05.09,16:50
Ahojte. Chcem sa Vás opýtať aký mate názor na moj napad.

Uz prevádzkujem reklamnú agentúru a rozmýšlam nad nejakým novým rozmerom podnikania a napadlo ma, že by som zrealizoval "centrum služieb pod jednou strechou".

Mám tým na mysli nasledovné:
reklamná agentúra
marketingové poradenstvo
zakladanie s.r.o. na kľúč
vedenie účtovníctva
vymáhanie pohľadávok

Proste všetky služby potrebné pre firmu pod jednou strechou, aby nemusli firmy kontaktovať viacero firiem, ale iba jednu co pre nich zabezpečí všetko.
K tomu nejaká bonusy ako napr. zalozte si s.r.o a ziskajte vlastný web zadarmo a podobne
dragan.michal
30.05.09,13:41
Haloo, to sa nikto nevyjadri? 3:)
BLINDSIDE
31.05.09,07:19
Zaujimava cinnost. Co to vsetko obnasa ? Mas to uz dlhe roky ?
dragan.michal
31.05.09,14:48
Proste priklad:
Clovek pride ze si chce zalozit firmu abc s predmetom podnikania xxx.
My mu vypracujeme analyzu ci sa oplati, ci bude konkurencie schopny atd. Nasledne kedy zistime ze ano tak mu pomoze so zalozenom zivnosti,s.r.o. Pomozeme mu s marketingom, reklamnou kampanou. Budeme mu viest uctovnictvo. Proste vsetko co firma potrebuje.

A on by sa venoval len biznisu. Nicomu inemu, vsetko ostatne by sme robili my, pravdaze za rozumne peniaze.
BLINDSIDE
31.05.09,15:20
Pekna cinnost, velmi pekna. A koko priblizne stoji takato Tvoja opatera ? ;)
dragan.michal
31.05.09,15:37
zalezi od sluzieb:

s.r.o. zakladame od 300 eur
reklama - zalezi od sluzien
poradenstvo: od 5 € / hodina
vedenie uctovnictva: zalezi ci jednoduche alebo podvojne, a podla poctu dokladov ( faktur)
mailing: od 10 centov, kontakt ( v cene : vytvorenie html sablony a odoslanie na zadane konktakty - mame cca 20000 kontaktov)
vsetko zalezi od dohody a ci sa jedna o kratkodobu alebo dlhodobu spolupracu
Vladimír 50
31.05.09,16:05
Dobry napad,ale je potrebne si zabezpečiť seriozných spolupracovníkov
BLINDSIDE
31.05.09,17:22
Michal, v prvom rade by som prehodnotil ten dodatok obchodneho mena, ktory mas na svojej stranke: holding. V zivnostenskom registri mas iba meno a priezvisko. Ja osobne by som si to opravil bez vahania. Napr: ja som vedeny ako statut: corporation. Ale to nedostanes iba tak. Si z regionu DK. Oravu poznam dokonale, mam tam obchodne aktivity. Niekedy musime rozanalyzovat tu marketingovu strategiu ;)
dragan.michal
31.05.09,17:26
Pracuje sa na tom. Idem prejst na s.r.o.,,,tak nejak vsetko uz berem ako MIDRA Holding.
A nazov MIDRA Holding kvoli tomu, lebo budu zalozene este dalsie s.r.o. na ostatne cinnosti.
- marketing MIDRA Consulting
- ubytovanie MIDRA Travel
a dlaise
a v kazdej bude ako vlastnik MIDRA Holding, t.j. budu to dcery MIDRA Holding.

