janok5
23.05.09,18:06
Najlepším antivírovým programom, ktorý som doteraz vyskúšal je Avira.
Fero11
23.05.09,16:38
dobre
Vlado.s
23.05.09,16:44
Najlepším antivírovým programom, ktorý som doteraz vyskúšal je Avira.

Tak skús Kasperský a začneš mu vykať.:)
Stanislav 1975
23.05.09,19:10
Tak skús Kasperský a začneš mu vykať.:)
A Nod-u može Kasperský onikať...:D:D:D
k2s
23.05.09,21:06
súhlasím, že z antivírusov, ktoré sú zadarmo pre osobné užívanie je najlepšia Avira (http://www.free-av.com/)
alla66
23.05.09,21:15
sondaw
23.05.09,22:18
Myslím, že každý bude preferovat program, který používá a se kterým je spokojený. Sama mám Eset Smart Security, jsem s ním spokojená, přestože jsem na netu prakticky celé dny, nemám problém s žádnou "havětí" v PC.
Kamarád používá už několik let Avast, na netu je stejně jako já mnoho hodin denně a PC má taktéž "čistý"
Myslím, že především záleží na tom, jak se člověk na netu chová, které stránky navštěvuje, co a odkud stahuje. Pokud je to stylem "jako slon v porcelánu", bez rozmyslu klikne na všechno, co potká nebo nainstaluje vše, co se mu nabízí, nepomůže mu ani svěcená, natož antivir.
Antivir, antispyware, firewally ap. jsou jen programy, jsou důležité, ale ne všemocné - to důležité je mezi klávesnicí a židlí
Charon
24.05.09,16:25
K téme antivírus a firewall som napísal krátky príspevok do blogu. Ako správne uviedla sondaw ... vždy je problém medzi klávesnicou a stoličkou ...

http://www.porada.sk/blog.php?b=322
misoft
24.05.09,19:46
Ja "sedím" za Avastom, zatiaľ som nechytil žiadnu "háveď", aktualizácie prichádzajú denne, niekedy i dvakrát za deň.
alla66
24.05.09,20:21
A ktorý je lepší?:confused: Avira alebo Avast?....na PC máme Avast, ja som sa "unáhlila" a dala Aviru...:rolleyes: mám si dať Avast?...Podľa linkov, ktoré som našla, je lepší Avast...babo raď:D
sondaw
24.05.09,20:50
Říká se, že člověk nemá vrtat do toho, co funguje. Tohle je přesně o tom, co jsem psala: každý bude preferovat program, se kterým má sám dobré zkušenosti.
Podívej, říkají (a píše se to i na netu ve srovnáních), že Eset už není to, co býval a zvlášť potom firewall, který je jeho součástí.
A já bych ho nevyměnila - po nastavení pravidel i samotného programu funguje přesně tak, jak chci - a PC mám čistý.
Pokud ti program, který máš nyní, funguje dobře, nechala bych to jak to je. Pokud "hlídá" počítač a brání tomu, aby se ti tam nedostal nějaký šmejd, je to přesně to, co dělat má
alla66
24.05.09,21:02
Mám ho dva dni...:--- fungovala som bez ochrany...spoliehala som sa na chlapov,(oni na mňa):D ... stáva sa....preto som "zmätená":D...mám si dať avast? :)sondaw poraď:rolleyes:
k2s
24.05.09,21:11
Avast aj Avira ta ochrania podobne dobre. Moja skusenost je, ze Avast ovela viac spomaluje PC. Takze moja volba pred 2 rokmi bola Avira.
alla66
24.05.09,21:17
Vďaka tebe som zistila, že nemám na NB ochranu...dík...uvidím, aké budú ďalšie reakcie:)
sondaw
24.05.09,23:31
Alla, těžko radit, můj kamarád má na Vistě 64bit Avast už dlouhou dobu a neměnil by, říká že ani žádné zpomalování PC nepoznal a věřím mu, není na PC žádný začátečník. U Avastu se občas objeví falešné poplachy možná ve větší míře, jak u jiných antivirů (detekce potencionální infiltrace), ale ty se objeví i mně na esetu.
Aviru neznám, ale osobně bych to nejdřív vyzkoušela, když už je program nainstalovaný, chce to nějakou dobu zkoušet a uvidíš sama, jak dobře chrání počítač. Co jsem četla, tak Avira patří z free antivirů k nejlepším.
Asi jsem ti moc nepomohla, chce to opravdu vyzkoušet, ale myslím, že ti opravdu poslouží oba programy stejně dobře
alla66
25.05.09,03:02
Vďaka sondaw...počkám....:)
duves
25.05.09,07:07
Najlepším antivírovým programom, ktorý som doteraz vyskúšal je Avira.
Nevidim tam otazku, resp. v čom potrebujes poradiť.

