sondaw
24.05.09,10:07
Zdravím všechny a prosím někoho o vysvětlení. Chtěla jsem včera přidělit bod za správnou radu, která pomohla. Bohužel se mi objevilo oznámení, že jsem dotyčnému již v poslední době bod dala a nejdříve musím ohodnotit někoho dalšího, potom mi bude umožněno přidělit znovu bod dotyčnému člověku.
Neznám názor a zkušenosti ostatních, ale přijde mi to zvláštní - člověk by měl mít možnost přidělit bod každému, kdo si ho zaslouží, bez ohledu na to, jestli již bod "ode mne" dostal. Pokud chci tedy bod opravdu v této situaci přidělit, musím hledat nejdříve někoho dalšího, kterého mohu ohodnotit a třeba jen proto, abych mohla dát bod určité osobě. Nepřijde to nikomu divné a trochu nespravedlivé?
Díky za případné vysvětlení
sondaw
DanielaSL
24.05.09,08:10
Je to tak nastavené...vysvetliť by to vedel najlepšie administrátor, prečo to takto zaviedol. Ale máš pravdu..ani mne sa to nepáči.
liba2
24.05.09,08:10
sondaw
24.05.09,08:23
http://www.porada.sk/t81443-udelenie-bodu-na-porade.html


Omlouvám se, že jsem založila nové téma, ale snad mne omluví to, že neumím ve slovenštině napsat do vyhledávání správně dotaz. Promiňte
sondaw
liba2
24.05.09,08:27
Omlouvám se, že jsem založila nové téma, ale snad mne omluví to, že neumím ve slovenštině napsat do vyhledávání správně dotaz. Promiňte
sondaw
Ten link som ti poslala, aby si spoznala názory poraďákov :) viacerým sa nám to nepáči, ale s tým nič neurobíme.
Nemáš sa prečo ospravedlňovať :D
sondaw
24.05.09,09:17
Pro Liba2:
Děkuji ti za odkaz na Etiketu porady, přece jen se tady někdy těžko orientuji, zasloužíš ode mne body za pomoc
misomiso
24.05.09,09:41
Zdravím všechny a prosím někoho o vysvětlení. Chtěla jsem včera přidělit bod za správnou radu, která pomohla. Bohužel se mi objevilo oznámení, že jsem dotyčnému již v poslední době bod dala a nejdříve musím ohodnotit někoho dalšího, potom mi bude umožněno přidělit znovu bod dotyčnému člověku.
Neznám názor a zkušenosti ostatních, ale přijde mi to zvláštní - člověk by měl mít možnost přidělit bod každému, kdo si ho zaslouží, bez ohledu na to, jestli již bod "ode mne" dostal. Pokud chci tedy bod opravdu v této situaci přidělit, musím hledat nejdříve někoho dalšího, kterého mohu ohodnotit a třeba jen proto, abych mohla dát bod určité osobě. Nepřijde to nikomu divné a trochu nespravedlivé?
Díky za případné vysvětlení
sondaw