Kvoli prechodu na s.r.o. som ani nesiel na zivnost to menit, zbytocne
BLINDSIDE
31.05.09,18:03
Rozumiem.
Ale preco nerozmyslas nad Ltd. ? Ved ked chces viest komplex firiem zdruzenych pod holding, urcite je najidealnejsim polom pôsobnosti GB. Chces platit z viacerych firiem po 19% daniach, ked môžeš iba 9% a iba z jednej ? Pripada mi to nedomyslene... :D
dragan.michal
31.05.09,20:46
tak uprimne vyznam sa akurat v SR zakonoch. Neviem ako to funguje v ramci Ltd. A nasledne ci vytvorit pobocku zahranicnej firmy, alebo ako. Nasledne neviem ako by som dostal uver od SR banky pokial by som bol Ltd.
BLINDSIDE
01.06.09,06:13
Pridam moju skusenost: :)
Preco založit s.r.o. práve vo VB?
Mnohé americké spolocnosti i jednotlivci zakladajú spolocnosti v západnej Európe, aby si takým spôsobom vytvorili silné miestne zázemie. Od májového rozšírenia Európskej Únie tým získajú prístup k trhu s viac ako 340 miliónmi obyvatelov – najväcšej ekonomickej zóne na svete.
Existuje hned niekolko lákavých dôvodov, pre ktoré je výhodné vybrat si na založenie ci novej spolocnosti alebo dcérskej firmy práve Velkú Britániu, a to nezávisle od toho, v ktorej krajine EÚ firma plánuje vyvíjat obchodnú cinnost. Založit firmu vo VB je možné v priebehu 24 hodín. Pre porovnanie: V Španielsku je predpoklad, že sa do roku 2006 podarí zredukovat dobu potrebnú na založenie firmy z troch mesiacov na šest týždnov. S podobnými lehotami je treba pocítat v mnohých iných európskych krajinách. K atraktívnosti VB prispieva i fakt, že výdavky spojené so založením firmy sú tu omnoho nižšie ako v iných štátoch Európy, kde ich nezriedka zvyšuje i podmienka využit služby právnika alebo zmierovacieho sudcu. Okrem toho sú v mnohých clenských štátoch EÚ stanovené vysoké minimá vstupného kapitálu, cím vzniká bariéra pre malé firmy a jednotlivcov. Vo VB obdobná požiadavka prakticky neexistuje. Založenie firmy je možné tak pre vlastníka kapitálu ako aj vlastníka jednej jedinej akcie.
Založit firmu vo VB môže každý, nezávisle na obcianstve. Na rozdiel od požiadavok na posty v štátnej službe VB, akcionármi a zamestnancami britských spolocností môžu byt jednotlivci i spolocnosti so sídlom na celom svete.
Ak nepoznás požiadavky a pravidlá týkajúce sa založenia novej spolocnosti, ktoré zahrnajú:


- kancelárske kapacity v Londýne a Cheshire

- služby v oblasti registrácie ochranných známok vo VB

- organizácia výberového konania pre vedúcich pracovníkov
- služby v oblasti styku s akcionármi

- vedenie úradných dokladov požadovaných Company House (vrátane

CompanyView, ktorý umožnuje priamy prístup k úradným záznamom)

- dohody s akcionármi


dufam, ze som Ti trosku pomohol ;)
dragan.michal
01.06.09,08:08
Ja viem, ale:

- neviem ako funguje uctovnictvo
- ako platit DPH
- taktiez by som musel mat pravdepodobne ucet vo VB
- musel by som mat sidlo vo VB (nestaci len P.O.BOX)
- zakladne imanie je super (staci 1 libra)
-ale co ten zvysok? Kde zohnat sidlo, ako s tou DPH atd
Dáša_
01.06.09,08:26
Pridam moju skusenost: :)
Preco založit s.r.o. práve vo VB?
Mnohé americké spolocnosti i jednotlivci zakladajú spolocnosti v západnej Európe, aby si takým spôsobom vytvorili silné miestne zázemie. Od májového rozšírenia Európskej Únie tým získajú prístup k trhu s viac ako 340 miliónmi obyvatelov – najväcšej ekonomickej zóne na svete.
Existuje hned niekolko lákavých dôvodov, pre ktoré je výhodné vybrat si na založenie ci novej spolocnosti alebo dcérskej firmy práve Velkú Britániu, a to nezávisle od toho, v ktorej krajine EÚ firma plánuje vyvíjat obchodnú cinnost. Založit firmu vo VB je možné v priebehu 24 hodín. Pre porovnanie: V Španielsku je predpoklad, že sa do roku 2006 podarí zredukovat dobu potrebnú na založenie firmy z troch mesiacov na šest týždnov. S podobnými lehotami je treba pocítat v mnohých iných európskych krajinách. K atraktívnosti VB prispieva i fakt, že výdavky spojené so založením firmy sú tu omnoho nižšie ako v iných štátoch Európy, kde ich nezriedka zvyšuje i podmienka využit služby právnika alebo zmierovacieho sudcu. Okrem toho sú v mnohých clenských štátoch EÚ stanovené vysoké minimá vstupného kapitálu, cím vzniká bariéra pre malé firmy a jednotlivcov. Vo VB obdobná požiadavka prakticky neexistuje. Založenie firmy je možné tak pre vlastníka kapitálu ako aj vlastníka jednej jedinej akcie.
Založit firmu vo VB môže každý, nezávisle na obcianstve. Na rozdiel od požiadavok na posty v štátnej službe VB, akcionármi a zamestnancami britských spolocností môžu byt jednotlivci i spolocnosti so sídlom na celom svete.
Ak nepoznás požiadavky a pravidlá týkajúce sa založenia novej spolocnosti, ktoré zahrnajú:


- kancelárske kapacity v Londýne a Cheshire

- služby v oblasti registrácie ochranných známok vo VB

- organizácia výberového konania pre vedúcich pracovníkov
- služby v oblasti styku s akcionármi

- vedenie úradných dokladov požadovaných Company House (vrátane

CompanyView, ktorý umožnuje priamy prístup k úradným záznamom)

