gogo1
25.05.09,09:49
Dobrý deň, potreboval by som poradiť a poskytnúť vzor dodatku darovacej zmluvy k jej doplneniu, nakoľko v darovacej zmluve absentovali náležitosti podľa § 5 ods.1 písm.c) zák. NR SR č. 182/1993 Z.z. a počuť názor, čo sa oplatí lepšie: napísať novú darovaciu zmluvu alebo len dať overiť dodatok. Vyžaduje to kataster nehnuteľností.
Ďakujem
:confused:
Chobot
25.05.09,09:06
Dobrý deň, potreboval by som poradiť a poskytnúť vzor dodatku darovacej zmluvy k jej doplneniu, nakoľko v darovacej zmluve absentovali náležitosti podľa § 5 ods.1 písm.c) zák. NR SR č. 182/1993 Z.z. a počuť názor, čo sa oplatí lepšie: napísať novú darovaciu zmluvu alebo len dať overiť dodatok. Vyžaduje to kataster nehnuteľností.
Ďakujem
:confused:

Môžeš aj jedno aj druhé. Pokiaľ dodatkom odstrániš všetky vytknuté nedostatky, nemusíš písať novú zmluvu a ušetríš si poplatok za návrh. Ak napíšeš novú zmluvu, treba dať nový návrh na kataster a znovu poplatok.

Prípravu zmluvy treba prenechať príslušným odborníkom (notár), potom by sa nemalo stať, že kataster zmluvu zamietne.
gogo1
25.05.09,09:45
....ďakujem za radu, zmluva bola napísaná podľa predošlej kúpnej zmluvy, ku ktorej totožný kataster nemal žiadne námietky, ale po zmene vo vedení príslušného odboru, nastali komplikácie (obdobnú skúsenosť má aj pár mojich známych, asi si nová vedúca potrebuje obhájiť svoje opodstatnenie, ale nehodnotím ju, každý sme nejakí). Je možné niekde zhliadnuť vzor dodatku k darovacej zmluve?

Ďakujem.
Chobot
25.05.09,09:49
....ďakujem za radu, zmluva bola napísaná podľa predošlej kúpnej zmluvy, ku ktorej totožný kataster nemal žiadne námietky, ale po zmene vo vedení príslušného odboru, nastali komplikácie (obdobnú skúsenosť má aj pár mojich známych, asi si nová vedúca potrebuje obhájiť svoje opodstatnenie, ale nehodnotím ju, každý sme nejakí). Je možné niekde zhliadnuť vzor dodatku k darovacej zmluve?

Ďakujem.

Neexistuje "vzor dodatku k darovacej zmluve". Dodatkom by mali byť náležitosti, ktoré chýbali v darovacej zmluve.
gogo1
25.05.09,11:13
..Ďakujem, ale mal som na mysli nejakú všeobecnu formuláciu ododatku, obsah už nie je problém....Ďakujem.
Chobot
25.05.09,11:39
..Ďakujem, ale mal som na mysli nejakú všeobecnu formuláciu ododatku, obsah už nie je problém....Ďakujem.



Dodatok č. 1
k darovacej zmluve


Týmto dodatkom č. 1 k darvacej zmluve uzatvorenej dňa .... medzi darcom ..... a obdarovaným ...... sa menia (dopĺňa) nasledovný článok (čklánky) horeuvedenej darovacej zmluvy:

čl. XX
.......


Tento dodatok nadobúda platnosť dňom podpisu oboch zmluvných strán.

Dátum



podpis darcu podpis obdarovaného
josh
25.05.09,12:44
skor si myslim, ze nova veduca katastra zacala dodrziavat zakon, k bytom tie nalezitosti musia byt :)
gogo1
26.05.09,04:16
Ďakujem za Vaše názory a rady. Činnosť novej vedúcej nehodnotím, držím jej prsty, nech sa vždy riadi len a len zákonom.
Ešte raz ďakujem a všetkým prajem pekný deň!:o
gata 81
01.07.09,12:56
Dobry den,
vie mi niekto poradit ako napisat dodatok ku kupnej zmluve? bola chyba v cl. I. kde bol definovany len dom stojaci na pozemku -chybal tam pozemok s vymerou,/ma sa napisat v dodatku ze cl.I. sa "mení" alebo ze sa "doplna" ? a dopisat len parcelu pozemku?/ a este by sme chceli doplnit aj dozivotne uzivacie pravo predavajuceho. /moze sa to tam dat ? a ako dalsi clanok zmluvy?/ v zmluve bol posledny clanok c.VI, tak by to mohlo byt ako doplna sa cl. VII ?
gata 81
02.07.09,09:09
A ak má niekto doživotné užívacie právo na nejakú nehnuteľnosť je to na liste vlastníctva potom zapísané ako ťarcha?
Chobot
02.07.09,09:47
A ak má niekto doživotné užívacie právo na nejakú nehnuteľnosť je to na liste vlastníctva potom zapísané ako ťarcha?

Áno, je to tam uvedené, pokiaľ to bolo dané do katastra na zavkladovanie.

Pokiaľ sa len spísala zmluva a nebolo to dané na zápis do katastra, je vymožiteľnosť takéhoto práva ťažšia.
Chobot
02.07.09,09:49
Dobry den,
vie mi niekto poradit ako napisat dodatok ku kupnej zmluve? bola chyba v cl. I. kde bol definovany len dom stojaci na pozemku -chybal tam pozemok s vymerou,/ma sa napisat v dodatku ze cl.I. sa "mení" alebo ze sa "doplna" ? a dopisat len parcelu pozemku?/ a este by sme chceli doplnit aj dozivotne uzivacie pravo predavajuceho. /moze sa to tam dat ? a ako dalsi clanok zmluvy?/ v zmluve bol posledny clanok c.VI, tak by to mohlo byt ako doplna sa cl. VII ?

Áno, spíšte dodatok k zmluve, kde záhlavie bude rovnaké ako v zmluve (zmluvné strany). Potom uveďte, ktoré články sa ako menia. Môžeš to napísať aj tak, že pôvodný článok č. I. sa ruší a nové znenie je nasledovné: ....

Aj tú ťarchu môžeš dať do zmluvy ako samostatný článok.

Na takomto dodatku sa tiež musí podpis predávajúceho overiť.