katjal
24.05.09,19:06
Prosim vás ak niekto viete kde sa v BA resp. okolí dá kúpiť vybavenie kúpeľne za normálne ceny, napíšte. Súrne . Ďakujem.
pivko
24.05.09,17:44
Prosim vás ak niekto viete kde sa v BA resp. okolí dá kúpiť vybavenie kúpeľne za normálne ceny, napíšte. Súrne . Ďakujem.
Majú síce v obchodoch na Slovensku vyššie ceny ako v Polsku , ale aj tak prijateľné
http://www.merkurymarket.sk/sk/oddzialy-bratislava.html
katjal
24.05.09,18:48
Majú síce v obchodoch na Slovensku vyššie ceny ako v Polsku , ale aj tak prijateľné
w w w.merkurymarket.sk/sk/oddzialy-bratislava.html

Vďaka, určite pozriem
Chobot
25.05.09,07:31
Prosim vás ak niekto viete kde sa v BA resp. okolí dá kúpiť vybavenie kúpeľne za normálne ceny, napíšte. Súrne . Ďakujem.

V každom obchode so stavebninami máš aj lacné aj drahé veci. Napr. aj Baumax má čínske batérie za pár stoviek SKK, ale aj drahé. Pokiaľ ti ide o stavebný materiál (obklady a dlažba) môžem doporučiť cenovo výhodné slovenské výrobky - napr. od KERKA (http://www.kerko.sk/kerko.php?w=sk3100000&kz=1&kraj=Bratislavsk%FD%20kraj), alebo NOVOKERU (http://www.novoker.sk/sk/predajne/nasi_zmluvni_partneri_v_sr.php), vo vyhľadávači nájdeš ich podnikové predajne či partnerské predajne.

Batérie od GAMA Myjava (http://www.gamamyjava.sk/kontaktySK.html) sú dobrej kvality, cenovo obstojné a hlavne dostaneš k nim akékoľvek náhradné diely. Vane stoja všade rovnkako, ide len o to, aký máš na vaňu limit.

Čo iné do kúpeľne ešte potrebuješ?
katjal
25.05.09,12:44
V každom obchode so stavebninami máš aj lacné aj drahé veci. Napr. aj Baumax má čínske batérie za pár stoviek SKK, ale aj drahé. Pokiaľ ti ide o stavebný materiál (obklady a dlažba) môžem doporučiť cenovo výhodné slovenské výrobky - napr. od KERKA, alebo NOVOKERU, vo vyhľadávači nájdeš ich podnikové predajne či partnerské predajne.

Batérie od GAMA Myjava sú dobrej kvality, cenovo obstojné a hlavne dostaneš k nim akékoľvek náhradné diely. Vane stoja všade rovnkako, ide len o to, aký máš na vaňu limit.

Čo iné do kúpeľne ešte potrebuješ?

Ide o to že nie sme z BA, kúpili sme byt a potrebujeme ho dať rýchlo do poriadku, a nemáme veľa času behať po BA a hľadať a dík za info
Chobot
25.05.09,13:17
Ide o to že nie sme z BA, kúpili sme byt a potrebujeme ho dať rýchlo do poriadku, a nemáme veľa času behať po BA a hľadať a dík za info

Veď nemusíš veľa behať po BA. Stačí navštíviť tie podnikové či partnerské predajne, zvládneš to za pol dňa. V tých odkazoch sú linky priamo na tieto informácie.
220870
25.05.09,16:59
Ak chcete akú takú kvalitu tak novoker Merkury market ,Baumax ,Hornbach a podobné predajne odpadkov nedoporučujem.
pivko
25.05.09,17:33
Ak chcete akú takú kvalitu tak novoker Merkury market ,Baumax ,Hornbach a podobné predajne odpadkov nedoporučujem.
Čo máš proti Merkury Marketu a Hornbachu? Merkury má napr.krásnu ;)keramiku od firmy Tubadzin a Paradyz za také ceny že inde takú nezoženieš/iba v Polsku/ a Hornbach má tiež dobrý výber v prijateľných cenách.By ma zaujímalo kde nakupuješ ty a v akých cenách.:mad:
Chobot
26.05.09,06:28
Treba zvážiť, či je človek ochotný kúpiť na pohľad nádherné, vyumelkované španielske alebo talianske kachličky za 70 a viac € za m2, alebo či mu postačia tiež pekné "naše" kachličky (Novoker vyrába kachličky s talianskym know-how) za 10-20 €.

Navyše tie zahraničné sa objednávajú, dodacie lehoty bývajú 2-3 týždne. AK sa človek prepočíta a kúpi menej, tak na dokúpenie zase musí čakať tú dodaciu lehotu. Tieto "naše" bývajú bežne na sklade.

Ešte skúsenosť z praxe:
Známa si dala do kúpeľne španielske kachličky s reliéfnym vzorom (nie sú hladké, ale vzory vystupujú do priestoru). Sú nádherné, vyumelkované, spočiatku bola spokojná, ale teraz to už ľutuje, lebo sa na nich strašne uchytáva prach a ich údržba je ťažšia, než keby mali hladký povrch.