Postup je jednoduchý. Pokud se ti zjeví to hlášení, tak vyhledáš libovolný příspěvek od člena Misomiso a udelíš mu bod. Pak se vrátíš k puvodní diskusi a udělíš bod tomu, koho jsi chtěla puvodně ocenit.
Stanislav 1975
24.05.09,09:43
Postup je jednoduchý. Pokud se ti zjeví to hlášení, tak vyhledáš libovolný příspěvek od člena Misomiso a udelíš mu bod. Pak se vrátíš k puvodní diskusi a udělíš bod tomu, koho jsi chtěla puvodně ocenit.
Tak toto je pecka,parádna odpoveď...:D:D:D
Paula
24.05.09,09:49
Hej, tomuto bodovaniu na preskáčku (či obkročmo :D) sa dá povedať aj vybabranie so sytémom. Ale čo už......
sondaw
24.05.09,10:18
Opravdu super, ale já chci ohodnotit toho, kdo mi pomohl nebo čí odpověď je podle mne opravdu dobrá. Nechci vybírat žádného náhodného misomiso jen proto, abych mohla ocenit někoho, kdo umí poradit a pomoct. Není to trošku postavené na hlavu?
sondaw
alla66
24.05.09,10:29
Sondaw :pred chvíľou som dala misomiso a tebe sa mi nepovoľuje udeliť bod.:(
Takže to nefunguje ani na striedačku....asi musím udeliť dve ocenenia a potom môžem dať tebe
sondaw
24.05.09,10:32
Netrap se, třeba to tak má být :) I tak děkuji, i když sem kvůli bodům nechodím
kero64
24.05.09,12:20
Netrap se, třeba to tak má být :) I tak děkuji, i když sem kvůli bodům nechodím
Je pravda, že väčšina sem nechodí, aby zbierali body. Ale pokiaľ si niekto bod zaslúži, tak prečo mu ho nedať. Veď už samotné pravidlá porady hovoria, že ak ti príspevok pomohol, môžeš mu udeliť bod. Tvoje príspevky sú stručné, odborné a na dobrej úrovni. Tak je smutné, že musím hľadať niekoho, komu dať bod, aby som mohol oceniť prispievateľa v dvoch príspevkoch. Ak niekto na to má, dám mu trebárs aj desať bodov po sebe. Ale to musím ďalších dvadsať rozdať len tak.:)
Fero11
24.05.09,15:01
Potom bude najlepsie bodovanie zrusit a bude po probleme :D
Obcas citam prispevky, ktore su obycajne, povedal by som, ze az dementne a maju tolko bodov, ze sa to nevojde do jedneho riadku a iny prispevok, ktoremu by som hned dal aj 10 bodov, tak nema ani bod
Nieze tu teraz budem mat body na 3 riadky :D:D
Blankake
24.05.09,15:11
Bodík Ti Fero11 nedávam, ale súhlas áno. :) Tiež si myslím, že tie body a počty príspevkov nemajú takú výpovednú hodnotu, akú si človek predstavuje. ;)
Fero11
24.05.09,16:42
sorry, chcel som napisat suhlas, nie bod
Blankake
24.05.09,16:43
sorry, chcel som napisat suhlas, nie bod
Neskoroooooo... :D:D:D
drobeceva
24.05.09,17:01
Potom bude najlepsie bodovanie zrusit a bude po probleme :D
Obcas citam prispevky, ktore su obycajne, povedal by som, ze az dementne a maju tolko bodov, ze sa to nevojde do jedneho riadku a iny prispevok, ktoremu by som hned dal aj 10 bodov, tak nema ani bod
Nieze tu teraz budem mat body na 3 riadky :D:D
prepáč, ale nedá mi nezareagovať - príspevky, ktoré sa nám môžu zdať úplne primitívne, niekomu môžu veľmi pomôcť /hlavne tým začínajúcim/
misomiso
24.05.09,17:23
Potom bude najlepsie bodovanie zrusit a bude po probleme :D
Obcas citam prispevky, ktore su obycajne, povedal by som, ze az dementne a maju tolko bodov, ze sa to nevojde do jedneho riadku a iny prispevok, ktoremu by som hned dal aj 10 bodov, tak nema ani bod
Nieze tu teraz budem mat body na 3 riadky :D:D

Ale ved to je uplne normalne - Porada je sucast zivota. To iba ilustruje, preco niektori dementni ludia v politike dostali vo volbach tolko hlasov. Ale nemozeme nic namietat - je to demokracia.
Fero11
24.05.09,17:56
Potom bude najlepsie bodovanie zrusit a bude po probleme :D
Obcas citam prispevky, ktore su obycajne, povedal by som, ze az dementne a maju tolko bodov, ze sa to nevojde do jedneho riadku a iny prispevok, ktoremu by som hned dal aj 10 bodov, tak nema ani bod
Nieze tu teraz budem mat body na 3 riadky :D:D
Teraz kydnem trocha na seba :D
No vidite.... moj pripevok o nicom a tolko bodov som neziskal v ziadnom prispevku a dovolim si povedat, ze na porade v sekcii POCITAC mam nieektore prispevky celkom slusne, co sa tyka rad
alla66
24.05.09,19:12
Príspevky máš slušné, ale je veľa členov, ktorí nevedia, o čom píšeš a nič im tvoje rady a informácie nehovoria....:)
tutiola
24.05.09,19:33
Je to tak trošku mimotemy, ale nedá mi, aby som to nenapísala. Ide o tie riadky súhlasov v niektorých príspevkoch. Ja to vnímam tak, že ak súhlasim s odpoveďou na tému, tak ju nenapíšem aj ja, ale pridám súhlas. Svojím príspevkom nezaberám miesto a tým samozrejme nezbieram ďalšie súhlasy. Predstavte si, že by sme nedávali súhlasy, ale každý by napísal v podstate to isté.......Podľa mňa súhlasy v príspevkoch sú úmerne počtu ľudí na Porade.
Súhlasim so zadavateľom témy, že ak mi niektorý príspevok pomôže, mala by byť možnosť pridať bod bez obmedzenia, ktoré je v súčasnosti.
misoft
24.05.09,19:40
Neviem ako ostatní, ale ja si myslím že Porada.sk je tu na poskytovanie dobrých a užitočných rád - prideľovanie bodíkov je len vedľajší "produkt". Hádam najkrajším pocitom pre poradcu je asi verejné poďakovanie a ocenenie jeho rady, kedy si to všetci môžu prečítať.

