Inuska17
25.05.09,10:07
Prosím Vás ak na došlej faktúre, nemám uvedený dátum dodania, je to v poriadku? Pri dátume dodanie je uvedené:S daňou. Podľa § 71 zákona o DPH ods.d) by som rozumela, že tam musí byť uvedený.
Vladimír Ozimý
25.05.09,08:43
Prosím Vás ak na došlej faktúre, nemám uvedený dátum dodania, je to v poriadku? Pri dátume dodanie je uvedené:S daňou. Podľa § 71 zákona o DPH ods.d) by som rozumela, že tam musí byť uvedený.

ak ide o platiteľa tak potom musí vystaviť faktúru z náležitosťami podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH t.j. aj s dátumom dodania...
výnimku kedy nemusí mať fa všetky náležitosti je v prípade ak nejde o dodanie tovaru a služby alebo ide o dodanie oslobodené od DPH podľa § 28 - 42
evina
25.05.09,08:51
z § 71 ods. 2
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
Inuska17
25.05.09,08:57
ak je dátum vyhotovenia faktúry rovnaký s dodávkou tovaru, vôbec nemusí uviesť dátum dodania? Mám tomu takto rozumieť?
evina
25.05.09,09:01
ak je dátum vyhotovenia faktúry rovnaký s dodávkou tovaru, vôbec nemusí uviesť dátum dodania? Mám tomu takto rozumieť?

áno, ten paragraf je tak napísaný, t.j. dátum vyhotovenia = dátum dodania...
Pravdou je, že v realite všetci píšeme oba dátumy, aj keď sú rovnaké....
evina
25.05.09,09:09
Upresním ešte moju odpoveď, aby som Ťa nepomýlila tým, že spravidla všetci píšeme.....

Ak je preukazateľne dátum dodania = dátumu vystavenia faktúry nemusíš na faktúre dátum dodania uviesť a daňová kontrola nemôže mať námietky....