Tým nechcem povedať, že zahraničné sú zlé alebo nekvalitné. Len si človek musí rozmyslieť, či mu to stojí za to, investovať niekoľko násobne viac za import a najmä či má na to. Inak listely stoja skoro toľko, ako samotné kachličky, takže pozor aj na to.
katjal
27.05.09,06:46
Treba zvážiť, či je človek ochotný kúpiť na pohľad nádherné, vyumelkované španielske alebo talianske kachličky za 70 a viac € za m2, alebo či mu postačia tiež pekné "naše" kachličky (Novoker vyrába kachličky s talianskym know-how) za 10-20 €.

Navyše tie zahraničné sa objednávajú, dodacie lehoty bývajú 2-3 týždne. AK sa človek prepočíta a kúpi menej, tak na dokúpenie zase musí čakať tú dodaciu lehotu. Tieto "naše" bývajú bežne na sklade.

Ešte skúsenosť z praxe:
Známa si dala do kúpeľne španielske kachličky s reliéfnym vzorom (nie sú hladké, ale vzory vystupujú do priestoru). Sú nádherné, vyumelkované, spočiatku bola spokojná, ale teraz to už ľutuje, lebo sa na nich strašne uchytáva prach a ich údržba je ťažšia, než keby mali hladký povrch.

Tým nechcem povedať, že zahraničné sú zlé alebo nekvalitné. Len si človek musí rozmyslieť, či mu to stojí za to, investovať niekoľko násobne viac za import a najmä či má na to. Inak listely stoja skoro toľko, ako samotné kachličky, takže pozor aj na to.

boli sme pozrieť v MerkuriMarkete a v pohode sme si vybrali, značku Tubadzin má aj známy a je s ňou spokojný, naozaj nevidím dôvod dávať 70€ za kachličky, aj dizajnovo spĺňajú súčasné trendy, takže pohoda
KEJKA
31.07.10,19:46
V každom obchode so stavebninami máš aj lacné aj drahé veci. Napr. aj Baumax má čínske batérie za pár stoviek SKK, ale aj drahé. Pokiaľ ti ide o stavebný materiál (obklady a dlažba) môžem doporučiť cenovo výhodné slovenské výrobky - napr. od KERKA (http://www.kerko.sk/kerko.php?w=sk3100000&kz=1&kraj=Bratislavsk%FD%20kraj), alebo NOVOKERU (http://www.novoker.sk/sk/predajne/nasi_zmluvni_partneri_v_sr.php), vo vyhľadávači nájdeš ich podnikové predajne či partnerské predajne.

Batérie od GAMA Myjava (http://www.gamamyjava.sk/kontaktySK.html) sú dobrej kvality, cenovo obstojné a hlavne dostaneš k nim akékoľvek náhradné diely. Vane stoja všade rovnkako, ide len o to, aký máš na vaňu limit.

Čo iné do kúpeľne ešte potrebuješ?
čo sa zmenilo na tomto príspevku po roku?
čo predajňa R1 na Rožňavskej?
alebo inde?
korela
31.07.10,19:55
Koľko stoja obkladači? Kde ich zohnať?
220870
01.08.10,03:48
Požičovné.Jeden kus obkladača asi 10€/Hod.Cez sezónu nezoženiete,po sezóne sa treba postaviť do radu.
korela
01.08.10,10:30
Požičovné.Jeden kus obkladača asi 10€/Hod.Cez sezónu nezoženiete,po sezóne sa treba postaviť do radu.

Ja viem že berú za m2. nie na hod.
TomasHC
02.08.10,05:29
Ja viem že berú za m2. nie na hod.

Ako ktori ;)
katchka
02.08.10,12:21
ja rozhodne nedoporucujem firmu Aquatica na Vajnorskej...nam tak zvrzali kupelnu, ze si ju budeme musiet dat prekachlickovat, lebo to zle vyratali a dve umyvadla, ktore mali byt podotykam podla ich navrhu v tmavom pase kachliciek, su o 10cm posunute, cize jedno uplne precnieva...ked sme to reklamovali, nam pan majitel priam agresivne oznamil, ze co sa nam nepaci, ved to tak bolo aj vo vizualizacii, ktoru sme schvalili..co nebola pravda, lebo vo vizualizacii, co sme schvalili to bolo dobre...plus take veci, ze v sprchovacom kute namontovali sprchovaciu tyc tak krivo , ze medzi hornym a dolnym koncom je 5cm !!! , ani vana ani bidet nezasilikonovany, proste slendrianska hrozna robota za nie malo penazi....a ked som mu volala, ze na nasu pisomnu reklamaciu neodpovedal a ani ju neriesil v zakonom stanovenej lehote, na mna nakrical do telefonu, ze nech ho uz s tym neotravujeme , ze podla neho je to v poriadku tak ako je a ak sa nam nepaci, nech si to dame u niekoho ineho prerobit a zlozil!
korela
29.08.10,23:36
Požičovné.Jeden kus obkladača asi 10€/Hod.Cez sezónu nezoženiete,po sezóne sa treba postaviť do radu.