Ale to je môj názor, môžete a aj nemusíte s nim súhlasiť. Je to na Vás.
sondaw
24.05.09,21:18
Máš pravdu, že je Porada na poskytování rad a body jsou jen vedlejší záležitost, rozumný člověk to tak i bere. Ovšem pokud je zavedena možnost body přidat, mělo by být asi umožněno přidat kdykoliv a komukoliv, kdo si to zaslouží. A to bez ohledu na to, jestli jsem dotyčnému přidala včera/předevčírem za dobrou odpověď nebo radu v jiném tématu.
tutiola
25.05.09,16:54
Ale veď práve o to verejné poďakovanie ide. Aby bolo jasné tu nejde o mňa, pretože ja sa v odborných témach veľmi nepohybujem.
Tým, že toho kto mi pomohol ocením, je to vlastne verejné poďakovanie a zverejnené je hneď pod príspevkom, ktorý mi pomohol. Ak by každý svoje poďakovanie písal vo forme príspevku, tak by boli plné stránky poďakovaní a príspevky by sa medzi nimi stracali. Tak si myslím, že bodíky sú vlastne poďakovania.
To je môj názor.
arion92
25.05.09,17:07
Ide o tie riadky súhlasov v niektorých príspevkoch. Ja to vnímam tak, že ak súhlasim s odpoveďou na tému, tak ju nenapíšem aj ja, ale pridám súhlas. Svojím príspevkom nezaberám miesto a tým samozrejme nezbieram ďalšie súhlasy.
V niektorych temach sa mi vsak tie suhlasy nehodia. Napriklad, ak niekto prida obrazok stiahnuty z netu alebo nejaku prezentaciu, tak vlastne nevyjadri ziadny nazor. Preto neviem, s cim vlastne suhlasia ti, ktori mu k tomu prispevku daju suhlas. S tym, ze je to pekna fotka alebo prezentacia?
kergulaan
25.05.09,17:26
No, aspon teda ja to tak chapem, ked povies vtip, ludia za zasmeju a je to vyjadrenie - spatna vezba, ze ten vtip pochopili a ze sa im paci. Tu sa to neda zvukovo vyjadrit potesenie zo spravy / vtipu a tak sa da "suhlas" - je to urcite lepsie ako davat novy prispevok s nejakym smajlikom ze si poteseny atd.
I ked na druhu stranu, poznam aj lepsie graficky organizovane diskus fora, napr:
http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=6087&auth=
Tam je ovela jasnejsie vlakno a kto komu prispieva a na koho reaguje. Tu na porade je to dost zufale. Ked chces konkretne na niekoho reagovat, tak musis citovat. Toz neviem....
kero64
25.05.09,17:35
V niektorych temach sa mi vsak tie suhlasy nehodia. Napriklad, ak niekto prida obrazok stiahnuty z netu alebo nejaku prezentaciu, tak vlastne nevyjadri ziadny nazor. Preto neviem, s cim vlastne suhlasia ti, ktori mu k tomu prispevku daju suhlas. S tym, ze je to pekna fotka alebo prezentacia?
Ano, tu sa dá súhlasiť, ale v takýchto témach sa nedajú udeľovať ocenenia. Dá sa udeliť iba súhlas a možno je to ako píšeš. Niekomu sa páči obrázok, inému prezentácia. Veď si pozri tému-Ako vložiť obrázok- a tam uvidíš. Väčšina si tie súhlasy zaslúžila už za to, že sa im podarilo vložiť ten ktorý obrázok. Ďalšou témou sú gratulácie. Aj tam si zaslúžia súhlas, keď si spomenú na človeka, ktorého nikdy možno ani nevideli. A predsa mu pošlú pozdrav alebo blahoželanie k sviatku. Ocenenia, teda porada body sa dajú udeliť iba v odborných témach. Táto téma bola založená preto, lebo sa nedajú udeliť ocenenia dvakrát po sebe jednému prispievateľovi. A je tu dosť takých, ktorí by si to zaslúžili.
tutiola
25.05.09,17:36
Presne tak arion92 v prezentáciach, vtipoch a pod. súhlas znamená - je to krásne, potešilo, pobavilo ma to a pod. Možno keby v týchto témach boli inák formulované odozvy bolo by to prehľadnejšie. No v odborných témach tieto označenia si myslím sedia a to je dôležité.
misomiso
25.05.09,19:46
Nechci vybírat žádného náhodného misomiso jen proto, abych mohla ocenit někoho, kdo umí poradit

