prsicko
25.05.09,09:42
Dobrý den, môžete mi napísať niekto aký je rozdiel medzi tpp a dohodou v oblastí odvodov, ak mate nejaku tabulku, resp. tpp aj celkom viem zhruba, ale hlavne ako je to s dohodarmi co za ne plati zamestnavatel...dakujemmm
Tweety
25.05.09,07:44
Dobrý den, môžete mi napísať niekto aký je rozdiel medzi tpp a dohodou v oblastí odvodov, ak mate nejaku tabulku, resp. tpp aj celkom viem zhruba, ale hlavne ako je to s dohodarmi co za ne plati zamestnavatel...dakujemmm
Pri PZ odvody odvádzajú obaja,( zamestnanec aj zamestnáv.) pri Dohodároch len zamestnávateľ, a to len do SP Garančné 0,25% a Úrazové poistenie 0,8%.
veronikasad
25.05.09,07:45
Dobrý den, môžete mi napísať niekto aký je rozdiel medzi tpp a dohodou v oblastí odvodov, ak mate nejaku tabulku, resp. tpp aj celkom viem zhruba, ale hlavne ako je to s dohodarmi co za ne plati zamestnavatel...dakujemmm
dohodári nepltia žiadne odvody, zamestnávatel za nich platí garančné poistenie /0,25%/ a úrazové poistenie /0,80%/ do sociálnej poistenie.
Ak nemajú podpísané vyhlásenie u iného zamestnávatela, môžete im ho dať podpísať aj pri dohodách.
mzdarka renca
25.05.09,07:46