http://www.pcforum.sk/najlepsim-antivirusom-roka-slovensky-antivirus-vt9065.html

http://elektronika.bestforcar.sk/elektronika-clanok-14.php

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=927&t=950506&p=4520966
Stanislav 1975
25.05.09,07:11
duves
25.05.09,07:19
Už som si tu všimol zopár tem, kde niekto niečo konštatoval, napr. "dnes je pekne."
Vždy zvycajne zareagoval moderator. Že chýba nadnesenie problemu.
Možno mal kolega začať temu: "Ktory antivirus je najlepsi."
alla66
25.05.09,07:59
Nevidim tam otazku, resp. v čom potrebujes poradiť.

http://www.pcforum.sk/najlepsim-antivirusom-roka-slovensky-antivirus-vt9065.html

http://elektronika.bestforcar.sk/elektronika-clanok-14.php

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=927&t=950506&p=4520966

Linky sú staré až 3 roky:)...spomína sa free antivirus , ktorý sa dá stiahnúť zadarmo....Nod 32 máš len 30 dní zadarmo a potom je platený:)
Stanislav 1975
25.05.09,08:01
Linky sú staré až 3 roky:)...spomína sa free antivirus , ktorý sa dá stiahnúť zadarmo....Nod 32 máš len 30 dní zadarmo a potom je platený:)
Ja som to volakedy robil s Nod-om tak, že som si ho vždy po mesiaci odinštaloval a stiahol na novo a fičal ďalej...;)
duves
25.05.09,08:11
Free verzie su zaiste od toho free, aby neposkytli taky komfort a ochranu ako plna a platena verzia najlepsich programov.


apropo, ak aktualny link na clanok naozaj kvalitnej ochrany:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/ochrana_pocitace/kaspersky-internet-security/hodnoceni/

Moj nazor je, že Kaspersky je stale kusok pred slov.firmou ESET.
duves
25.05.09,08:14
Ja som to volakedy robil s Nod-om tak, že som si ho vždy po mesiaci odinštaloval a stiahol na novo a fičal ďalej...;)
Akurat, že Kaspersky tak nefunguje. Je na 1 mesiac s aktualizaciou zdarma, ale odinstalovať nepomôže.
misoft
25.05.09,16:15
to duves

Free verzie su zaiste od toho free, aby neposkytli taky komfort a ochranu ako plna a platena verzia najlepsich programov
s tým by som celkom nesúhlasil. Niektoré FREE programy sú plnohodnotné programy, ako FREE sú často preto, lebo je možno novšia verzia - ktorá je však platená. Časom však sú aj tie free verzie programov (napríklad Avast - nerobím reklamu ;) ) nahradzovaná predposlednou verziou a niekedy aj poslednou verziou programu. Potom sa PAY verziami často stávajú programy, ktoré majú funkcie navyše, ktoré často ani nevyužiješ. Pokiaľ však free program poskytuje to, čo požadujem, tak nemám dôvod niečo meniť. A čo sa týka toho, ktorý je najlepší - každý si musí vyskúšať ten ktorý softvér, aby sa sám rozhodol. Môže sa len opierať o referencie, ale rozhodnutie a výber musí už urobiť sám.
Fero11
25.05.09,16:56
duves chcel namesto slovicka free pouzit asi trial, alebo shareware. Ja osobne neznasam trialy a shareware, ale nastastie vzdy existuje aj free alternativa. Dakujem vsetkym vyvojarom ktory vydavaju softy pod GNU General Public License a velmi casto su ich programy kvalitnejsie ako tie platene
duves
26.05.09,05:19
Nie, myslel som naozaj free. Určité firmy, ktore vyrabaju free antivirusy sa nemôžu porovnavať s drahymi verziami antivirusovych programov.
Ziste, da sa polemizovať a doležitejsie ako mať drahy antivirak je sa bezpečne spravat na internete. Pri dodržiavaní určitých pravidiel sa dá prežiť aj s jednoduchym AV.
Fero11
26.05.09,06:12
Ja si zase myslim, ze nie vsetko co je platene je lepsie ako nieco zadarmo. Free softy robia ludia ktorych to bavi a nenarokuju si na ziadnu proviziu, zatial co firmy, alebo jednotlivci, ktory chcu za svoj produkt aj peniaze, niekedy niesu ani z polovice take kvalitne ako free softy (je to napisane vseobecne, nejedna sa len o antivyrus)
sondaw
26.05.09,06:33
Myslím si a souhlasím s Fero11, mám velmi dobrou zkušenost s programy jako je CCleaner, Advanced System Care, MalwareBytes Antimalware, PaintNet nebo třeba Spyware Terminator. A jistě se najde mnoho podobných, free programy, které určitě udělají stejnou (někdy i lepší) službu, jako jejich placené protějšky
duves
26.05.09,07:00
Myslím si a souhlasím s Fero11, mám velmi dobrou zkušenost s programy jako je CCleaner, Advanced System Care, MalwareBytes Antimalware, PaintNet nebo třeba Spyware Terminator. A jistě se najde mnoho podobných, free programy, které určitě udělají stejnou (někdy i lepší) službu, jako jejich placené protějšky
To sú čo za programy? K čomu slúžia?
sondaw
26.05.09,07:23
Dala jsem to jako příklad free programů, jiných jak antivir
CCleaner slouží k celkovému vyčištění PC vč. registru, umožní i obnovení systému, odinstalaci programů, kontrolu programů po spuštění...
Advancedsystem Care je pro celkovou optimalizaci a čištění PC, i free verze obsahuje další nástroje jako vyčištění RAM, kontrolu disku, opravu zástupců, záložní nástroje (záloha systému, ovladačů), ochrana a hledání spyware, denní údržbu ap.
Spyware Terminator je výborný program proti spaware, rezidentní ochrana, automatické aktualizace, ochrana Internetu, jako součást lze nainstalovat antivir ClamAV a mnoho dalšího. Jediná nevýhoda je, že rezidentní šít nepracuje na Vistě 64bit
MalwareBytes je program na vyhledávání malware a podobných šmejdů, automatické aktualizace, hloubková i rychlá kontrola. Všechny programy jsou free a v češtině
Zapomněla jsem na PaintNet - grafický editor s mnoha funkcemi a nástroji
duves
26.05.09,07:39
Takže len dva služia na ochranu PC. A aj tak ich treba kombinovat s AV a firewall-om.
Napriklad ESET ma riesenie kompletne, integrovane a stačí jeden krat skenovat subory (nie 3 x ako pri troch rozdielnych programoch). Tak isto to samozrejme vie aj Kaspersky. Jeden sken a bordel je najdeny.
http://www.pcspace.sk/content/view/1874/29/
sondaw
26.05.09,08:02
Jak jsem napsala, nejsou to antivirové programy, jen jsem je uvedla jako příklad freeware programů, které jsou velmi dobré. Když jsi prakticky celý den na netu a pracuješ na PC, nestačí ti jen antivir, antispyware a firewall (k tomu mám právě i já Eseta), ale potřebuješ program, který ti vyčistí PC od balastu, dočasných souborů, nepoužívaných souborů nebo zástupců, který vyčistí disk, defragmentuje a mnoho jiného. A tohle antivir prostě neumí, potřebuješ k tomu jiný druh programu. A může to být právě i freeware program
duves
26.05.09,08:15
Toto je téma o AV ochrane PC, nie o utilitkach čo riešia nedokonalosť OS windows (zaprasene registre...atd).
sondaw
26.05.09,08:33
Máš pravdu, moje chyba. Omlouvám se
Fero11
26.05.09,09:48
Toto je téma o AV ochrane PC, nie o utilitkach čo riešia nedokonalosť OS windows (zaprasene registre...atd).
Podla mna autor tento thread zalozil uplne zbytocne
neviem.ako
26.05.09,18:11
Mozem si nainstalovat antivir avg na dva pocitace? je original z cd s licencnym klucom. vdaka
alla66
26.05.09,18:21
Podla mna autor tento thread zalozil uplne zbytocne

Chlapci, čo je pre vás zbytočnosť, menej skúsenému pomôže:rolleyes:
alla66
26.05.09,18:24
Mozem si nainstalovat antivir avg na dva pocitace? je original z cd s licencnym klucom. vdaka
Ak to nie je multilicencia tak nie.
(ak máš jeden licenčný kľúč na jednu stanicu, tak nemôžeš nainštalovať)
kero64
26.05.09,18:33
Máš pravdu, moje chyba. Omlouvám se
Nemáš sa za čo ospravedlňovať. Aj keď to nebolo priamo k téme, sú to užitočné informácie, ktoré možno niekomu pomôžu. A u PC zvlášť. Všetko so všetkým súvisí. :)
duves
27.05.09,04:52
Mozem si nainstalovat antivir avg na dva pocitace? je original z cd s licencnym klucom. vdaka
Po praktickej stranke to pojde. Ak sa na to pýtaš.
AVG ponúka aj free verziu, neplatenu v AJ. Svojho času som ten antivirak používal.
sondaw
27.05.09,06:22
Jenom doplním, nová verze je už i v češtině

http://www.slunecnice.cz/sw/avg-anti-virus-free/
alla66
27.05.09,06:43
Po praktickej stranke to pojde. .
po
praktickej
stránke
to pôjde- Je to legálne?
duves
27.05.09,06:47
On sa pýtal či to pôjde. Nie či to je legálne.
Právnu zodpovednosť treba samozrejme zvážiť.
Preto dalej píšem, že sa da AVG ziskať legalne ako free.
pistik71
27.05.09,18:23
AVG Free (cize zadara) je dostupna len v anglickej, nemeckej a este nejakej dalsej verzii (SK alebo CZ nie)
buchač
27.05.09,18:38
Mal som nainštalovaný pri kúpe NORTON , potom som si dal AVIRA , aj AVG , mám aj Win DEFENDER ...
Ale či veríte alebo nie , osvedčil sa mi a nakoniec som ostal pri :

http://www.spywareterminator.com/cs/
dafo432
27.05.09,20:54
jednoduchy zadarmo a najlepší v sučastnosti je LINUX .... stiahni ubuntu (asi najlepšia alternatíva za Windows) tam nechytíš nič :D zatiaľ
duves
28.05.09,04:01
Ano, moj kolega to používa.
pro2009
29.05.09,12:36
a co hovorite na pandu?
katarina887
29.05.09,12:55
Ja používam Kaspersky Internet Security, nie je síce zadarmo (iba trial verzia tuším na 30 dní) ale mne sa zdá najlepší. ;)
Supreme
29.05.09,19:10
Ak ste ochotni platit, odporucam slovensky ESET NOD32. Ako free alternativy su to 2 ceske programy AVG Free Edition, alebo Avast!, ktory je vseobecne povazovany za favorita (Aviru nepoznam a po velmi dobrych skusenostiach s Avast-om ani nechcem). Koli bezpecnosti treba este firewall a anispyware. Ja mam integrovany firewall v XP SP3 + Spybot a som zatial spokojny... ;)
bettylou
29.05.09,20:10
mam e set, uz 4, ale na malware som si stiahla superuanti, a tá mi tu našla kopec hávede. inak ale nemam problem hoci som cely cas na internete
janok5
22.11.09,12:19
Páni a dámy, pozrite si hodnotenie antivírových programov, ktoré sa vyhodnocujú každoročne od renomovaných testerov a nie čo, kde, niekto povedal. Pekný deň.
janok5
22.11.09,12:24
Madam Kurie
23.11.09,07:32
Samotný Microsoft pridal zadara svoj antivírový program. Tu je k stiahnutiu :http://www.microsoft.com/Security_Essentials/
Treba si určiť verziu pre 32 či 64 bit verziu Windows. Od "konštruktéra" operačného systému sa dá očakávať aj lepšiu ochranu svojho systému aj keď je zadarmo. Nezaťažuje systém je jednoduchý a výborne spolupracuje so systémovým firewallom.
misoft
23.11.09,18:10
po velmi dobrych skusenostiach s Avast-om
Tiež ho mám. Začal som 4.7, po čase mi ho sami upgradovali na 4.8. Aktulizácie databázy sú denne (niekedy aj 2x za deň!)
mf1
15.12.10,21:20
Páni a dámy, pozrite si hodnotenie antivírových programov, ktoré sa vyhodnocujú každoročne od renomovaných testerov a nie čo, kde, niekto povedal. Pekný deň.

Presne tak a HLAVNE NIE SLOVENSKE hodnotenia! :-) Zainteresovany vedia, na co narazam :-)
Agostino
16.12.10,15:39
Určite by som si už neinštaloval žiadny Avast a Kaspersky. Prilíž spomaluju celý počítačový systém, niekedy ho až brzdia.
MilanH
18.12.10,16:16
Hodnotenia ako hodnotenia. Posledne som pozeral asi 3 renomovane a kazde dopadlo uplne inak. Ono zalezi na co sa ten ktory test zameriava. V jednom teste vysiel ESET s 98% uspesnostou a v inom ledva 60. Z free rieseni sa mne osobne najviac pozdava Comodo Internet security 5 a Panda Free. Osobne mam radcej antivirusy vyuzivajuce cloud technologiu.
Twoflower
19.12.10,12:15
Osobne už roky používam "AVG free" spolu s "Spybot - Search & Destroy" a som plne spokojný.:D
petmar
13.03.11,15:57
Niekedy si myslím že hystéria okolo vírov a antivirákov je umelo živená. Aj samotné antivírové programy užívateľa strašia a pobádajú, že má vírus, že má nedostatočne zabezpečený PC a podobne, potom nič nenájdu. Používal som skoro rok počítač bez AV a nič.
Momentálne mám zakúpený NOD na 2 roky, ale len na 1 počítač. Teraz sme kúpili manželke nový notebook, ona nechodí na žiadne "smiešne stránky", nemá AV a váham, či jej ho vôbec zaobstarať. Ten NB je vlastne pre zábavu a prehľad na internete, e-mailovanie, trocha Word, nie ale na prácu. Čo vy na to?
misoft
13.03.11,18:27
Ten NB je vlastne pre zábavu a prehľad na internete, e-mailovanie, trocha Word, nie ale na prácu. Čo vy na to?
A práve ten prehľad na internete, e-mailovanie- kde máš zaručené, že ti nestiahne nejaké svinstvo do NB, že v pošte ako príloha nebude nejaký pekný trójsky pejko? Ja na to - pekná somarina nechať PC (NB) bez antivírusovej ochrany. Pokiaľ to tak necháš, v priebehu 3-6 mesiacov budeš hľadať pomoc na Porade s odstránením nejakého problému. Na internete je kopa free antivírusových programov a niektoré sú mnohokrát lepšie ako často vychvaľované a platené programy.
arizona
13.03.11,18:45
Niekedy si myslím že hystéria okolo vírov a antivirákov je umelo živená. Aj samotné antivírové programy užívateľa strašia a pobádajú, že má vírus, že má nedostatočne zabezpečený PC a podobne, potom nič nenájdu. Používal som skoro rok počítač bez AV a nič.
Momentálne mám zakúpený NOD na 2 roky, ale len na 1 počítač. Teraz sme kúpili manželke nový notebook, ona nechodí na žiadne "smiešne stránky", nemá AV a váham, či jej ho vôbec zaobstarať. Ten NB je vlastne pre zábavu a prehľad na internete, e-mailovanie, trocha Word, nie ale na prácu. Čo vy na to?
Mne sa stalo prave minuly tyzden: na nete som bola asi pol hodinu.Pozrela som Poradu a dve seriozne stranky, kde som precitala spravy.Nic viac...
A zrazu trojan! Nechapem doteraz skadial.

Nikdy nevies. Pre istotu si radsej stiahni nejaky bezplatnyy,napr. Avast, je zdarma.
220870
13.03.11,20:00
Preskočil cez plot!
Arnold123
13.03.11,20:54
Mne sa stalo prave minuly tyzden: na nete som bola asi pol hodinu.Pozrela som Poradu a dve seriozne stranky, kde som precitala spravy.Nic viac...
A zrazu trojan! Nechapem doteraz skadial.

Nikdy nevies. Pre istotu si radsej stiahni nejaky bezplatnyy,napr. Avast, je zdarma.

Windows má neustále otvorené porty a to nemusíš byť ani na internete.

Páči sa mi táto hláška :) :
http://img850.imageshack.us/img850/9386/61029734.png

Posledne ho stačilo iba spustiť a mal som zábavu v podobe odstraňovania rootkitov. Človek koľkokrát ani nemá tušenie, čo všetko má v systéme.
arizona
13.03.11,21:18
Windows má neustále otvorené porty a to nemusíš byť ani na internete.


Posledne ho stačilo iba spustiť a mal som zábavu v podobe odstraňovania rootkitov. Človek koľkokrát ani nemá tušenie, čo všetko má v systéme.

A to ako zistis??? A ako sa odstranuju? :eek::rolleyes::confused:
misoft
13.03.11,21:38
Arnold123
14.03.11,08:24
A to ako zistis??? A ako sa odstranuju? :eek::rolleyes::confused:

Občas systém preskenujem iba skenerom od Dr.web (http://www.drweb.com/) CureIt. Avast 5.1 mi ich nezachytil (verzia 6 už je na tom lepšie). V prípade, ak ich nie je možné odstrániť z bežiaceho systému, existuje aj ako LiveCD a LiveUSB tohto programu.
Twoflower
14.03.11,12:15
... Ten NB je vlastne pre zábavu a prehľad na internete, e-mailovanie, trocha Word, nie ale na prácu. Čo vy na to?
Určite si nejaký AV zožeň, web a e-mail sú najčastešie vstupy pre vírus do počítača. Okrem toho sa samotný operečný systém (ale aj iné programy) zvyknú sami pripájať pre aktualizácie atď... Počítač bez AV by som rozhodne neodporúčal ani pripájať na sieť - ale ak na ňom budeš pracovať len off-line tak v pohode.