No dovol? Jakeho nahodneho Misomiso? Ja psal, ze muzes vybrat nahodne kterykoli prispevek od Misomiso, ne ze muzes vybrat nahodne Misomiso.
misomiso
25.05.09,19:47
Hej, tomuto bodovaniu na preskáčku (či obkročmo :D)

Teda vy tu z toho robite normalne Kamasutru.
sondaw
25.05.09,19:58
Pro Misomiso:
Omlouvám se, nechci vybírat náhodně žádný příspěvek od nikoho jen proto, abych mohla ocenit toho, kdo mi třeba 2x po sobě pomohl. Dotknout jsem se tě v žádném, případě nechtěla.
A jen tak mimochodem, opravdu si myslíš, že kterýkoliv tvůj náhodně vybraný příspěvek je tak dobrý, že zaslouží body? Nu, sebedůvěra ti teda fakt nechybí
Bastian
25.05.09,20:12
Hej, tomuto bodovaniu na preskáčku (či obkročmo :D) sa dá povedať aj vybabranie so sytémom. Ale čo už......
Ale urobil to tu už asi každý. Keď si prečíta niečo, čo chce určite oceniť, tak to tak urobí... nájde niekoho na prestriedanie :). Ale nie je problém tu nájsť narýchlo nejaký príspevok, ktorý si zaslúži bod.
Lianka
25.05.09,20:22
Pro Misomiso:
Omlouvám se, nechci vybírat náhodně žádný příspěvek od nikoho jen proto, abych mohla ocenit toho, kdo mi třeba 2x po sobě pomohl. Dotknout jsem se tě v žádném, případě nechtěla.
A jen tak mimochodem, opravdu si myslíš, že kterýkoliv tvůj náhodně vybraný příspěvek je tak dobrý, že zaslouží body? Nu, sebedůvěra ti teda fakt nechybí

sondaw, misomiso je srandista... :D:D:D neber to vazne... dobera si ta ;). Bolo to z jeho strany myslene ako for, predpokladam :).
sondaw
25.05.09,21:17
Děkuji, smysl pro humor mi určitě nechybí, ono to vážně snad ani brát nejde :)
Charon
26.05.09,03:15
Ja už iba prilejem do hrnca. Ak niekto je skutočný expert, čo rada, to klenot, za ktorý by inde bolo treba zaplatiť, prečo tomuto členovi teamu nemôžem za každú radu dať bod/súhlas?
Myslím si, že body a súhlasy majú ešte iný význam. Ak sa jedná o tému, ktorá je menej známa, tak toto ohodnotenie má pre ostatných menej znalých témy informačnú hodnotu - áno, je to dobrá rada, aj keď sa mne, menej znalému zdá divná.
(A samozrejme je to aj forma poďakovania za radu)
kero64
26.05.09,03:33
Ono je to asi tak. Je tu veľmi veľa tém a zrejme nikto nechodí do všetkých. Ja som si časom tiež našiel okruh tém, ktoré ma zaujímajú a v ktorých môžem eventuálne vyjadriť svoj názor. Takých je tu zrejme viac lebo väčšina je rovnakých prispievateľov. A tam nastáva problém. Ak chcem v takom prípade oceniť prispievateľa dvakrát, jednoducho to nejde. Tak som nútený "zájsť k susedom" a tam tie bodíky niekomu dať. Už či mi jeho príspevok pomohol alebo nie. Každý sa snaží pomôcť ako vie. Niekoho rada je odborná, niekoho laická. Ale v konečnom dôsledku by si asi každý zaslúžil bod, keď už pre nič iné, tak aspoň za snahu. Veď sa hovorí,"Dobrá rada nad zlato." A tu je ich zadarmo až až.:)