Vlastak
25.05.09,07:59
Ahoj poraďáci,
prosím stavebných odborníkov o radu, pristavením poschodia nám na rovnej streche vznikol balkón, na ktorý chceme položiť dlažbu. Lenže povrch je asfaltová lepenka s hl. fóliou (IPA alebo niečo podobné).
Je možné na takýto povrch, klásť dlažbu ? Mám strach aby sa to neodlepovalo.
A ešte jedna otázka, poraďte mi nejaký link na inšpiráciu pre balkónové
zábradlie - pokiaľ možno nie veľmi drahé.
Už vopred Vám ďakujem.
duves
25.05.09,06:24
Ja by som to natrel tekutou lepenkou. Na nu sa da klasť aj dlažba. No je celkom realne, že ti poradia strhnut lepenku a až beton natrieť tekutou lepenkou.
Milan.Žiška
25.05.09,07:05
Je prepoklad, že z Al fólie sa to bude odlepovať. AK by statika dovolila je dobré riešenie klažba na terčoch.
Vlastak
25.05.09,09:12
a čo je to dlažba na terčoch ?
Vlastak
25.05.09,09:15
Ja by som to natrel tekutou lepenkou. Na nu sa da klasť aj dlažba. No je celkom realne, že ti poradia strhnut lepenku a až beton natrieť tekutou lepenkou.
tekutá lepenka to je nejaký penetračný náter ? a strhnúť to preboha nie to by ma asi manžel strhol :mad:
duves
25.05.09,09:19
tekutá lepenka to je nejaký penetračný náter ? a strhnúť to preboha nie to by ma asi manžel strhol :mad:
Podla mna to treba strhnuť!
http://www.tectane.cz/sk/produkty/09ST8.htm
Milan.Žiška
25.05.09,09:22
Dlažba na terčoch je povrchová úprava terasy, kde je skladba cca nasledovná.
Na stávajúcu ( dobrú) hydroizoláciu sa položí separačná vrstva geotextílie ( niečo ako filc), na ňu sa kladú dlaždice väčších formátov a hrúbky ( 400 x 400 hr.30mm) na napr. gumené terče s krížom v hornrj časti, ktorý ti vymendzuje škáry a drží výškovú úroveň. Dá sa tým odstrániť sklon terasy ( výškovo rôzne terče s podložkami a sklon napr. 2% sa dá vyrovnať ) ale voda pretečie škárami napr. 3mm na hydroizoláciu a končí tam kde má.
Treba však brať ohľad na statiku ( aby to strecha uniesla ).
Môžeš dokonca na Al položiť tepelný izolant XPS a spomínanú skladbu a je to aj zateplené ( niečo ako obrátená strecha). Napriek skladbe si vrstvu hydroizolácie nezodvihol a dobre môžeš riešiť detaily vstupu na terasu atď.
Vlastak
26.05.09,02:50
Ďakujem za odpovede, vidím že to bude náročné - na rozdiel od mojich predstáv :mee:
220870
26.05.09,03:31
Dlažba ( keramická )sa na IPU klásť NEDÁ!!! ak vám niekto bude tvrdiť že áno klame.Ak je to technicky možné tak vám môžem doporučiť zámkovú dlažbu.Na tú IPU môžete nasypať piesok a uložiť 4cm hrubú zámkovu dlažbu.Alebo podobné vyrába aj konkurencia za polovičné ceny
http://www.rehau.sk/priemysel/nabytkovy.dizajn/terasove.systemy/relazzo.shtml