polis1
25.05.09,10:30
Dobrý den

možem sa spýtat kamarátke vratili prehlad o zrazenych preddavkoch

a to ze v stlpci 2 v riadku 1 je odvod dane tj 41,85 v riadku 2 sú vyčíslené preplatky na dani tj. -80,44 a riadok 4 je -38,59 a to jej vrátili môžte mi poradiť

dakujem
veronikasad
25.05.09,08:31
Dobrý den

možem sa spýtat kamarátke vratili prehlad o zrazenych preddavkoch

a to ze v stlpci 2 v riadku 1 je odvod dane tj 41,85 v riadku 2 sú vyčíslené preplatky na dani tj. -80,44 a riadok 4 je -38,59 a to jej vrátili môžte mi poradiť

dakujem
preplatok môžeš započítať len do výške nedoplatku. Zbytok až v ďalšom mesiaci
polis1
25.05.09,09:32
prosim o pomoc pretože ani na Danovom urade jej nevedia na to odpovedať
evina
25.05.09,09:46
prosim o pomoc pretože ani na Danovom urade jej nevedia na to odpovedať

Dúfam, že to nie je v celku tak, že na DÚ jej nevedia povedať, to by bolo .....

Veronika Ti už odpovedala- preplatok odpočítava postupne do výšky odvodu dane, t.j. riadok 1. 41,85, riadok 2. 41.85.
Preplatok neviem prečo jej vrátili, lebo ten sa postupne odpočítava od daňovej povinnosti, t.j. v ´dalšom období by odpočítala z neho zas do výšky DP.

To, čo jej vrátili nemusí byť daný preplatok /dávala žiadosť o vrátenie??/ ale napríklad daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa....
veronikasad
25.05.09,10:09
Dúfam, že to nie je v celku tak, že na DÚ jej nevedia povedať, to by bolo .....

Veronika Ti už odpovedala- preplatok odpočítava postupne do výšky odvodu dane, t.j. riadok 1. 41,85, riadok 2. 41.85.
Preplatok neviem prečo jej vrátili, lebo ten sa postupne odpočítava od daňovej povinnosti, t.j. v ´dalšom období by odpočítala z neho zas do výšky DP.

To, čo jej vrátili nemusí byť daný preplatok /dávala žiadosť o vrátenie??/ ale napríklad daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa....
ja som pochopila, že jej vrátili zle vypracovaný prehľad - aj keď neviem na základe čoho má DU na to právo. Môže daňovníka upozorniť len na chybu ...
evina
25.05.09,10:11
ja som pochopila, že jej vrátili zle vypracovaný prehľad - aj keď neviem na základe čoho má DU na to právo. Môže daňovníka upozorniť len na chybu ...
Ja som pochopila, že jej vrátili aj Prehľad aj preplatok, takže nerozumiem tiež postupu DÚ, ak taký naozaj bol...