Ešte prosím o dovysvetlenie, kedy je sezóna a kedy nie, najmä ak je hospodárska kríza.
220870
30.08.10,07:00
Sezóna je podobne ako u poľnohospodárov od marca do konca novembra.
220870
30.08.10,07:06
Čo máš proti Merkury Marketu a Hornbachu? Merkury má napr.krásnu ;)keramiku od firmy Tubadzin a Paradyz za také ceny že inde takú nezoženieš/iba v Polsku/ a Hornbach má tiež dobrý výber v prijateľných cenách.By ma zaujímalo kde nakupuješ ty a v akých cenách.:mad:
Asi najdôležitejším kritériom pri výbere obkladov a dlažieb by mala byť NASIAKAVOSŤ najmä u dlažieb ktoré budú použité v exteriéry.Pre exteriér sú vhodné najmä GRESOVÉ dlažby.Ich nasiakavosť sa pohybuje pod 7%.
Druhým kritériom by mala byť oblasť použitia najmä dlažieb.Do exteriéru by sa mali používať len dlažby ktoré majú akú takú protišmykovú povrchovú úpravu( cez zimu sa na šmykľavých ,najmä schodoch môžete prizabiť).Ďalšia vec ktorú je pri dlažbách treba posudzovať je oteruvzdornosť.Do obchodných prevádzok a miest ,kde je veľký pohyb ľudí nie sú vhodné všetky druhy dlažieb.Mal som prípad keď som menil dlažbu po dvoch rokoch pretože bola zodratá povrchová úprava gresu.Daľšie kritérium s ktorím sú dosť veľké problémy je oblasť použitia dlažieb.Najmä terasy a balkóny.Na SK trhu sa v posledných pár rokoch začali dovážať hlavne zo Španielska a Talianska 5-6 mm hrubé dlažby.Chcem upozorniť stavebníkov že tento odpad z konkrétnyh krajím vonkoncom nepatrí na terasu.Dlažby terás sú asi najbolestivejší a najháklivejší prípad v stavebníctve.Osobne zastávam názor že keramická dlažba vôbec nepatrí na terasu.V žiadnom prípade nieje možné v našich klimatický podmienkach dávať na terasy dlažby tmavých odtieňov .Dlažba musí byť zároveň min 8 mm hrubá.Ak sa už pre niečo podobné rozhodete tak doporučujem vyberať z dlažieb min 12mm hrubých.V Španielsku a Taliansku na rozdiel od SK nemrzne, .Bol som v Chorvácku ,Grécku a môžem s kľudom na srdci napísať ,že to čo si dovolia remeselníci v tamojších krajinách by mi na Slovensku ani na um nezišlo.Rozdiel teplôt pri dopade slnečných lúčov na dlažbu je vysoký aj tam .Cez deň +75°C , v noci a cez zimu 0°C. Len s tým rozdielom ,že u nás mrzne .A zamrznutá voda odtrhne všetko pod čo sa dostane.Mám osobnú skúsenosť ,keď z dlažby dovezenej zo Španielska odmrzla po dvoch SK zimách povrchová úprava ( glazúra):mad:.Prípad sám osebe je Poľsko .Aj keď nie všetko z PL je zlé.Ja sa nemôžem zbaviť dojmu ,že oni majú určitý sklon a náturu alebo neskutočnú radosť z toho keď môžu niečo odfláknuť pokaziť a predať niekomu ako špičkový tovar.Už som párkrát na porade písal o tom ,ako najmä Poliaci klamú kvalitu.Je to najmä na ich škodu vyrábajú veľmi krásne série obkladov vysoko pozitívne hodnotené zákazníkmi,ono sa im to všetko vráti ako bumerang.V poslednom čase museli nakúpiť ( Paradyž,aj Opočno) kvalitné stroje a technológiuna výrobu obkladov a dlažieb.Z ich nepresných výrobkov sa v priebehu pár rokov stali veľmi presné a hlavne nepokrútené obkladačky.Najväčším nedostatkom v ich výrobe sa v súčastnosti na rozdiel od minulosti ukazujú nekvalitné povrchové úpravy používané laky a farbivá.Ak je obklad určený do kúpelne cez lakovú vrstvu nasiakavý ,tak to u mňa nieje obklad ale podvod.Samým špéciom sú používané farbivá.Mám skúsenosť keď som po dvoch -troch rokoch menil dopĺňal kúpelňu a obklad zakúpený v tej istej dobe ( naraz) mal úplne iný ,sýtejší odtieň.
Ak by som mal svojim zákazníkom radiť pri výbere tovaru v tomto segmente tak určite môžu bez obáv kupovať od výrocov CERSANIT( vyrába aj v Poľsku) České RAKO ,HOB-keramika. Naopak treba mať oči na stopkách pri kúpe sortimentu najmň z Španielska,Talianska ,Poľska a Slovenského ,Novokeru).Pričom Taliansko je número uno ,najuznávanejší výrobca keramiky na svete.Ale ja nemôžem odporúčať výrobcov z tohto štátu .Z SK trhu si robia jednoducho smetisko pre svoje nepodarky.:mee: