Fellini
25.05.09,10:14
Poraďáci, máme vyhliadnutý dom v Tomášove, pár kilometrov od Bratislavy. Pôvodne sme chceli kúpiť byt, ale tento dom nás zaujal viac. Bohužiaľ, nepoznám osobne nikoho, kto v Tomášove žije. Budem vďačná za každú osobnú skúsenosť, napríklad doprava do Blavy, zloženie obyvateľstva v obci, kvalita školstva, problémoví ľudia, kriminalita, prípadný zápach z družstva, či komáre.
Dúfam, že nie som mimo témy, ale nevedela som otázku lepšie zaradiť:o
Chobot
25.05.09,09:24
Poraďáci, máme vyhliadnutý dom v Tomášove, pár kilometrov od Bratislavy. Pôvodne sme chceli kúpiť byt, ale tento dom nás zaujal viac. Bohužiaľ, nepoznám osobne nikoho, kto v Tomášove žije. Budem vďačná za každú osobnú skúsenosť, napríklad doprava do Blavy, zloženie obyvateľstva v obci, kvalita školstva, problémoví ľudia, kriminalita, prípadný zápach z družstva, či komáre.
Dúfam, že nie som mimo témy, ale nevedela som otázku lepšie zaradiť:o

Ono to máš to isté, ako keby si sa spýtal, ako sa žije v Malinove, Novej Dedinke, Ivanke pri Dunaji a pod.

Medzimestský autobus si zistíš v cest. poriadku, zápach z družstva býva len v okolí družstva (nenapísal si, kde presne je ten dom) a priprav sa na polhodinové až hodinové ranné zápchy pri vjazde do BA pri Pod. Biskupiciach či Vrakuni.

Kriminialita ? - nechápem, čo sa chceš spýtať. Nedávno nejaký chlapík zavraždil svoju priateľku vo Veľkom Bieli a autom si to napálil do plota jedného domu v Tomášove (dúfam, že to nie je ten dom, čo chceš kúpiť?:D): Inak sa tam kradne ako všade inde na Slovensku.
Martin Mocko
25.05.09,09:50
Pekne si to napísal Chobot...úplne si to celé vystihol.
Zápcha je z Tomášova podobná ako z iných dedín v okolí BA. Záleží však na čase cestovania. Väčšina ľudí si deti vozí do Senca alebo BA, keď už tam cestuje. Škôlky sú taktiež preplnené. Kriminalita je špecifická vec, pretože tej sa obvykle venujú neobyvatelia tej iste dediny, kde chceš bývať. A tí dvaja "z V. Biela" neboli kriminálnici..poznal som ich osobne obidvoch.
Ja osobne by som sa skôr zameral na priamych susedov..ako na celú obec.
Fellini
25.05.09,11:33
Ahoj Chobot, keď som sa pýtala, ako sa žije v Tomášove, mala som na mysli špecifiká dediny. Napríklad poznám obec pri Topoľčanoch, kde sa nedá normálne fungovať pre neuveriteľný zápach zo svinkárne a ďalšiu pri Bánovciach, kde nemenovaná menšina terorizuje väčšinu, a nevie si s nimi poradiť ani polícia. a s tým de facto súvisí aj krimninalita, diplomatickejšie to už napísať neviem.
Chobot
25.05.09,11:46
Ahoj Chobot, keď som sa pýtala, ako sa žije v Tomášove, mala som na mysli špecifiká dediny. Napríklad poznám obec pri Topoľčanoch, kde sa nedá normálne fungovať pre neuveriteľný zápach zo svinkárne a ďalšiu pri Bánovciach, kde nemenovaná menšina terorizuje väčšinu, a nevie si s nimi poradiť ani polícia. a s tým de facto súvisí aj krimninalita, diplomatickejšie to už napísať neviem.

Priamo v Tomášove nemáš toľko "indických" spoluobčanov, ako v neďalekej obci Zlaté Klasy. Cez Tomášov občas chodievam a aj poznám odtiaľ pár ľudí, ale nikto sa na tento typ kriminality nesťažoval. Treba však rátať s väčším výskytom maďarčiny (neviem odkiaľ si teraz, či aj tam sa hovorí maďarsky), ale zase to nie je také, ako napr. v Šamoríne, kde aj predavači ťa oslovia po maďarsky.