- dohody s akcionármi


dufam, ze som Ti trosku pomohol ;)

Len tak zľahka:
1. ked založíš firmu v VB, tak musíš urobiť daňové priznanie podľa pravidiel (zákonov) platných vo VB?
2. a čo s ustanovením nášho zákona o DP, ktoré hovorí: právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,
3. prečo v citácii hovoríš o predpoklade v španelsku do roku 2006?
4. založenie spoločnosti nakoniec ani u nás netrvá až tak dlho, aj ked je to o pár dní dlhšie ako 5.
BLINDSIDE
01.06.09,12:46
Posobis ako zahranicna osoba a bud zalozis firmu na SK, alebo organizacnu zlozku alebo nieco obdobne. Staci si prestudovat zakony ja ich taktiez podrobne nepoznam kedze sa tomu ja osobne nevenujem. Ale maju tam najprisnejsie danove zakony v celej EU. ale ta danova zataz 9% stoji zato, aj ked ja by som zvolil skor svedsko alebo finsko, kde su take zakony ako v Bulharsku :D Spanielsko som spomenul preto, lebo ked som ja zacinal vtedy to tak bolo. Myslel som to ako cisto priklad.

Anglicke pravo nie je az take jednoduche ako sa na prvy pohlad moze zdat. A uz vobec nefunguje na rovnakom principe ako slovenske pravo. Anglicke pravo existuje nielen vo forme legistlativy (zakonov - ako to pozname zo slovenska) ale aj judge made law (case law) a tiez common law doctrin atd. Legistlativa, teda Act of Paliament ako taky sa cita velmi tazko, a case law je este zlozitejsie. Musis vediet co hladas a ako to mas citat. :-(. Taktiez plne znenia sa na nete hladaju velmi tazko, povacsine existuju v legalnych databazach (pouzivanych profesionalmi ci studentmi), ktore su pristupne iba po zaplateni poplatku.
Pre zaujimavost:
www.lawtel.co.uk (http://www.lawtel.co.uk/)
www.butterworths.co.uk (http://www.butterworths.co.uk/)

Existuju ale aj stranky ktore obsahuju zjednodusene rady a prehlady prav a pravidiel.
Velmi dobra stranka je:
http://www.venables.co.uk/

Studuj :D
Dáša_
01.06.09,12:58
Posobis ako zahranicna osoba a bud zalozis firmu na SK, alebo organizacnu zlozku alebo nieco obdobne. Staci si prestudovat zakony ja ich taktiez podrobne nepoznam kedze sa tomu ja osobne nevenujem. Ale maju tam najprisnejsie danove zakony v celej EU. ale ta danova zataz 9% stoji zato, aj ked ja by som zvolil skor svedsko alebo finsko, kde su take zakony ako v Bulharsku :D Spanielsko som spomenul preto, lebo ked som ja zacinal vtedy to tak bolo. Myslel som to ako cisto priklad.

Anglicke pravo nie je az take jednoduche ako sa na prvy pohlad moze zdat. A uz vobec nefunguje na rovnakom principe ako slovenske pravo. Anglicke pravo existuje nielen vo forme legistlativy (zakonov - ako to pozname zo slovenska) ale aj judge made law (case law) a tiez common law doctrin atd. Legistlativa, teda Act of Paliament ako taky sa cita velmi tazko, a case law je este zlozitejsie. Musis vediet co hladas a ako to mas citat. :-(. Taktiez plne znenia sa na nete hladaju velmi tazko, povacsine existuju v legalnych databazach (pouzivanych profesionalmi ci studentmi), ktore su pristupne iba po zaplateni poplatku.
Pre zaujimavost:
www.lawtel.co.uk (http://www.lawtel.co.uk/)
www.butterworths.co.uk (http://www.butterworths.co.uk/)

Existuju ale aj stranky ktore obsahuju zjednodusene rady a prehlady prav a pravidiel.
Velmi dobra stranka je:
http://www.venables.co.uk/

Studuj :D

Ak hovoríš študuj mne, tak otvorene hovorím, že mi príde scestné chcieť radiť slovenským firmám na slovensku a sám byť ako zahraničná osoba. Obzvlášť ak chceš vyfúknuť kšefty a starať sa aj o male firmy a robiť im účto :D

Ušetriť sa dá sj inými spôsobmi. Ale ak si to myslíš, treba vyskúšať.

Naviac, firmy, ktoré majú nízke dane zvyčajne majú veľmi prísne podmienky na daňový základ. Ale to nemusí byť vždy
BLINDSIDE
01.06.09,13:12
Ja hovorim iba to, ze je lepsie posobit ako zahranicna osoba ked vlastnis viacero firiem. z uctovneho hladiska je to nezvycajne ale z pravneho je to na zamysalenie v prospech podnikatela sameho.