Janka Weissová
24.05.09,20:44
Dobrý deň, mám inžinierske vzdelanie a pracujem ako učiteľka už 11-ty rok s 5 ročnou pauzou, kedy som bola na MD. Neviem či mám dobré informácie, ale momentálne mám platovú triedu 10 a podla tých informácií čo mám, by mi po 5 odpracovaných rokov mimo ( bez započítania času na MD ) patrila trieda 11. Je to pravda??? Ak áno, vedeli by ste mi poradiť, v akom zákone sa to spomína??? Ďakujem:)
mekelek
24.05.09,19:42
Neviem, či sú aj novšie, ale skús pozrieť tu:
pavlinka
25.05.09,04:14
Ak si Ing. a máš 5 rokov ped.praxe môžeš byť v 11 tiede iba ak máš DPŠ
Janka Weissová
25.05.09,06:28
Mam aj DPS. A neviete náhodou, kde by som nasla znenie nejakého zákona alebo predpisu, kde sa tá 11 trieda spomína??
pavlinka
25.05.09,06:42
Vyhlaška 41/1996 Z.z o odbornej a pedegog. spôsobilosti pedag. zamestnancov
eby
28.05.09,10:35
a máš aj 1. kvalifikačnú skúšku ?
judita1971
28.05.09,10:55
§ 9 ods. b/ vyhlášky č. 41/1996 Z.z. - náhrada I. kvalifikačnej skúšky je - absolvovanie vysokoškolského vzdelania druhého stupňa neučiteľského študijného odboru a absolvovanie DPŠ nadväzujúceho na získaný študijný odbor.

to je 1. podmienka - po piatich rokoch pedagogickej praxe,

ale zároveň,musíš sledovať § 4 ods. 3/ vyhlášky č. 41/1996 Z.z.-
požiadavky na stupeň a odbor vzdelanie jednotlivých kategórií ped. zamestnancov sú uvedené v prílohe tejto vyhlášky. U učiteľa je súčasťou odbornej a pedagogickej spôsobilosti aj vyučovanie jeho aprobačných predmetov alebo predmetov jeho študijného odboru v rozsahu najmenej jednej polovice týždennej vyučovacej činnosti zníženej o jednu hodinu.

u učiteľov nepedagog. smeru sa sleduje vysvedčenie o štátnej skúške- z čoho si robila štátnu skúšku.

Čiže môžeš byť prípad, že máš päť rokov ped. praxe, máš náhradu I. kval. skúšky, ale neučíš predmety, ktoré máš - takže 10 PT. Over si to u svojej mzdovej pracovníčky. Určite ti to vysvetlí.