zuzana1977
24.05.09,09:32
Ahojte,
chcela by som sa Vam opytat ake mate skusenosti s DU Bratislava II a ci sa da poziadat o prelozenie na iny DU, hoc podliehame pod BA II.
Dakujem
Stanislav 1975
24.05.09,08:12
Ahojte,
chcela by som sa Vam opytat ake mate skusenosti s DU Bratislava II a ci sa da poziadat o prelozenie na iny DU, hoc podliehame pod BA II.
Dakujem
S DU BA II síce skúsenosti nemám, ale na preloženie pod iný DU by si musela mať velmi, ale velmi vážny dovod a taký asi neexistuje, takže si myslím, že ti tú žiadosť neschvália- bežne sa takéto výnimky určite nerobia...
KEJKA
24.05.09,08:15
Podľa mňa to závisí skôr od konkrétnej správkyne.
Požiadať sa dá, ak máš dôvod.
Ja som sastretla skôr s opačným postupom, firma po presťahovaní, resp. po zmene sídla nechcela meniť správcu a požiadala o ponechanie miestnej príslušnosti.
Pomer schválených a zamietnutých odhadujem tak 1:1.
Skús sa na to priamo opýtať svojej správkyne,
Stanislav 1975
24.05.09,08:16
S DU BA II síce skúsenosti nemám, ale na preloženie pod iný DU by si musela mať velmi, ale velmi vážny dovod a taký asi neexistuje, takže si myslím, že ti tú žiadosť neschvália- bežne sa takéto výnimky určite nerobia...
Ešte doplním- niektorí moji známi tiež chceli patriť pod iný DÚ ( to už je jedno z akých dovodov) a snažili sa veľmi a neuspeli a tak to vyriešili zmenou adresy firmy.
Stanislav 1975
24.05.09,08:18
Podľa mňa to závisí skôr od konkrétnej správkyne.
Požiadať sa dá, ak máš dôvod.
Ja som sastretla skôr s opačným postupom, firma po presťahovaní, resp. po zmene sídla nechcela meniť správcu a požiadala o ponechanie miestnej príslušnosti.
Pomer schválených a zamietnutých odhadujem tak 1:1.
Skús sa na to priamo opýtať svojej správkyne,
Kejka, ale o tomto nerozhoduje správkyňa( na to je malá pani)- o takýchto žiadostiach rozhoduje daňové riaditeľstvo-;)
Dav
24.05.09,08:19
Ahojte,
chcela by som sa Vam opytat ake mate skusenosti s DU Bratislava II a ci sa da poziadat o prelozenie na iny DU, hoc podliehame pod BA II.
Dakujem

Príslušnosť k DU podľa zákona 511- http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-3-2009-a.html#3
Lubica3
24.05.09,08:26
Takisto sme žiadali o delegovanie miestnej príslušnosti a bolo nám vyhovené, napísali sme oficiálnu žiadosť a osobne sme ešte vysvetlili situáciu správkyni dane, aby vedela konkrétnosti. My sme menili sídlo a chceli sme zostať v pôvodnom obvode, tak si myslím, že to bolo jednoduchšie z hľadiska obhájiteľnosti. Držím palce, nevidím dôvod, aby to apriori zamietli.
zuzana1977
24.05.09,08:29
Dik za odpovede...a este otazocka....ked podavate vykazy, priznania, odhlasky na DU a neposielate to postostou aky je spravny - pravny postup
veronikasad
24.05.09,08:31
Dik za odpovede...a este otazocka....ked podavate vykazy, priznania, odhlasky na DU a neposielate to postostou aky je spravny - pravny postup
odovzdať to v podatelni DU a vždy si dať potvrdiť kopiu alebo potvdenie o podaní DP, prehladu ...
Lubica3
24.05.09,08:32
Zabudla som napísať, k väčšine žiadostí sa správkyňa dane musí vyjadriť, resp. napísať stanovisko, doporučenie atď, aj keď o tom nerozhoduje a posiela to vyššie...
zuzana1977
24.05.09,08:33
myslela som to tak ci vsetko nusi ist oficialne cez podaatelnu alebo tlacivo moze prevziat aj pani, ktora nas ma nastarosti
zuzana1977
24.05.09,08:34
a ak na tom priznani je len nejaka peciatka DU II Bratislava a rucne dopisany datum...je to platne???
KEJKA
24.05.09,09:14
Takisto sme žiadali o delegovanie miestnej príslušnosti a bolo nám vyhovené, napísali sme oficiálnu žiadosť a osobne sme ešte vysvetlili situáciu správkyni dane, aby vedela konkrétnosti. My sme menili sídlo a chceli sme zostať v pôvodnom obvode, tak si myslím, že to bolo jednoduchšie z hľadiska obhájiteľnosti. Držím palce, nevidím dôvod, aby to apriori zamietli.
apriori to zamietnuť môžu s odovlaním sa na zákonné stanovenie miestnej príslušnosti, lebo nie je dôvod na zmenu.


Zabudla som napísať, k väčšine žiadostí sa správkyňa dane musí vyjadriť, resp. napísať stanovisko, doporučenie atď, aj keď o tom nerozhoduje a posiela to vyššie...


...... o tomto nerozhoduje správkyňa( na to je malá pani)- o takýchto žiadostiach rozhoduje daňové riaditeľstvo-;)
Mala som na mysli prípady typu, ako je citovaný.
Správkyňa preto, lebo pozná interné pomery, pozná firmu-daňovníka, vie neoficiálne informovať, aké sú vyhliadky.
Zamietnutie - čo si ja pamätám bolo aj v prípade, že sa firma sťahovala a síce vraj z dôvodu, že DU mal veľa daňovníkov, veľa roboty, tak sa chcel "zbaviť" aspoň jednej agendy,
KEJKA
24.05.09,09:17
myslela som to tak ci vsetko nusi ist oficialne cez podaatelnu alebo tlacivo moze prevziat aj pani, ktora nas ma nastarosti


a ak na tom priznani je len nejaka peciatka DU II Bratislava a rucne dopisany datum...je to platne???
to nie je len nejaká pečiatka, ale dôkaz, že dokment bol odovzdaný.

Správkyňa nepreberá tlačívá, ak tak len neoficiálne.
V prípade rozporov nemáš dôkaz, že si tlačivo odovzdala.
zuzana1977
24.05.09,09:21
takze je to neplatne??? dobre som to pochopila
Stanislav 1975
24.05.09,09:33
takze je to neplatne??? dobre som to pochopila
Ale však keď tam je pečiatka, tak to je platné...
KEJKA
24.05.09,12:01
takze je to neplatne??? dobre som to pochopila

čo myslíš pod tým "to"?
kopia dokumentu s pečiatkou podateľne a dátum je dostatočným dôkazom o podaní dokumentu.
Odovzdanie správkyni bez potvrdenia, bez pečiatky nie je dôkazom.
Osobné odovzdanie zvykne byť po vzájomnej dohode napr. na výmenu dokumentu (neopečiatkovanej strany) v prípade, že sa zistí chyba.
Je to rýchlejšie a správkyne si telefonicky tento postup dohodnú s klientom. Ušetria si tak čas s vypisovaním oficiálnych výziev.....
(zdroj: pracovníčky DU).
Lianka
25.05.09,14:10
Mam velmi zle skusenosti s jednou spravkynou dane... nechcem pisat podrobnosti - este sa rozculim pri pisani tohto prispevku. Ale to je asi na individualnom posudeni - hadam tam nie su vsetci spravcovia taki arogantni a povysenecki, a pritom moja klientka bola v prave.