Pokiaľ to je dom niekde na Dunajskej, tak sem tam môžeš zacítiť arómu blízkeho družstva, ale zase tak brutálne to nebude.
Neviem, či tu na porade nájdeš niekoho priamo z Tomášova, kto by ti povedal z vlastnej skúsenosti, ale s tými komármi musíš rátať, veď je to oblasť, kde máš vodný tok (Malý Dunaj) a s tým môže byť v sezóne spojený výskyt komárov.
Olgica
25.05.09,11:58
Som z Tomášova a býva sa tu výborne. Pekné prostredie, žiadny zápach či komáre alebo iná háveď. Je kam ísť na kávu, či do reštiky, na prechádzky k malému dunaju a v obci sa stále niečo deje.
Fellini
25.05.09,13:57
Som z Tomášova a býva sa tu výborne. Pekné prostredie, žiadny zápach či komáre alebo iná háveď. Je kam ísť na kávu, či do reštiky, na prechádzky k malému dunaju a v obci sa stále niečo deje.

a ako je to z dopravou do BA? je to lepšie ako cez Dunajskú Lužnú?
Olgica
25.05.09,14:38
To neviem ako sa cestuje z Lužnej ale od nás je to za 30-35min.busom do centra BA-na Nivy.
Olgica
25.05.09,14:39
A v ktorej časti Tomášova je ten "Váš" dom?
Olgica
25.05.09,14:44
Priamo v Tomášove nemáš toľko "indických" spoluobčanov, ako v neďalekej obci Zlaté Klasy. Cez Tomášov občas chodievam a aj poznám odtiaľ pár ľudí, ale nikto sa na tento typ kriminality nesťažoval. Treba však rátať s väčším výskytom maďarčiny (neviem odkiaľ si teraz, či aj tam sa hovorí maďarsky), ale zase to nie je také, ako napr. v Šamoríne, kde aj predavači ťa oslovia po maďarsky.

Pokiaľ to je dom niekde na Dunajskej, tak sem tam môžeš zacítiť arómu blízkeho družstva, ale zase tak brutálne to nebude.
Neviem, či tu na porade nájdeš niekoho priamo z Tomášova, kto by ti povedal z vlastnej skúsenosti, ale s tými komármi musíš rátať, veď je to oblasť, kde máš vodný tok (Malý Dunaj) a s tým môže byť v sezóne spojený výskyt komárov.
Keď sa smiem opítať - odkiaľ si ? keď tak dobre poznáš Fél - Tomášov?
Martin Mocko
26.05.09,04:34
a ako je to z dopravou do BA? je to lepšie ako cez Dunajskú Lužnú?

Neviem v ktorej časti Tomášova je ten dom..ako tu už bolo poznamenané. Ale máš tam zopár možností. Cez Veľký Biel, cez Podunajské Biskupice (tú cestu málokto pozná, preto je celkom dobrá), cez Dunajskú Lužnú alebo cez Most do Vrakune - samozrejme záleží od toho, kam sa chceš v BA dostať.
Stanislav 1975
26.05.09,04:42
Neviem, riešite tu, či tam smrdia svinky, aké spoje tam chodia a kade, ale na tú najhlavnejšiu vec sa nikto neopýta- aké pivo čapujú v miestnej krčme?To je doležité-ostatné sú nepodstatné veci...:D:D:D
Chobot
26.05.09,07:35
Keď sa smiem opítať - odkiaľ si ? keď tak dobre poznáš Fél - Tomášov?

Jasom vyrastal v Pod. Biskupiciach, na bicykli som prebrázdil blízke okolie (Malinovo. Tomášov, Most pri Bratislave), chodieval som na ryby na Malý Dunaj. Mám príbuzných v Novej Dedinke, chodievame tam niekoľkokrát do roka cez Tomášov.

Priznám sa, s tými komármi v Tomášove som si to vydedukoval na základe skúseností známych v Novej Dedinke (kde občas mávajú komáre) v spojitosti s Malým Dunajom. Inak zaujímalo by ma, či ľudia, čo bývajú na Dunajskej majú pozemky až k Dunaju, alebo či je medzi pozemkom a Dunajom chodník? Celkom by som bral, keby som si mohol zo svojej záhrady zachytať ryby v rieke. :rolleyes:
Fellini
26.05.09,07:48
A v ktorej časti Tomášova je ten "Váš" dom?

Je na Hlavnej ulici, na ťahu na Senec, ale medzi cestou a domom je pomerne veľký kus pozemku. na nás to zapôsobilo, a fakt bude múdre informovať sa aj u priamych susedov.
Fellini
26.05.09,07:50
keď ja pivo nepijem, ale s krčmou v Tomášove mám úžasnú skúsenosť. Je to už dávno, asi päť rokov, ale krčmár nám tam dal zadarmo domáce koláče.
Olgica
26.05.09,08:30
Je na Hlavnej ulici, na ťahu na Senec, ale medzi cestou a domom je pomerne veľký kus pozemku. na nás to zapôsobilo, a fakt bude múdre informovať sa aj u priamych susedov.
Na Hlavnej ul.je aj futbalové ihrisko a neni to ďaleko do centra dediny. V obci sú 4 krčmi a 1 reštika. 1.krčma je neďaleko ihriska (pajzel), 2.je na bus zastávke (OK), 3.je pri obecnom úrade (3.cenová) a 4.je PUB pri kostole (pekné posedenie).čo sa týka piva je si z čoho vybrať...ja ho nepijem tak ani neviem aké majú ale v každej krčme je iné. Reštika je pri malom Dunaji ale menu varia aj v Pube a aj v krčme č.3 (3cenová).Máme tu 3 potraviny 2 zelovoce, poštu, a iné...Máme tu škôlku maďarskú aj slovenskú a aj školu od 1-9roč. Ak máš ešte nejaké otázky-pítaj sa....
Fellini
26.05.09,08:52
Na Hlavnej ul.je aj futbalové ihrisko a neni to ďaleko do centra dediny. V obci sú 4 krčmi a 1 reštika. 1.krčma je neďaleko ihriska (pajzel), 2.je na bus zastávke (OK), 3.je pri obecnom úrade (3.cenová) a 4.je PUB pri kostole (pekné posedenie).čo sa týka piva je si z čoho vybrať...ja ho nepijem tak ani neviem aké majú ale v každej krčme je iné. Reštika je pri malom Dunaji ale menu varia aj v Pube a aj v krčme č.3 (3cenová).Máme tu 3 potraviny 2 zelovoce, poštu, a iné...Máme tu škôlku maďarskú aj slovenskú a aj školu od 1-9roč. Ak máš ešte nejaké otázky-pítaj sa....

za domami na Hlavnej vidno obrovský areál, vyzerá to ako opustené družstvo, a je to pomerne blízko pri domoch, máš o tom nejaké info? Predsa len, kúpiš dom a vybudujú ti tam kravín pod nosom......
AndrejG
26.05.09,09:12
Ako uz bolo povedane, je to asi podobne ako vsetky dedinky v okoli. Ked tam clovek robi a deti chodia do skolky/skoly, urcite sa tam zije super, ale ked ma dochadzat denne do BA, to by som asi radsej byval v panelaku. Ale kazdy sme iny, mne zapchy uberaju energiu.
Olgica
26.05.09,09:36
za domami na Hlavnej vidno obrovský areál, vyzerá to ako opustené družstvo, a je to pomerne blízko pri domoch, máš o tom nejaké info? Predsa len, kúpiš dom a vybudujú ti tam kravín pod nosom......
na Hlavnej ulici je bitúnok spojený s predajom mäsa a mäsových výrobkov)- zrejme toto je vidieť za domami ale je tam aj družstvo. Treba ten dom vidieť na živo a obzreť si okolie.